בחירות צבע נועזות

צופנסו

New member
בחירות צבע נועזות

שלום לכן,
אנו בונים בית והגענו לשלב הכיפי :) קיבלתי המון עזרה בפורום בונים בית בעבר בענייני התכנון, ואשמח להוועץ פה, עכשיו כשאנחנו מקבלים כל מיני החלטות חשובות באשר לפנים.
אז ככה: אני קצת מוטרדת משילובן יחד של כמה החלטות עיצוביות שקיבלנו. הזמנו, די בגחמה חייבת לומר, דלת כניסה בצבע אדום אש. מאד דומיננטית (הדלת היא כנף אחת ברוחב מטר. מצרפת תמונה שלה מבית אחר). הריצוף שלנו אמור להיות בטון צהבהב-כתמתם (נרצף איתו את הסלון ואת רחבת הכניסה), ואילו המטבח ופינת העבודה + מסדרון בקומת הקרקע ירוצפו באריחי בטון מאויירים מפירוק (מצרפת תמונה של הריצופים). האם עובד יחד?
דלת כחולה או ירוקה היתה בחירה מתבקשת יותר, אבל לא רצינו כחולה כי קצת קלישאתי לטעמנו, והגוונים הירוקים שראינו לא היו מוצלחים. הדלת האדומה מאד חביבה עלי שלעצמה, רק שלא בטוחה לפתע שמשתלבת במכלול.
האדריכלית שלנו, שאני סומכת עליה, מתעקשת שיהיה נהדר, מיוחד ושמח.
מה חושבות?
תודה

צופנסו

New member
והנה תמונת הריצוף

לא עלתה לי בהודעה הקודמת. התעלמו מאריח הסומסום הגדול למעלה. האריחים הרלוונטים הם ה-20*20

אמרלדה

Active member
לעניות דעתי

ממש לא הולך ביחד.
&nbsp
אני לא מעצבת, רק חובבת עיצוב. אבל רגישה להתאמת צבעים.
&nbsp
לטעמי הדלת מהממת. אני לא מחובבות הריצוף הזה, אבל אני יודעת שהוא יכול
להיות מהמם בפני עצמו. יחד - ממש לא הולך. מצטערת.

צופנסו

New member
אל תצטערי..

מעוניינת לשמוע דעות. גם בתחושתי כעת הם מאד מוצלחים - בנפרד, ולא ממש ברור לי לפתע שהסינתזה ביניהם תעלה יפה

מרי פופ

New member
האם אתם יכולים עדיין לשנות את צבע הדלת?

לטעמי האדום הבוהק הזה אינו מתאים לריצופים המדהימים שבחרתם.
כן תתאים דלת אדומה אבל בגוון בורדו יותר, שמשתלבת יותר טוב עם החרדל שבאריחים.

צופנסו

New member
לא, הדלת כבר הוזמנה

אבל אנחנו יכולים לשנות את הריצוף - בחלקו. את הריצוף המצויר המפורק כבר רכשנו (כולל סחיבה אישית של הבלטות...) אך את הבטון הצהבהב - טרם. התלבטנו בין הבטון לבין טראצו או סומסום בגוון כתמתם בהיר (אפשר לראות את אחד אריחי הסומסום שאהבנו בחלקה העליון של התמונה). עם זאת, אנחנו מאד לא נרצה לשנות משהו בבחירת הריצוף כי אנחנו מאד שלמים איתה ואוהבים אותה.
האם לדעתך ממש אין סיכוי שהדלת תשתלב?
האדריכלית שלנו טוענת שהדלת היא כתם צבע, כמו כרית על ספה, למשל, ודי באלמנט מקשר אחד בתוך הבית ביחס אליה (למשל, תמונה עם אדום, או אפילו זר וורדים) כדי שהמכלול ייראה הרמוני.
אני מקווה שהיא צודקת. סומכת עליה מאד, אך בענין הזה התעוררו אצלי ספקות והתגובה שלך רק חיזקה לי אותן.
תודה על ההתייחסות :)

מרי פופ

New member
אני בעד לסמוך על האדריכלית

היא אשת המקצוע שבחרתם והיא רואה את הקונספט השלם.

גלמיש1

New member
כמו שאת יודעת גם הדלת בביתי אדומה לתפארת. וזה לא מפריע

לצבעים אחרים בבית.
הדלת הזאת באמת קצת פלורסנטית בצבעה, אבל יפה מאד. ולדעתי אינה מהווה ניגוד לריצוף צהבהב.
אבל !! הזמנתם את הדלת, אז מה? מקסימום ידרשו מכם עוד קצת כסף לצביעה מחדש.
ואפשר גם לשלוח אותה למצבעה אחרת.
&nbsp
בקיצור - למה לדאוג ? עלות צביעת דלת באמת בטלה בשישים (או ב שש מאות, או ששת אלפים) בתוך עלויות הבניה שלכם. אם את מרגישה לא נוח עם הגוון תדאגי שהוא ישתנה.
&nbsp
ואם כבר - את מוזמנת להיכנס לפורום השכן ולעדכן מה קורה עם הבניה שלכם...

צופנסו

New member
נכון!

הלכתי לחפש אותה כעת בהיסטוריה של הפורום. בחנתי ממושכות, ונחה דעתי :)
לגבי הצביעה מחדש, זה בעייתי כי הזמנו מחברה שנותנת מגוון מוגבל של צבעים ואין לנו צבע לשנות אליו, וגם שימי לב שיש פרזול פנימי בתוך זכוכית מחוסמת, אותו מן הסתם לא ניתן יהיה לצבוע גם אם נלך למצבעה אחרת (רצינו שהפרזול והדלת יהיו באותו צבע, כפי רואים בתמונה לעיל).
אז נחיה עם האדום, מקווה שבאמת תתקבל תוצאה נאה בסוף.
ו- בהחלט אבוא לעדכן
כולל כמה תמונות עדכניות, אולי אחרי שנסיים את הטיח.

Iris Design

New member
דלת הורסת!

איזה אומץ:)

והאדריכלית צודקת זה יראה מקסים עם האריחים.

בעיני דוקא כחול או ירוק היו פחות מוצלחים. בחירה נכונה.

Iris Design

New member
אם לא פחדתם עד עכשיו - לכו עם זה עד הסוף

נראה שיש לכם אדריכלית מצויינת.

דלת מהממת וריצוף נהדר!

יהיה צבעוני ושמח.
לכו עם תחושת הבטן שהנחתה את הבחירה הראשונית ועם המלצות האדריכלית שבוודאי יודעת מה היא עושה. אינטואיציות ראשוניות הן לרוב מעולות... זה רק אח"כ שהשפע והמבחר מבלבלים.

למעלה