בוקר טוב

יעלקר

Well-known member
מנהל
בוקר נפלא לכל באי הפורום ותדעו שהיום

&nbsp
הוא יום הערכה לחתולים השחורים
אתם צריכים לדעת שהיום מציינים בעולם את יום ההערכה לחתולים השחורים. החתולים הללו זוכים במהלך ימות השנה ליחס שלילי בעיקר עקב האמונות התפלות שגורסות כי הם מביאים מזל רע. עקב כך הוחלט פעם בשנה להקדיש להם יום הערכה שיעודד את אימוצם של חתולים שחורים, בניסיון לצמצם את מספר החתולים השחורים שמורדמים מידי שנה. מטרת היום היא להעביר מסר כי האמונות הן שגויות והחתולים השחורים לא נופלים מאחיהם הצבעוניים וכי כדאי לאמץ חתולים שחורים.
&nbsp
http://news.walla.co.il/item/2988974
 

r i n i

New member
שיר השונרא / מיכאיל טאניץ' (תרגום: יעקב שבתאי)

שיר השונרא
גר לו שונרא שחור בשכונה
וכל איש את השונרא שנא
אך השיר לא על זה תסלחו
רק על איך שלא סבלו אותו וכו'...

יש אומרים שידוע
כי חתול שחור מזל ביש הוא מביא
אך עד כה רבותי
המזל הביש הוא דווקא לחתול.

כל היום מגרשים את הנ"ל
מכבישים מדרכות ובכלל
אך השיר לא על זה תסלחו
רק על איך שהם רדפו אותו וכו'...

יש אומרים שידוע...

אם רצה עם שונריתא לשיר
נאלץ להגר מן העיר
אך השיר לא על זה תסלחו
רק על איך הם יללו יחדיו וכו'...

יש אומרים שידוע...

כה אומלל מלפנים ואחור
כי שחור מן השחור הוא שחור
אך השיר הוא על זה - נא לזכור
מה נורא להיוולד חתול שחור.

יש אומרים שידוע...
 

יעלקר

Well-known member
מנהל
אם לא ידעתם...

&nbsp
היחס לחתולים שחורים היה מאז ומתמיד אמביוולנטי, והם נחשבו כבעלי כוחות מאגיים בתרבויות רבות. חתולים בצבע שחור מלא מופיעים כמעט בכל גזעי החתולים (ישנם גזעים שהם שחורים בלבד - חתול בומביי, למשל), ורמות הפיגמנט מלנין הגבוהה שלהם גורמת גם לצבע השחור וגם לצבע הזהוב של העיניים.
השילוב הקונטרסטי הזה יוצר כנראה הקשר לכישוף ורוע. באנגליה ובאירלנד חתולים שחורים נחשבים כמביאי מזל טוב, ובסקוטלנד סימן לשגשוג ועושר. גם ביפן הם נחשבים כמביאי מזל. אך במרבית ארצות מערב אירופה הם מסמלים מזל רע. חתול שחור החוצה את דרכך מסמל מזל רע או חלילה מבשר על מוות העומד להתרחש.
בגרמניה טענו המהדרין שחתול החוצה את דרכך מימין לשמאל מביא מזל רע, אך משמאל לימין - דווקא מזל טוב. המתיישבים הראשונים באמריקה הצפונית הביאו עימם יחד עם אמונתם הדתית היוקדת גם את האמונות הטפלות על חתולים שרווחו באירופה, ומי שהעז לגדל חתול שחור היה נאשם בכישוף, נרדף ואף הועלה על המוקד. מאז, דמות המכשפה עם המטאטא, השומה על האף והחתול השחור, הינה חלק בלתי נפרד מחגיגות ההלואין (ליל כל הקדושים).
מאידך, ימאים העדיפו חתולים שחורים על ספינותיהם. בכל ספינה היו חתולים שעסקו בתפקידם המסורתי של חיסול החולדות, וחתולים שחורים נחשבו גם כבעלי יכולת להגן על הספינה בלב ים. הפיראטים לעומת זאת האמינו שאם עולה על הספינה חתול שחור ונשאר עליה - טוב, אבל אם הוא עולה ויורד ממנה - סופה להיטרף בלב ים. בעולם ההימורים, גם של ימינו, רווחת האמונה הטפלה שמהמר שפוגש בדרכו לקזינו חתול שחור, טוב יעשה אם יוותר על תוכניותיו וייגש לבופה במלון במקום.
&nbsp
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4478285,00.html
 
למעלה