בטוחה שהנושא כבר נטחן... ובכל זאת אשמח לעזרה

בטוחה שהנושא כבר נטחן... ובכל זאת אשמח לעזרה

היי אנשים,

אני נשואה כ-5 שנים, ויש לנו שני ילדים קטנים.
החיים, כמו אצל כולם, מאוד לחוצים, עם עבודות תובעניות, מינוס בבנק וכל הנ"ל. בין כל אלו, הזוגיות שלנו נדחקת למקום האחרון, ולא מבחירה, אלא פשוט לא מצליחים אחרת. אין לנו אף בוקר פנוי משותף, רק לסירוגין. בערב אחרי שהילדים נרדמים אנחנו כבר שפוכים ונזרקים מול הטלויזיה ועד שכבר יש רצון לעשות משהו ביחד אין כוח/זמן/בייביסיטר.
חוץ מזה מאז הלידות יש לי בעיות קשות עם סקס, גם בראש וגם בגוף וכל זה מוביל אותנו למקום מאוד לא טוב בזוגיות. שנינו ממש רוצים לעבוד על זה ולשפר כי אנחנו כן אוהבים אחד את השני, רק החיים האלו פשוט גומרים אותנו. אני בטוחה שזה הכי נדוש, וכולם מרגישים ככה בשלב הזה של החיים, אבל אני עוד צעירה ולא בא לי להרגיש שמעכשיו ועד הנצח אני בקבר, כבר עכשיו אני מרגישה כל כך זקנה וזה מכניס אותי פשוט לדיכאון ומצבי רוח גרועים מאוד.

אז איך בכל זאת מחיים את הזוגיות כשאין במלאי משאבים כמו זמן, כסף, כוח וחשק?

תודה לעונים

יוצרים את המשאבים הללו

אם חלילה מישהו במשפחתך היה חולה היית מצליחה למצוא את הזמן הכסף, הכח והחשק לטפל בו, אז עכשיו מישהו אצלכם במשפחה חולה וזאת הזוגיות שלכם. תחליטו שזה חשוב מספיק לטפל בה ותמצאו שאפשר להקצות גם לה קצת משאבים.

רעיונות קונקרטיים?

כי בתאוריה אנחנו יודעים מה צריך לעשות, רק לא מצליחים ליישם....

תתקשרי היום להורייך/הוריו/אחים שלכם/חברים

ותבקשו שישמרו על הילדים בסוף השבוע הבא. תגידו שזה מאוד מאוד חשוב. בסוף השבוע תשנו, תכינו (או תקנו) לכם ארוחת ערב של אנשים מבוגרים (לא שניצל ופירה, עדיף סטייקים משובחים), תאכלו אותה עם יין ונרות, תעשו אמבטיה שעתיים, סקס,בבוקר תקומו מאוחר, תשתו קפה, תעשו סקס, תלכו לסרט ובסוף תלכו לאסוף את הילדים מקרובי המשפחה. יקר? שיהיה לכם בכייף!

נ.ב. אסור להתקשר לשאול מה עם הילדים ולתת הנחיות. אסור לענות לטלפונים.

Karambula1

New member
רעיון נפלא

נוצצות לי העיניים רק מהמחשבה על זה. ובאמת לא יקר ותאורטית אפשרי. רק מי יסכים לקחת את שניהם לסופ"ש שלם?! סיכוי קלוש. וגם אם כן - אז זה סופ"ש אחד. כמו שניסע לצימר פעם בחצי שנה-שנה... אז בסופ"ש הזה הכל מקסים וכיף ויש סקס נפלא אבל ברגע שחוזרים הביתה - דיכאון. אז מה עושים ברוטינה הביתית כדי לתחזק את זה?

ואני לא תוקפת או משהו כזה, מאוד מודה לך על התשובה ומקווה שיש לך עוד רעיונות יצירתיים :)

אפשר להפריד ולתת ילד לכל סבתא

אגב, תתפלאי לשמוע שאם תבקשי מחברה/אח שלך/אחות שלו יש סיכוי שיסכימו.

שילה1

New member
בקשי גם מהחברה ו-

ערב אחד באמצע השבוע,קחי בייביסיטר,וצאו לכם .לבית קפה,לטייל,לשבת מול הים ,או לחוג,יחד!

beralle2

New member
לא מסכים

מה שהצעת זה פתרון מצויין אבל רק ליום אחד. זה לא משהו שהם יכולים לעשות כל יום. מה שהם צריכים זה שינוי אורח חיים והגדרה חדשה של סולם העדיפויות.

ממישהו שהיה באותו מצב וגם השתמש בתירוצים של "אין זמן, אין כסף" - זה לא נכון שאין זמן ואין כסף. אם אתם עובדים אז יש כסף ואתם מחליטים מה לעשות איתו לפי סדר העדיפויות שלכם. אותו דבר עם זמן. לכולם יש אותו זמן, 24 שעות ביום 365 ימים בשנה, וכל אחד מחליט מה חשוב לו לעשות בזמן הזה.
דוגמא: החלטתם שיותר חשוב לכם לשלם לחברת הכבלים מאשר לבייביסיטר ומסעדה רומנטית (או סרט, הצגה, מועדון, פאב, משחק גולות או כל מה שעושה לכם טוב לעשות ביחד). אז זה לא שאין כסף לבייביסיטר ומסעדה פשוט החלטתם שכבלים יותר חשוב. אף אחד לא הכריח אתכם לעשות את ההחלטה הזאת - אתם בחרתם.
קשה להביא עוד דוגמאות בלי לדעת לאן הולך הכסף ובלי להכיר את אורח החיים שלכם אבל אני מקווה שהרעיון עבר.

אייבורי

New member
מסכים לדעך לגמרי

אנשים טועים לחשוב שאיזה צימר מפנק לסופש
זה הפתרון לבעיית סדרי העדיפויות וצורת חיים קלוקלת.
צריך להביא את השיגרה למצב כיפי ונעים

סופשבוע בבית ללא ילדים

זה בהחלט משהו שיכול למלא מצברים, לא כתחליף להתנהלות חיובית קבועה אלא כתוספת.

אייבורי

New member
אין לי ספק שזה מבורך לגמרי

ותמיד שוברי שיגרה הם פאן פאן פאן

אבל בכדי לשרוד שיגרה, צריך לדאוג לשיגרה נעימה

seeyou

New member
ישנה סידרה בשם Perseption

לפי המילון :; תפישה; תפיסה, הבנה

בעצמך את מבינה שבחיים לחוצים עם חוסר מלאי משאבים כמו זמן, כסף, כוח וחשק אין חיי איכות בנשואים

אז מה ניתן לעשות?

ליקבוע סדר עדיפויות שונה ובנוסף לברר עם רופא בקשר ל:"מאז הלידות יש לי בעיות קשות עם סקס, גם בראש וגם בגוף "

יוסי

אייבורי

New member
חמודה

חלק מהחובות הזוגיות שלך זה סקס
תכניסי את זה לרשימת הדברים שחייבים לעשות
בדיוק כמו להחליף טיטול לילד.

shirael

New member
את עושה טעות

כשאת מקשיבה לסגנון ההגשה הבוטה של אייבורי ולא לתוכן שלו.

הוא צודק לגמרי - עניין הסקס מחמיר מאוד את הבעיה שלכם, ובהחלט אפשר להניח שאם לא היתה לכם בעיה בתחום, הזוגיות היתה במצב הרבה יותר טוב. עליכם להעלות את זה לראש סדר העדיפויות, בדיוק כמו כל מטלה אחרת ש"חייבים".

יש הבדל

בין להגיד "זה חלק מהחובות שלך" ולהשוות את זה להחלפת טיטול (משהו שאף אחד לא נהנה לעשות) לבין להעלות את העניין לראש סדר העדיפויות. ברור שזה מחמיר את הבעיה, ומניסיון אישי ומר לעשות "בכוח" כי "צריך" ממש לא תורם למצב אלא להפך....
ומה שאני מחפשת הן עצות לאיך להביא את זה לראש סדר העדיפויות ולשפר את המצב כדי ש (ורק אם זו לא בקשה גדולה מדי) גם אני אוכל להנות.

אייבורי

New member
בחיי את נשמעת כמו כיס מרה

אני עדין חושב, תתחילי בהכנסת סקס קבוע לחיים שלכם
גם בלי שתהני, הכיף יבוא אחרכך.

איך נשמע כיס מרה?

ובחיי שניסיתי, אבל ה "fake it till you make it" לא עובד לי.
ולמה אתה חושב שאני סובלת מ״חמיצות נשית״?
נתקעתי במצב לא נוח ואני מחפשת דרכים לצאת ממנו, לא מתחפרת בתוכו ושולחת את בעלי לעזאזל. אז למה כל הציניות?
במקום זה תן רעיונות לאיך ״להפוך את השגרה למשהו כיפי ונעים״.

למעלה