בחירת מערכת בלונדון - חלק שני

hadaro

New member
בחירת מערכת בלונדון - חלק שני

אז כפי שהבטחתי , בהמשך לשאלותי על חנויות מומלצות בלונדון, הגיע השלב הבא בהתיעצות: תקציב: 1000 פאונד מה קונים: רסיבר + רמקולים העדפה מוזיקלית: קודם מוזיקה
(קלאסי, קאנטרי, רוק), אח"כ סרטים. בטח שסרטים. חדר: הסלון הביתי, חלל גדול החבר האזין ל B&W 601 מחוברים למרנץ (כנראה 5200) וזה לא נשמע לו. "נשמע מתכתי" הוא אומר. הוא שמע גם B&W "דגם CMZ" (מה זה?) ואהב יותר. ושמע גם DYNAUDIO "משהו Signature" שהכי אהב, אבל "גם לא משהו, לא יודע". לאור זאת המוכר הציע את האופציה הבאה: להעלות את התקציב (
), לקנות מגבר סטריאו Primare A10 (ב500 פאונד) שיעלה את איכות הסאונד לקדמיים (לא ברור אילו עדיין), להוסיף "רסיבר פשוט יותר" של מרנץ 4200 (ב330 פאונד) להנעת האחוריים, סנטר וחיבור הסאב לקנות סנטר אחוריים וסאב של B&W (ב500 פאונד, לא יודע דגם) לקנות DVD פשוט (תקציב אחר, מהסוג של "200$") להביא מהבית להאזנה בחנות את ה CDP (של Technics) והרמקולים הישנים של JAMO ואולי להישאר איתם, "כי בבית הדיסק נשמע יותר טוב!". (
"ישנים" זה לפחות 15 שנים שאני זוכר אותם. לא יודע דגם, אבל בטח אוכל לשאול) ואני שואל: 1. 601 - לא קטנים מדי לחלל גדול? ומה זה "CMZ" ? 2. לא מוזר השעטנז של הCD והרמקולים הישנים עם המגבר החדש ? 3. אני לא מכיר את המגבר ואשמח לשמוע עליו משהו 4. יש למישהו הצעות נוספות? תודה רבה, hadaro

ערן^25

New member
דבר 1 אני לא כ"כ מבין.

אתה קונה לעצמך מערכת על סמך טעמו של חבר? למה ומדוע? אם אתה בארץ והחבר בבריטניה, מה יותר קל מללכת לחנות בארץ, להאזין לשילוב המוצע ולהחליט? ערן

eyalpor

New member
דבר 2 שאני לא כ"כ מבין:

לחבר שלך יש אוזניים והוא נמצא בעיר עם לא מעט היצע. אם מה שהמוכר אומר לו לא נשמע לו טוב - שיחפש חנות אחרת. אם מה שהמוכר מדגים לו נשמע לו טוב - בדוק בפורום אם למישהוא יש איזה רעיון למוצר נוסף שניתן לשלב במערכת ואם הוא יכול שינסה לשמוע אותו בחנות הנ"ל. ממה שנשמע לי עד עכשיו החנות אליה הגיע לו מצליחה לקלוע לטעמו - אי לכך אולי כדאי שינסה גם במקום אחר.

hadaro

New member
הבהרה

החבר קונה לעצמו מערכת. הוא שם, בבריטניה. הפורומים שם זה באנגלית...
אני כאן. אני מכיר פורום נחמד שאוהב לסייע ולכן הצעתי את עזרתי בתיווך. זה הכל.

ערן^25

New member
או קיי. דעתי.

אני חושב שאם חברך מעוניין בראש ובראשונה בסטיראו, טוב יעשה אם לא יקנה מרנץ. אני אישית לא אוהב את התוצאה של הרסיברים הזולים ומתחום הביניים שלהם בסטיראו. לכן, אם הוא לא הולך על אחד הTOP MODELS של מרנץ, לדעתי יש רסיברים טובים יותר. כמו כן, חשוב שלרסיבר יהיו יציאות פרה. לגבי רמקולים: אם הייתי במצב של חברך, לא הייתי מוציא סכום גבוה מדי על רמקול אחורי. אם להשקיע-אז כבר ברמקול קדמי. לדעתי עדיף באמת להגדיל את התקציב כמה שהוא יכול, ולהשקיע בזוג רמקולים טובים שיהיו לטעמו(לא לקנות משהו שהוא לא סגור עליו). עם אחוריים תמיד אפשר להסתדר ולמצוא משהו זול, יד 2 וכו´. לגבי מגבר סטיראו- תמיד אפשר להוסיף בעתיד, אבל מאחר והוא מעוניין גם בקולנוע ביתי, לא הייתי מחלק את התקציב עוד ומוסיף אותו כעת... חשוב יותר שהרסיבר יהיה באיכות סבירה+. דבר אחרון-כמו שאייל אמר, יש המון חנויות חברות דגמים ומוצרים באנגליה. לא צריך להידבק בכוח לחנות אחת. בהצלחה ערן

eyalpor

New member
אין שום בעיה עם שני המוצרים האלה,

שניהם לגיטימיים, שניהם ידועים, שניהם מיוצרים ע"י חברות מכובדות. אולם, בתחום המחיר הזה, יש עוד כמה וכמה אפשרויות - לא הייתי ננעל דווקא על מוצר זה או אחר אלא משווה ובודק. וזה מה שהחבר שלך צריך לעשות, לדעתי לפחות. ושילך לעוד איזה חנות או שתיים - זה יעזור לו לקבל קצת פרספקטיבה על מוצרים ואפשרויות.

hadaro

New member
תודה רבה, זה כבר קורה

בעוד אנחנו מדסקסים מילולית הוא התלבש על חנות מקצועית שדורשת תיאום פגישות מראש, עם מוכר אדיב ופתוח. בבדיקה בחנות, ה JAMO האהובים מהבית וה CD המוכר והטוב פתאום קיבלו התייחסות של "איך סבלתי אותם כל השנים"... כרגע הרמקולים המועדפים עליו הם של PMC (דגם DB1 ששאלתי עליו בהודעה אחרת). הגברה הוא ישמע מחר כנראה. אני לא חושב שהוא נעול על משהו, אבל אני בהחלט אומר לו שהוא חייב לשמוע גם בחנויות אחרות. הוא הגיע עם תקציב, והמוכר משמיע לו בהתאם לתקציב ולאוזן (מה בא קודם ?
). אז התקציב קצת יעלה, והרסיבר-אחוריים-סנטר-סאב כנראה לא יכנסו למכולה הפעם. והאוזן...? מזילה ריר. אח...הקינאה אוכלת אותי!

למה החבר שלך לא נכנס לפה ושואל?

הרי אינך מתווח בנושא רומנטי, מחלת מין מבישה או בפילגש שהס מלהזכיר... החבר ידבר בעד עצמו ויקרא את " כ ל " התשובות, ללא הסינון שלך! מה דעתך?

hadaro

New member
ולאבד את הקרדיט שצברתי על התשובות ?

הוא בלונדון, (יש פה הד?) ואני לא מסנן - אני מזכך! אני מקריא לו בטלפון מילה במילה (טוב כמעט, בכל זאת, long distance) החיבור שלו איטי להחריד, ובכלל הוא לא איש של אינטרנט כל כך. אז אני שואל, ומעביר לו את כל המידע הרלבנטי, כולל הקדמה קבועה של "אמרו בפורום ש..." (בינתיים בלי להזכיר שמות)

שיהיה...../images/Emo4.gif

בכל זאת הפורום שלנו זוכה פה לקצת מוניטין...
ואפילו יש אווירה של חו"ל (החבר שלי מלונדון)...
למרות שלפי המוצרים זה נשמע כאילו שהוא תקוע בדיוטי פרי של סאקל

למעלה