בוקר טוב

בוקר טוב

אני מנותח טבעת 5 שנים כבר ואני יודע להתנהג בהתאם כמו שאומרים...
אני אבו ואגיד שאני לא שומר על עצמי כמו שצריך, אבל אני לא מפריז כל כך והכל בסדר....
את הטבעת פעם אחרונה סגרתי לפני שנתיים (קצת יותר) בערך ומאז אני אוכל כרגיל, לאט וכמויות יותר קטנות, אבל לא מתעמק בזה....

לאחרונה (בערך שלושה חודשים) לא משנה מה אני אוכל ובאיזו שעה, אפילו אם אכלתי בשעה 17:00 לצורך הדוגמא ולא אכלתי כלום לאחר מכן, אני קם בסביבות הבוקר, אמצע הלילה וחייב להקיא.....
זו תחושה שמציקה לי ומעניין אותי אם יש פיתרון לדבר?.
אני חייב לציין שאני לא מעמיס על עצמי יותר מדיי ובגלל זה אני קם לקראת הבוקר.
אני לא שותה מוגז וכל מה שאסור, אני לא עושה!!...
אני יודע שאם אני אוכל והולך ישר לישון אז זו התוצאה.
אני הייתי חבר אז בזמנו בפורום של ד״ר סובחי וראיתי שהוא נסגר.
אופיר, אני זוכר אותך משם ובגלל זה אמרתי שנזרוק את השאלה באויר לפני שאני פונה לד״ר סובחי....
אשמח לקבל חוות דעת מכולם ואפילו אם יש איזו שהיא דרך לפתור את זה.....

קוביd1

New member
שלום זוהר /המלך

טוב לשמוע שאתה לא מפריז ,ברור שבמשך השנים לא שומרים כמו בהתחלה וברור שלא צריכים להתעמק כל הזמן בנושא
וטוב שכך.
מה שאני מציע לך לעשות צילום ושט קיבה בשלב ראשון ולראות מה מצב האינסטילציה ,ושאין שום בעיה עם הטבעת,,אפשר לעשות את הצילום עם הפנייה של רופא המשפחה בכל מכוני הרנטגן של הקופה ,ולהגיע למנתח עם הדיסק של הצילום ,לא חייבים לחכות לפיענוח

קובי

אופירA

New member
מנהל
רפלוקס בשינה

ברור שזה מציק!
ואסור שיהיה רפלוקס. אם הוא מתרחש חובה להפסיקו מייד. אסור למשוך אותו לאורך זמן. לא שבוע ובטח לא שלושה חודשים...
רפלוקס בשינה יכול לגרום לדלקת ריאות ממושכת או כרונית, לחנק (וביקור בעולם העליון לזמן בלתי מוגבל...), לדלקות חריפות ופציעות בוושט, לצרבות קבועות, ועוד צרות שונות ומשונות.

רפלוקס נגרם מטבעת הדוקה מידי או היצרות שמתפתחת במעבר במשך השנים, או מדלקת בוושט שנוצרה עקב וושט עייף. זהו מצב שמצוי מאוד שיתפתח במשך השנים, וקורה להרבה אנשים.
הפיתרון לרפלוקס - פתיחה מיידית של 1/2CC ומתן זמן להחלמה, לפחות חודש. כיוון שברוב המקרים מדובר בהיצרות הטבעת, אין צורך לסגור אותה בחזרה. אבל אם נוצר צורך לסגור, סוגרים רק 1/4CC ולא את ה-1/2 בחזרה. וכמובן נותנים חודש-חודשיים לוושט להחלים, גם אם מרגישים מצוין והרפלוקס נעלם מרגע פתיחת הטבעת.

כמו כן, אם מרגישים היצרות קלה של הטבעת במשך השנים, כדאי לפתוח 1/4CC ולא לחכות שיתפתח רפלוקס.

פתיחה של 1/2CC אפשר לבצע גם בכמה בתי חולים במיון, רק צריך להתקשר לפני כן ולוודא שאכן מבצעים שם פתיחה של 1/2 ולא יותר, ושיש מנתח שפותח כרגע במיון.
כמו כן יש רופאים שפותחים וסוגרים גם בקהילה.

רצוי שתהיה בקשר בפורום זה, עם כל התופעות שקורות במשך השנים, כדי ללמוד מיומנות עם הטבעת ולדעת אילו תופעות צפויות וכיצד יש למנוע אותן.

אופיר

קודם כל תודה על התגובה הארוכה, אבל לא סגרתי את הטבעת בערך שנתיים, בשנתיים האלו לא הרגשתי ולא היה לי את הצורך להיפתר אחרי שינה מהאוכל....
למה דוקא עכשיו זה פתאום קרה?
אם הטבעת הייתה הדוקה מדיי אז זה היה קורה כבר ממזמן.....

בכל אופן, אני אבדוק את זה יותר לעומק.....

אופירA

New member
מנהל
התהדקות מתרחשת מאליה במשך הזמן

ההתהדקות לא התרחשה בשנתיים הקודמות, היא התרחשה רק בתקופה האחרונה, ואז החל הרפלוקס.
התהדקות תתרחש מהרבה סיבות שונות. אין בטבעת כללים שמסתדרים עם ההגיון שלנו, כי הרבה דברים לא אנו ולא הרופאים יודעים בנוגע למערכת העיכול, אז ההגיון שלנו איך דברים צריכים לקרות לא יכול לעזור כרגע.

אני יודעת מניסיון, שאנשים פתאום מפתחים רפלוקס, לאחר שנים, גם אם לא סגרו את הטבעת קודם לכן. יש היצרות וצריך לפתוח.
אני פתחתי כבר 6 פעמים בגלל התהדקויות קלות בשנתיים האחרונות, ולא הייתי צריכה לסגור אחרי כן. לא משנה לי למה זה קרה, משנה לי מה נכון לעשות, וזה מה שצריך לעשות.
אל תחכה, כי המצב רק יחמיר, ואתה לא רוצה לדעת לאיזה צרות אפשר להגיע ממנו...

דלקת בוושט עשויה להתפתח מוושט עייף. וושט מתעייף במשך הזמן, לוקח לו זמן. זה שריר, העייפות מצטברת לאחר תקופה ארוכה של מאמץ. גם לאנשים שרצים הרבה, יכולה להתפתח דלקת בגיד. לא בשבוע הראשון שהחלו לרוץ, אלא אחרי תקופה ארוכה, כתוצאה מהצטברות של מאמץ גדול. מה עושים? מפסיקים לרוץ עד שיתרפא, אח"כ ממשיכים לרוץ...

עוד שאלה קטנטונת

אני יכול לעשות בדיקה דרך קופת החולים או שאני חייב לפתוח ישר בחצי cc??....
ולמה זה קורה לי רק לאחר שינה??...

אופירA

New member
מנהל
איזו בדיקה?

אני לא יודעת על בדיקה שיכולה לראות דלקת בוושט. וגם אם כן, צריך טיפול, אז מה הטיפול? לפתוח ב-1/2CC זה הטיפול.
גם כשיש בעיה אחרת במערכת העיכול, בכל מקרה צריך לפתוח את הטבעת כדי לעזור לה להתרפא. הכל קשור באיזו שהיא צורה לטבעת, וגם אם לא נגרם ממנה, הגוף צריך הקלה ומנוחה כדי לרפא את עצמו מכל סוג של בעיה.
הרופאים וקופ"ח לא כל כך מוכשרים כמו שהגוף שלנו מסוגל בעצמו.

למה רק בשינה? גם בגלל כוח המשיכה. הוושט חולה, אבל האוכל נמצא בפאוצ' שמתחתיו, אז אין לו סיבה לעלות למעלה. הוושט לא מצליח לרוקן את הפאוצ' כי התגובה השרירית חלשה, אז האוכל נשאר בפאוצ'.

כשאתה שוכב, הוושט נמצא במאוזן לפאוצ', וחוק הכלים השלובים גורם לנוזל המכיל את שאריות המזון להתפשט בכל הצנרת שנמצאת בגובה שלו.
אמנם גם וושט חולה מכיל שרירים שעובדים, ומתכווצים ומונעים מהאוכל להיכנס אליו, וגם קנה הנשימה יודע לעבוד ולמנוע מנוזלים לחדור אליו.
אבל כשאתה ישן, שרירי הוושט או קנה הנשימה וכל המערכת שם - רפויים ולא מכווצים. אין התנגדות לחוק הכלים השלובים, אז הוא עובד לו.

וגם אם יהיו לך טיעונים הגיוניים שזה לא בדיוק הגיוני, עדיין זה לא ישנה את העובדות בשטח: רפלוקס בשינה נגרם עם היצרות הטבעת ו/או דלקת, לרוב האנשים כמה שנים לאחר הניתוח, הוא מתרחש בדרך כלל רק בשינה, והפיתרון שלו זה פתיחה של 1/2CC ומנוחה. יש מצבים חמורים שצריך לפתוח עוד פעם 1/2CC. הכל תלוי בהמון נתונים שאני לא יודעת, ורק יכולה לשער.

תודה רבה....

ענית לי על הכל בצורה מעולה....
נקבע תור לפתוח את הטבעת ונחזור לעדכן!!....

היי אופירה. למה הכוונה "וושט עייף"?

וכן....גם אני בלילות האחרונים מתעוררת מחנק כזה.

אופירA

New member
מנהל
שריר הוושט עייף מרוב מאמץ של שנים

מהיום ששמו לו טבעת סביב הקיבה, הוא צריך לדחוף את האוכל הרבה יותר במאמץ מאשר בעבר. מטבע בריאתו הוא לא מיועד למאמץ הזה. הוא מסתגל למציאות, אבל קשה לו.
ועוד יש כאלה שעושים לו ממש מכון כושר קרבי נוסח עבודת הפרך של פרעה במצרים... סוגרים לו את האמא של הטבעת, כאילו לא מספיק קשה לו גם כך.
במקום לעזור לו (לשתות לפני, לאכול לאט, להפסיק אחרי 2 ביסים ולחכות), מוסיפים לו עוד מאמץ, כאילו הוא יושב רגל על רגל...

אז במשך הזמן, נגמר לו הכוח, הוא מתעייף, וכשהוא מתעייף הוא נהיה חולה, כדי שתתני לו לנוח.
כלומר הוא כבר לא יכול להתאמץ. הצטברות מאמץ היתר יוצרת דלקת (כמו באיברים אחרים של הגוף, שסבלו ממאמץ יתר), השריר נהיה חלש יותר, ולכן הפאוץ' לא מתרוקן כמו שצריך (אפילו אם אדם גמר לאכול ב-7 והלך לישון ב-12), ובזמן השינה מה שנשאר בפאוץ' עולה במעלה הוושט, מטייל ומחפש מעברים מעניינים. ויש לו כל מיני - קנה הנשימה, לוע, ריאות, סינוסים. מזל שלמוח הוא לא גולש...

מה עושים כששריר מתעייף? נותנים לו לנוח!!! מפסיקים את הפעילות המאומצת. בחיים הדלקת לא תתרפא אם לא תיפסק הפעילות המאומצת לתקופת החלמה מספקת.
ובכלל, כדאי ללמוד מזה שאי אפשר לאמץ את השריר ללא גבול, בלי לשלם מחיר. וכדאי להפחית את המאמץ במשך השנים, כי כזכור, הניתוח אינו תחליף לשמירה על המשקל לכל החיים ע"י הדרכים המסורתיות של אורח חיים נכון, ספירת קלוריות ומודעות תזונה.
מי שרוצה לעצום עיניים ולהתעלם מהמציאות הזו, המציאות תפקח לו את העיניים באמצע הלילה...

לכן חייבים לפתוח את הטבעת ברגע שיש רפלוקס. אין שום קיצורי דרך ו"לי זה לא יקרה" בעניין הזה. 1/4CC לא מספיק כשהתפתח כבר רפלוקס. צריך מנוחה אמיתית. מצד שני לא צריך להגזים, כי הקיבה לא אוהבת התנהגות קיצונית. אז הניסיון לימד שפותחים 1/2CC, הרפלוקס מיד חולף, נותנים לוושט איזה חודש פלוס להחלים, ואז בודקים אם בכלל צריך לסגור, כי בד"כ כשיש היצרות במעבר כבר לא צריך לסגור בחזרה. אם חייבים לסגור, אז רק 1/4CC.

תודה שוב

אני מרגיש בדיוק את מה שציינת, זה אשכרה לא הגיוני מה שקורה לי...
תודה על ההסבר המפורט, היום או מחר אני כבר אקבע לי פגישה להוצאת 1/2 cc....
אין דברים כאלה, אשכרה זה נהיה לסבל.....
נשתמע אחרי הפגישה.....

וכהרגלך אופירה

תשובה עיניינית, מפורטת ומוסברת עם טון של הומור.
שוכנעתי לפתוח ושכנעתי שגם אצלי כנראה הוושט התעייף. עדיין "ילדה רעה".

כל מילה בסלע!

עברתי על בשרי את מה שאת מתארת,
התעייפות הוושט, ריפלוקסים, צרבות, עיניים פקוחות בלילה.
הלכתי לפתוח, אבינוח הכריח אותי לפתוח חצי ולא רבע ( אני חששתי)
ומיידית (!!!) הכל פסק וחלף.

אופירה תודה על התיאור היפה, המקצועי והמשעשע משהו.....
( על אף שצרבות זה לא דבר הכי משעשע(; )

ותודה שאת מזכירה לי באופן תמידי שהעבודה היא לא רק של הטבעת
גם לי יש בה איזה חלק קטנטן.....

רחלי180

New member
גם אצלי הוא כנראה התעייף...

תודה רבה על המידע הכל כך חשוב!
ותודה לשואל שחסך לי לתאר בדיוק מה אני מרגישה.

גם אני רצה לפתוח...

רחלי180

New member
אכן...

הלכתי לפתוח ביום שישי. וכבר שני לילות שאני ישנה ברצף!!
המרצים שלי ואני מודים לך כל כך :)

אופירA

New member
מנהל
תודה על העדכון החשוב.

כדי למנוע חזרת המצב בעתיד, הימנעי מלסגור שוב.
אם תשקלי סגירה מסוימת בעתיד - התייעצי איתנו קודם.

למעלה