בחירת טאבלט

• פותח הנושא npr2
  • פורסם בתאריך

npr2

Member
שלום חברים,
אני חושב לקנות טאבלט ולא מכיר את התחום
אני רואה שמלבד גודל מסך, רזולוציה וזיכרון, יש עניין של תמיכה ברשת סלולרית, אעריך אם תוכלו להסביר :) הטאבלטים הישנים (גם אייפדים) שראיתי גולשים ברשת - היו עם? או ללא תמיכה ברשת סלולרית? הם עבדו על ויי-פיי בלבד? מה נותנת התמיכה הזו? מומלץ ללכת על תמיכה ב 5G ? (אלה הכי יקרים.. לא?)
יש ברנדים מועדפים?
תודה רבה!

em28

Well-known member
שאלה של צרכים - למה ישמש הטאבלט ?

npr2

Member
נסיעות (שאינן לעבודה) - בעיקר תקשורת וגלישה, כדי לא להיסחב עם מחשב

em28

Well-known member
בהנחה ואתה "נסחב" עם סמארטפון - תמיד אפשר לפתוח נקודה חמה מהסארטפון ולוותר עם כרטיס סים.
הסים בעצם נועד לשימוש בטאבלט כ-STAND-ALONE, מכשיר שלא תלוי בקיומה של רשת WIFI/נקודה חמה.
WIFI/נקודה חמה - חינם, חבילת גלישה בדור 3/4 - חצי חינם, חבילת גלישה בדור 5 - לא חינם.

לגבי הצורך בדור 3, 4 או 5 זה תלוי יותר בפריסה של החברה הסלולרית באזור שבו אתה עובר.
דור 3/4 פרוס יפה אבל המהירות איטית, דור 5 זה אתה מול החברה הסלולרית שלך במיקום הספציפי.
ושוב צרכים - לאתרים טקסטואלים דור 3/4 יהיה סבבה, לוידאו/סטרימינג -פחות.

npr2

Member
תודה רבה אי-אם28:) אז אפשר נקודה חמה עם כבל USB.
6GB / 128GB מספיק טוב?
אלה שתומכים דור 5 תומכים גם 3/4? (לא יודע איזה רשתות יש במקומות שמגיע אליהם)
אם בכ"ז הולך על תמיכה סלולרית, הסידור של סים-מקומי שאני עושה לעיתים עם סמרטפון, עובד גם עם הטאבלט ? אפשר להכניס לו סים מקומי ולעשות ישירות איתו שיחות ווטסאפ למשל? (יש בו מיקרופון ? הוא מתפקד גם כמו טלפון?) תודה!!

em28

Well-known member
לא צריך קבל usb, נקודה חמה משדרת מהסמארטפון והטאבלט מקבל שידור כנקודת WIFI.
דור 5 תומך גם אחורה, 6GB / 128GB זה ממש סבבה, אלא אם מדובר בצרכים מיוחדים (ליום-יום גם חצי מזה יספיק).

מדובר על חו"ל ? אתה רוצה ללכת על שני סימים מקומיים (אחד לסלולרי ואחד לנייד) כשאתה לא יודע איך הפריסה המקומית ?
אי אפשר (לפחות עכשיו) להתקין WA על שני מכשירים סלולריים, ולך תדבר עם טאבלט.

היום ההפרש במחיר בין מכשירי ה-WIFI ONLY למכשירים עם סים דור 3/4 קטן עד לא קיים - תמיד תוכל להשתמש ב-WIFI ואם וכאשר תצטרך לרכוש סים.

npr2

Member
באיזשהו אתר שאני מבקר בדרום מז' אסיה, מכרים מקומיים מארגנים לי סים מקומי לטלפון ולא ממש התעניינתי איזה דור הוא. זה נתן לי (ב 50 שח לחודש) נקודה חמה ללפטופ והיה סבבה.
הנקודה של שני סימים נכונה, ואת זה שלא ניתן להשתמש ב WA בשני ניידים, עכשיו למדתי ממך. תודה.

הכוונה במשפט האחרון שלך היא ששווה לקנות מכשיר נתמך סים 3/4 כי המחיר שלו דומה ל-ללא, אבל נותן אופציה ל stand alone ?

תודה רבה.

em28

Well-known member
באיזשהו אתר שאני מבקר בדרום מז' אסיה, מכרים מקומיים מארגנים לי סים מקומי לטלפון ולא ממש התעניינתי איזה דור הוא. זה נתן לי (ב 50 שח לחודש) נקודה חמה ללפטופ והיה סבבה.
הנקודה של שני סימים נכונה, ואת זה שלא ניתן להשתמש ב WA בשני ניידים, עכשיו למדתי ממך. תודה.

הכוונה במשפט האחרון שלך היא ששווה לקנות מכשיר נתמך סים 3/4 כי המחיר שלו דומה ל-ללא, אבל נותן אופציה ל stand alone ?

תודה רבה.
כן

npr2

Member
אגב, אם הטאבלטים תומכי רשת יכולים לשמש גם לשיחות (ווטסאפ) - אז אני שם סים מקומי רק בטאבלט. לא צריך 2 סימים

למעלה