בחדשות ברדיו נאמר

ריאליסט

New member
בחדשות ברדיו נאמר

שאוריאל רייכמן לא השתתף היום במושב "שינוי",ושהוא שוקל להצטרף למפלגתו של שרון... מאד מעניין...

זה מאוד סביר והגיוני, מכיוון

שרייכמן (כמו מפלגתו של שרון) תומך בשינוי שיטת המשטר. במפלגתו של שרון יהיה לו יותר נוח לקדם את תכניתו מאשר בשינוי. ויש גם סיבה נוספת. רייכמן יצא בזמן האחרון לא מעט כנגד לפיד ופורז, ומכיוון שלא נראה כי הם עומדים לזוז מעמדותיהם בשינוי, אולי עדיף לו לחבור לשרון. חבירה של רייכמן לשרון בהחלט עשויה למשוך מצביעים רבים משינוי למפלגת קדימה.

אם גם רייכמן יעזוב אותם זו תהיה מכה

קשה לשינוי. ולא שעכשיו מצבה טוב בסקרים ובציבור.

אם רייכמן יעזוב זו תהיה ברכה לשינוי

רק שיעזוב כבר. מי שמכירים את האיש , התנהגותו, תבונתו הפוליטית, יושרו ואמינותו רק מצפים שיעזוב את שינוי לנפשה. יש החושבים שעדיף כבר טומי או פורז על האיש הזה שמהתנהלותו עולהלא פעם החשש שהוא בא להשתמש בשינוי כקרש קפיצה אישי בלבד. ולראיה: עכשיו שנראה שהקרש הולך ומתקצר, הפרופסור מחפש לו קרשים אחרים.... כשנשאל ע"י טומי האם הוא מקיים מגעים עם מפלגת "אחורה", לא היה לו התחכום להכחיש או להתחמק כמו שכל פוליטקאי היה נוהג ונתן תשובה ש"הפלילה" אותו ו"שרפה" אותו בשינוי. ולדעתי גם אצל מי שקיים איתם מו"מ כלשהו.

FuxPavel

New member
כל הנשיאות כמעט לא הייתה לא רק הוא

דיברתי עם חברי כנסת רבים משינוי ואין מצב שמישהו עובר למפלגה אחרת, בניגוד לאוריאל רייכמן שמתנגד כבר הרבה זמן לטומי ורק מחפש איך לצאת מכל זה...אני לא אתפלא אם הוא יעבור לשרון...

kgjghy

New member
אם אוריאל רייכמן התייאש מלפיד אז

יש דברים בגו. ולא רק בגו. לפיד לפנסיה!

FuxPavel

New member
אני מבקש לא להגיב לו

הוא מסלף דברים וסתם מחפש איך להראות את שינוי באור רע למרות שאין שום רע בשינוי, אפילו לא טיפה אחת.

לחשוב שאין שום רע בשינוי, אפילו

לא טיפה אחת, זה לעצום את העיניים ולעשות נזק לשינוי. שינוי, גם לדעת רבים מאנשיה שלה, זקוקה לבדק בית וחשבון נפש רציני. הגישה שלך מזיקה לשינוי ולא עוזרת לה.

FuxPavel

New member
מה רע בשינוי ?

איזה רוע יש בה ?מינויים פוליטיים אין בה(מעבר לנורמה כמו יועץ אישי וכו), היא תמיד עומדת מאחורי המשמעת הסיעתית שלה, היא מפלגה לתפארת, חבל שמפלגות אחרות לא פעלו באותה רמת יושר כמו שינוי.

שינוי במשך זמן רב נתנה גיבוי

לראש ממשלה מושחת. שר המשפטים מטעם שינוי לא יצא בנחרצות כנגד שחיתות מובהקת של חבריו לממשלה בה ישב. היום הוא תוקף את חבריו לממשלה ההיא על אותה שחיתות. היכן הוא היה אז? ושר הפנים מטעם שינוי, למשל, נכנע לשחיתויות תוצרת מרכז הליכוד, כאשר ויתר על תכניתו לאיחוד רשויות מקומיות. שינוי גם נהגה בשלומיאליות בקשר ליהדות התורה בשנה שעברה. שלומיאליות שהציגה את שינוי כמפלגהנ גזענית העושה הבחנה בין חרדים אשכנזים לחרדים ספרדים. זו לא הייתה הכוונה - אבל זה מה שיצא. גם התככים הפנימיים הבאים לידי ביטוי מדי פעם בפורום הזה לא ממש מוסיפים לתדמית של שינוי. אם תרצה או לא - פרשת פריצקי היא רוע שנולד בתוך שינוי - זו הייתה דוגמא לתככים פנימיים בתוך שינוי. גם הדרך בה שינוי תמכה בסופו של דבר בתקציב בשנה שעברה, לא ממש תרמה לתדמיתה. ואני כבר לא מדבר על פליטות הפה של לפיד שכבר ממש לא מצחיקות, ועושות נזק רב לשינוי.

FuxPavel

New member
זה ששרון מושחת זה ברור

אבל כל עוד אין נגדו תיק פלילי אין על בסיס מה לתקוף אותו, בניגוד לבנו ולחברים אחרים בסיעתו, בכל מקרה לא נראה לי הגיוני ששר בממשלה יתקוף את ראש הממשלה או את סיעתו, ברור לך מה היה קורה אילו היה עושה זאת. אני לא מבין מה הבעיה שבה תמכה שינוי בתקציב המדינה, היא שינתה סידרי עדיפויות בתוך התקציב, היא לא קיבלה גרוש מזה, אפילו לא ראתה אותו. פריצקי הוא לא צדיק שנכנס לשינוי ונהיה רשע אז אני לא מבין למה אתה מתאר זאת כך... לשינוי יש בעיה אחרת...בגלל מצב שנוצר, חוץ מפורז ולפיד לא מכירים כמעט אף אחד מחברי הכנסת שלה, אחרי לפיד ופורז היה פריצקי ונאות אשר שניהם כבר אינם איתנו. מודי לצערי, עוד לא הצלחתי לברר מה הסיבה, לא מרבה להופיע בטלויזיה. כל השאר זאת הקדנציה הראשונה שלהם אם אני לא טועה...

kgjghy

New member
אין מינויים פוליטיים בשינוי?../images/Emo6.gif

היגעת עכשו מהמאדים? מה זה המינויים של פורז בשלטון המקומי? מה זה השחיתות של פורז ש'הכשיר' כשר הפנים את האוקראינית הבלתי-חוקית של מקורבתו גב' סבינה בירן, מנכ"ל ישראייר?

ETZ301

New member
בא לי להזכיר דבר ששוכחים. פורז

בזמן כהונתו כשר הפנים הכניס כזאת בומבה למועצות המקומיות (שהתנהלו בזמן ש"ס כמו במערב הפרוע) וניער את המערכות המושחתות האלו כל כך חזק מהיסוד . ואני אפילו לא מדבר על הצעת החוק של רשף חן שבדיוק סגרה את הבסטה. "הצעת חוק לתיקון פקודת העיריות (דרכי מינוי עובדים בכירים) - התקבל ב- 20.12.04. פקודת העיריות קובעת כי עובדים בכירים (גזבר, מבקר, יועץ משפטי, מהנדס, מפקח תברואה, רופא ורופא וטרינרי) ימונו במכרז פומבי על ידי מועצת העיר, אך היא אינה קובעת בבירור את דרכי המכרז. חסרונה של הבהרה זו אפשרה בפועל תופעה של "תפירת מכרזים" למשרות אלו. התיקון לחוק בא להסדיר את נהלי המינויים, ולפיה: תוקם ועדת מכרזים למינויים, שתהיה ועדת חובה של המועצה; עובד שמונה במכרז כאמור יפוטר רק ברוב של חברי המועצה; עובד שלא מונה במכרז כאמור, ובכלל זה מנכ"ל העיריה, ייחשב למינוי אמון של ראש העיריה, ויחולו עליו המגבלות לפי חוק שירות המדינה (מינויים)." כן, על מרכיב הממשלה הבאה יהיה הרבה לחץ לא לתת את תיק הפנים לשינוי.

למעלה