בחירות

ArchiTomer

New member
בחירות

המשרד שלי משתתף ב"תחרות" לבניית מרכז דלפט. יש משקל רציני לבחירת הקהל... אז בדמוקרטיה כמו בדמוקרטיה, יש מי שמנצל את המערכת (להלן אני
) אז אני מבקש מכולם להכנס ולהצביע... בשביל הפרוייקט שהכי מוצא חן בעניכם ועדיף שזה יהיה מספר 2, זה שלידו כתוב:
Rudy Uytenhaak Architectenbureau (Amsterdam)​
בתודה ההנהלה וצוות העובדים

Woking

New member
אתה אומר את זה רק בגלל

שהוא מזכיר לך צלב קרס.

gezellig

New member
אתה כל דבר מזכיר לך צלב קרס.

לא נכון! עובדה - השלישי נראה בדיוק כמו הכניסה לאאושויץ ולא אמרתי שהוא הכי פחות מכוער.

forglemmigej

New member
מה לא עושים בשביל חברים..

אגב ניסתי להצביע שוב והם לא נתנו

Woking

New member
לא רוצה להיות קטנוני

אבל האמת שאף אחד לא הפיל אותי מכסא. אני מניח שהיו הרבה אילוצים שנאלצתם להתמודד איתם. אולי אתה רוצה לתת לנו קצת רקע על הפרוייקט?

diday

Member
ככה מסבירים?

אתה צריך להסביר שאחרי שמצביעים עבור מספר 2, יוצאים מהרשת ונכנסים שוב כדי לקבל כתובת IP חדשה. נכנסים לניהול קוקיס ומוחקים את כל 3 הקוקיס מהאתר poll.pollhost.com ו... מצביעים שוב כך ניתן לחזור על הפעולה אין סוף פעמים. במידה והם שומרים על כתובות הIP ומתייחסים אליהן, איני יודע עד כמה 3 הפעמים שהצבעתי יעזרו במשהו.

שין

New member
הצבעתי עבורך - באמת יפה

אחריך לפי דירוג הצעה 4, הצעה 3, הצעה 1 הפחות יפה

ronnl

New member
אופס

לדעתי מס 3 הוא הכי פחות מכוער מכל הארבעה המכוערים מספיק

Tisian

New member
option 3 by a long way

think the brick/steel/glass combination in more aesthetic and sits better with the locale in your example .. didnt vote though… good luck​

jefrat

New member
צר לי, אבל מסכימה...

אופציה 3 בעיניי הכי מתאימה לעיר ולאוירה... חבל לי שרוצים לשים מבנים "מודרנים" בכל פינה בהולנד... אחת הארצות עם הארכיטקטורה הכי יפה (לעין הלא מקצועית שלי) ועם ייחוד... ושוב ושוב צצים מבנים חדשים שאני תופסת את הראש ושואלת "למה???", ינצח מבנה מלון Moevenpick החדש באמסטרדם... אולי תוכלו להאיר את עיניי... אם זה משנה אז הדרוג שלי, שבאמת אף אחד לא הפיל אותי, 3 2 4 ובסוף 1. אבל לא הצבעתי....

oranje boven

New member
מסכימה איתך במאה אחוז.

מבנים מודרנים לא מדברים אלי כשהם ממוקמים במרכזה של עיר עתיקה ומיוחדת כמו דלפט. כל האפשרויות לא מתאימות בעיני. עם אקדח מכוון לרקה הייתי אומרת שאופציה 3 הכי פחות גרועה. לפחות השעון בכניסה מזכיר לי קצת את תחנת הרכבת (המאד מפורסמת) של Hollandspoor בהאג.

ronnl

New member
הסיבה שאני אוהב את אמסטרדם

ודבנטר ועוד כמה ערים היא בגלל הארכיטקטורה העתיקה והיפה! זו של היום היא בלי טיפת השראה בדרך כלל ועם הרבה יובש ושעמום ושוב מספר 3 הוא הכי פחות מכוער מכל הארבעה המכוערים

stevie1

New member
מסכימה

הרבה מהארכיטקטורה היום היא כל כך לא "סימפטית" לסביבה. אז נכון שיודעים על חומרים יותר יעילים, תיכנון פנימי נכון, ניצול של מרחב וכו', אבל למה הכל חייב להבנות ממתכת וזכוכית? זה באמת כל כך קשה לתכנן בניין חדש שדומה בחיצוניותו לסביבה, ישקף היסטוריה מקומית ואת סגנון הבניה שמסביב אבל מבפנים יהיה יותר מוצלח? עוד 30 שנה הם (בניני הזכוכית והמתכת) יחשבו מכוערים בדיוק כמו ריבועי הבטון שנבנו בשנות ה-60

TrigATUSA

New member
העברתי את השאלה למר פ' היקר

ה layover buddy הכי טוב בעולם, שגם במקרה מקומי לעיר הוא בחר את 3 (וציין שהוא יודע שזה הכי שמרני), ועל כן אצביע כך בשמו!

ArchiTomer

New member
אולי זה עניין של טעם

ואולי גם כמה נושאים אחרים אבל אני לא מבין מה כלכך יפה במשהו שמרני ששייך למאה שעברה אם לא למאה לפניה. עם כל הכבוד לבניינים שנבנו לפני מספר מאות ולקסמם, הם לא כלכך מקסימים אם הם נבנים היום לטעמי. יש בדלפט המקסימה והמשעממת מספר בניינים עוצרי נשימה שנבנו בעשורים האחרונים, בניהם הספריה של מקאנו באוניברסיטה. עיר שאין בה בניינים חדשים והתחדשות בכלל, הופכת למשהו בין לונה פארק למוזיאון ללא יכולת השוואה בין ישן וחדש. באמסטרדם יש הרבה בנייה חדשה, ואישית הייתי שמח אם היתה יותר בניה. ספציפית לגבי הפרוייקט הזה בדלפט... אני מוצא את ההצעה של סוטרס (להלן מספר 3), אחד הבניינים היותר מכוערים שראיתי, ומשום מה היא מזכירה לי דווקא את התחנה המפורסמת של אשוויץ-בירקנאו. אישית אגב, אני מוצא את ההצעה הראשונה מעניינת, גם מבחינת החזית וגם מבחינת החלל הראשי של התחנה. הפרוייקט הרביעי מעניין בעיקר מבחינת בניין המשרדים שלו. אני חושב שההצעה של המשרד שלנו הכי מעניינת (לא עבדתי על הפרוייקט הזה אז אין לי מניות...), כי היא משלבת תחנה מעניינת, חזית טובה (לכל הכיוונים) ופרוייקט שמתמודד עם שאלות של פורגרמה מורכבת בצורה לא פשטנית מידי ולא מאולצת...

TrigATUSA

New member
אנא, אל תשפוט את מר פ' בחומרה

הוא בחור מעט שמרן ואף מודה בכך

למעלה