בזן

dw

Well-known member
מנהל
כתבה על הפיצוץ הקטן בבית הזיקוק של פז נפט באשדוד.
בעקבות הפיצוץ בבתי זיקוק אשדוד: חשש ממחסור בבנזין לכלי רכב | כלכליסט (calcalist.co.il)

הקוראים הנהגים לא צריכים להכנס לפניקה - יש מספיק בנזין בתחנות הדלק בישראל :p

הכי נורא שלי יחימוביץ' תיתן לכם טרמפ :LOL:
אהה, רגע, גם באוטו שלה לא יהיה דלק. בעיה. טוב, אז נעבור לאוטובוס. אהה, רגע, בלי בית זיקוק גם לאוטובוס לא יהיה סולר. בעיה.
טוב, תמיד אפשר לשכור תל אופן של פרידנזון :LOL:
אם מיליארד סינים יכולים לרכב על אופניים אז גם אנחנו יכולים. אהה, רגע, גם לסינים קצת נמאס לרכב רק על אופניים ושוק הרכב הסיני צומח כל הזמן.

dw

Well-known member
מנהל
חוסר הנכונות של בזן לחלק דיבידנד בקרוב הולך להביא לויכוחים אצל האמא זומבי פטרוכימיים.
אין כסף לשלם את אגח ח בספטמבר.

יתכן וזה יצר לחץ על מניית בזן היום, מתוך ציפיה שאולי נושי פטרוכימיים יסכימו למכור את בזן בזול.
אני תוהה למה להם? גם בתרחיש עימות בפטרוכימיים עדיף להפקיד את המניות בידי נאמן ולא למכור בשער דו ספרתי.

פטרוכימיים - תכנית להסדר חוב עם האג"ח והתייחסות להודעת הבורסה בדבר אפשרות העברה לרשימת השימור | מאיה – הבורסה (tase.co.il)

jsphs

Well-known member
חוסר הנכונות של בזן לחלק דיבידנד בקרוב הולך להביא לויכוחים אצל האמא זומבי פטרוכימיים.
אין כסף לשלם את אגח ח בספטמבר.

יתכן וזה יצר לחץ על מניית בזן היום, מתוך ציפיה שאולי נושי פטרוכימיים יסכימו למכור את בזן בזול.
אני תוהה למה להם? גם בתרחיש עימות בפטרוכימיים עדיף להפקיד את המניות בידי נאמן ולא למכור בשער דו ספרתי.

פטרוכימיים - תכנית להסדר חוב עם האג"ח והתייחסות להודעת הבורסה בדבר אפשרות העברה לרשימת השימור | מאיה – הבורסה (tase.co.il)
DW,

אתה צודק, החברה חדלת פרעון באופן מובהק. חובותיה בסך 1.6B וסך נכסיה 0.4B. גם אם מניית בזן תכפיל את ערכה פי 3 לא ניתן לפרוע את החוב.

הפטרוכימים משחקים במשחקים. אין שום משמעות להחזיק את החברה הזו חיה. אין מה לשלם מנכ"ל בשכר, דו"חות כספיים, דירקטורים, מזכירות, שכירות, ליסינג, קרנות השתלמות,...

המשמעות הפשוטה לטעמי היא הפנמה של בעלי המניות הקיימים שאם הם לא מכניסים כסף חדש לתוך החברה ואם החברה לא משלמת תשלומים שוטפים יתכבדו בעלי המניות ויפקידו את כל המניות בידי הנאמן לסדרות האג"ח.

בעלי האג"ח צריכים למנות דירקטורים בבזן שיעמדו על האינטרסים שלהם - שהם:
א) מצב כספי יציב בבזן.
ב) דוידנדים ו- buyback של מניות בזן הזולות.
ג) CAPEX מינימלי, כשהחברה נסחרת בחצי עד שליש מערכה ההוגן השמוש הנכון לכסף הוא לקנות מניות בשוק ולהקטין את הסחורה הצפה. אם ה- EBITDA השנתית היא 500M$ יואילו בזן לרכוש את המניות שלהם בשליש מחיר ומי שלא יאה לו להחזיק מניות בזן שימכור במחיר השוק. הקניה ראוי שתקרה בימי ירידות.
ד) השקעות חדשות בתחום האנרגיה הירוקה, נחמד, חביב, הפצחן המימני הוריד את הפטרוכימים על הברכיים בשל עצירת הדוידנדים והנה כבר מדברים על סוף תהליך חיי נפט לתחבורה. אם החברה לישראל רוצה במיזם startup בעלות של מאות מיליונים עם השקעות גדולות שיואילו לעשות זאת מכספם ולא דרך בזן.
ה) לכולם ברור שבזן יושבת על אדמות יקרות מאוד בלב הצק פוסט בחיפה - מדינת ישראל בדרך להיות מדינה של 20M איש בתוך כמה עשורים. כשיגיע המועד לסוף זקוק נפט לתחבורה השמוש הנכון הוא הפיכת המתחם לפארק מטרופוליני ענק, נדלן מניב, מרכז תעסוקה בסמיכות לקווי רכבת וליד הטכניון - האדמות הללו של עשרות אלפי הדונמים שוות עשרות מיליארדים. בעלי האג"ח של הפטרוכימים יאלצו להמתין הרבה מאוד שנים עד שניתן יהיה להפרע דרך פירוק בזן ברובה ושנוי יעוד לקרקע.

בורסה 2008

Well-known member
קודם כל, ebitda של 500m$ הסתמך על 2017-2019. אנחנו בעולם שונה כרגע ושלא ימכרו לנו סיפורים. נשמע כמו הרבה יחצ וקצת כלכלי כל המהלך של בזן.

לגבי דיבידנדים, באמת שלא מבין איך חברה כל כך רווחית ועם כל כך הרבה מזומן לא מחלקת שום דבר. רוצים לייבש את פטרוכימיים, אז תקנו מניות בשוק שזה יהיה כמו דיבידנד אבל בלי להעלות כסף לפטרוכימיים. את התשובות של "בוחנים את זה" אני שומע כבר הרבה זמן.

בורסה 2008

Well-known member
שימו לב למרווח הזיקוק שממשיך לזנק לאחרונה(מזכיר, לא המרווח הרלוונטי אך בעל קורלציה חיובית חזקה):

ובזן ממשיכה בגלישה מטה. ההסבר היחידי שיש לי הוא החשש ממה שקורה אצל האמא החורגת מפטרוכימיים שם צריך לפרוע אג"ח בקרוב. אולי השוק חושש ממימוש בלוק גדול בשוק. אם זה המצב, זה עניין טכני לחלוטין כמובן שייעלם כשיתבהרו העניינים בפטרוכימיים. מעבר לכך, באמת לא רואה סיבה בשוק כל כך חיובי לחולשה של בזן.

מחזיק

yel5

Well-known member
לא מתרגש. דוחות בזן טובים ברבעונים הקרובים יעלו את המניה, בודאי אם תהיה גם חלוקת דיבידנד.

בורסה 2008

Well-known member
אני אשמח מאד שיחלקו דיבידנד, אך האם קיבלת לזה איזשהו קמצוץ של רמז בהתנהלות בזן? אם כבר, קיבלתי יותר התרשמות שנמנעים משום מה מחלוקת דיבידנד, וכשכבר הזכירו במשהו את הנושא, הוזכרה דווקא האפשרות של BUY BACK ולא חלוקה. אשמח להיות מופתע :)

מעניין אם יש עוד חברת זיקוק נפט ציבורית בעולם, שלא מחלקת דיבידנד?
ועוד מנסה לספר סיפורי סבתא כאילו היא חברת צמיחה....

למעלה