בוקר טוב !

t h e saint

New member
בוקר טוב !

שאלה חשובה לקראת פתיחת הסמסטר. איך אתם לומדים ? נותנים לעצמכם לוז' שבועי ? כמה זמן אתם מקציבים לכל יחידת לימוד ? איך אתם מתכננים את הלמידה שלכם ? במידה ואתם לומדים שני קורסים עיוניים איך אתם מחלקים את העומס ? אתם מסכמים את חומר הלימוד ? עונים על השאלות שיש בספר ? או רק על הממנים ? ומה הטיפים שלכם ?
אני מתחיל את הסמסטר הראשון שלי כפי ששמתם לב לפי מספר השאלות ומעניין אותי איך כל אחד ממכם לומד כדי שאני יוכל לקחת טיפים לעצמי. תודה.

shaypi1

New member
איך ללמוד . . . ולהישאר בחיים

אצלי כמות ההשקעה תלויה במידת העניין שיש לי בקורס. בקורסים מעניינים אני מגיע לכל השיעורים, קורא את הספרים, מסכם לעצמי בנקודות ודואג לעשות את כל הממנים, בעוד שבקורסים משעממים (ותיתקל בלא מעט כאלו בתואר) אני מסתפק במרצה בכיתה, ומצלם מחברות בסוף הסמסטר (פחות מומלץ). נסה לשלב את הלימודים לתוך שיגרת החיים שלך. הסמסטר הראשון הוא זמן טוב לניסות כמה זמן אתה מרגיש שנכון לך להשקיע. קבוצות לימוד של כמה חברים יכולה להיות רעיון טוב ללמוד ולהנות בו"ז מה שלא תבחר שיהיה לך הרבה בהצלחה

t h e saint

New member
דיי בעייתי הקטע עם העניין

כי לא משנה אם הקורס מעניין או לא אתה צריך להוציא בו ציון גבוהה !! כאילו זו המטרה אני חושב בסופו של דבר להוציא תואר עם ממוצע טוב, אז ככה שאפילו אם קורס לא מעניין אותי ואני בטוח כמו שציינת שיהיו הרבה קורסים כאלה אני חייב לשבת ולהשקיע.

תמיר1991

New member
ובכן...../images/Emo26.gif

לא, אין לו"ז שבועי. הלמידה אצלי היא בהתאם לממ"נים, ובעיקר בסופי שבוע - במיוחד בשבתות. אני לא "מתכנן", אלא לומד לפי התחושות, כלומר - מסיים יחידות לפי התחושה, ובהתאם לממ"נים. אני מתחיל ללמוד עכשיו שני קורסים, והתכנון הוא להקדיש סופ"ש אחד לרומא, סופ"ש אחד לשואה, וחוזר חלילה. אני מסכם את מרבית החומר - בהיסטוריה יש הרבה לקרוא ככה שהמנחה אומר לנו במה להתמקד לקראת הממ"נים, ואני קורא את הדברים החשובים - ומסכם אותם אח"כ. אני קורא גם סיכומים של אחרים, ולקראת הבחינה, עפ"י המיקוד, עובר על חלק מהחומר שלא עברתי עליו בסמסטר, ומכין עוד סיכומים. על השאלות שיש בספר עניתי בסמסטר הראשון, אבל אני לא רואה בזה טעם כרגע - זה לוקח הרבה זמן, ולא תורם יותר מדי. אני מסתדר גם בלי
איזה תחום אתה לומד, ואיזה קורס? אם זה משהו שקרוב לתחום שלי [היסטוריה], אולי אוכל להיות ספציפי יותר בעצותי. בברכה ובהצלחה!
תמיר.

t h e saint

New member
כרגע הקורסים שאני לקחתי

זה מבוא לסוציולוגיה והתנהגות ארגונית שניהם מאסיבים ועם הרבה חומר. אתה מציע להתרכז בעיקר בממנים ועל פיהם לללמוד ? או שאתה לומד לפני כל שבוע שבו יש לך מפגש את היחידות הרלוונטיות ? שזה אומר כל שבוע ללמוד כמה יחידות, כי יש לי שני קורסים זה נראה לי דיי קשה לא ? אני מעריך שסמסטר הקרוב הוא ברובו יהיה ניסוי ואני יפיק ממנו הרבה אם בכלל אני ישרוד אותו.

תמיר1991

New member
או, התחום שלך לא רחוק משלי../images/Emo8.gif

כן. עדיף להתרכז בממ"נים, כי הם מרכיב מרכזי בציון [במיוחד במדעי הרוח והחברה] - ומהווים הכנה נהדרת למבחן במרבית הקורסים [כנ"ל]. אין סיבה שלא להתרכז בממ"נים. אני לא לומד לפני שבוע המפגש, המפגשים הם הרי "בנוסף", לא העיקר - והלימודים הם לקראת הממ"נים ולקראת הבחינה. זה לא "ללמוד כמה יחידות" כל שבוע, זה ללמוד אחת כל שבוע אם לוקחים שני קורסים, מה שנראה לי הגיוני וממש לא קשה - להיפך, זה אפילו קל - אבל יש אתגרים. אם יש קורס שמרתק אותי, אני לומד בקצב גבוה יותר - וזה קורה לעתים קרובות. אחד הקורסים שאני לוקח כרגע ממש מסתמן ככזה, וגם השני חביב ביותר. לי אישית יש גם את בית הספר, ככה שלימודים נוספים כבר יש לי - ולפעמים קורה שאני מותש מהמאמץ המחשבתי הכולל או שפשוט אין לי חשק, וככה אני מתמרן: אבל אני תמיד מסתדר בסוף, מקסימום לא מגיש ממ"ן או משהו, ואת החומר לומד לקראת הבחינה. מכל מקום, שיהיה בהצלחה ב"ניסוי"
אני מקווה שתאהב את האו"פ לפחות כמוני

t h e saint

New member
אני מקווה שבאמת ילך לי טוב

בניסוי הקטן שלי
לפני מבחן אתה לומד רק את הממנים ? הרי אין זמן ללמוד את כל החומר זה יותר מידי וגם עמוס מידי. לדעתך להתרכז בממנים ורק אותם ללמוד, יענו לא לקרוא את כל החומר ?

תמיר1991

New member
לא בדיוק -

אני לומד לפני מבחן את הממ"נים, קורא את הסיכומים ממפגשי ההנחיה ומכין סיכומים על דברים שהמנחה [או המרכז באתר] אמרו שהם חשובים - ואין לי מספיק ידע בהם. ככה אני מוכן, וכל ההכנה כולה ביומיים שלפני בחינה לוקחת אולי 4-5 שעות [אני מכין סיכומים בשבועיים שלפני, סיכום כל יום- וזה לוקח בסביבות שעה]. לי אישית זה מספיק. תמיר.

Silly LoveSong

New member
אני:

משתדלת להספיק לפי לוח הזמנים שמופיע בחוברת הקורס.
משתדלת ללמוד כל יום (אלא אם כן אני בעבודה עד הערב אז לא
). אני לוחקת לפחות 2 קורסים בסמסטר. איך מחלקים את הזמן? בדרך כלל אם יש לי יום פנוי אז אני לומדת בו את כל הקורסים, אבל בדרך כלל זה יוצא כל יום קורס אחר. אחרי הלחץ בסמסטר שעבר (לסכם הכל לקראת הבחינה כשכל הסמסטר לא סיכמתי...) החלטתי לסכם את החומר תוך כדי למידה. אמנם לוקח יותר זמן, אבל זה ישתלם לעתיד.
משתדלת גם לענות על השאלות בספר, אם אני מספיקה. טיפים:
להשתדל להספיק את החומר כפי שהוא מופיע בלוח הזמנים בספר הקורס.
לעשות קלסר יפה עם חוצצים (חוצץ לכל פרק או שניים) ולסכם יפה את החומר.
אם אתה מרגיש שאתה לא מבין את החומר, אז לענות על חלק מהשאלות בסוף הפרק ולתרגל אותו. חלק אחר (הקשה יותר) כדאי להשאיר להתוכננות לקראת הבחינה.

אז ככה

אני נותנת לעצמי הספק שבועי. ומסדרת את הלמידה בזמנים שנוחים לי. יש ימים שלומדת יותר ויש פחות. למשל בשבתות יותר פנויי לי,אז מנצלת זאת ללמידה. אני מסכמת את החומר שבספר. נעזרת בחומרים שבאתר ובמצגות אם יש. ובהזדמנויות שונות חוזרת על החומר. (למשל בנסיעות וכיוצ"ב) הכי חשוב זה ללמוד לכל אורך הסמסטר ולא רק לפני מבחן! כך החומר מוטמע באופן טוב יותר. וחוץ מזה,יש אפשרות להתפתח בזמן הלימודים. למשל,לרכוש מיומנויות למידה טובות שיעזרו לך בכל חומר שתרצה ללמוד בהמשך. אפילו להעשרה עצמית. תכונות מעולות שעוזרות בחיים. ועוד דברים. זאת הזדמנות טובה להתפתח! וחבל להפסיד זאת וללמוד רק למבחן!!!

קליספרה

New member
תלוי בקורס

יש קורסים, כמו סטטיסטיקה, ששואבים אותי. חייבת לתרגל ולתרגל ולתרגל - אחרת - שלא נדע. התוצאה הנלווית היא שאין זמן לעבוד ברצינות על הקורסים המקבילים. כדי לחפות על הזמן האבוד אני מקפידה להופיע לכל השיעורים, אלא אם יש אילוצים - או להבדיל מנחה חסר תועלת - לצערי נתקלתי בכזאת. לסכם בזמן השיעור את הנאמר כדי להכניס טוב יותר לזכרון. ולהשקיע זמן והבנה בממנים. לקראת המבחן - אם יש זמן מסכמת לבד - אם לא - משיגה סיכומים טובים ועובדת איתם. מתחילה ללמוד כבר היום שמח לי, ת'געגעתי

למעלה