בוקר טוב...

netushit

New member
בוקר טוב...

אני לא מאמינה שאני ערה בשעה כזאת ורק בשביל לשאול פה שאלה... אפשר להגיד שחדשה פה (כבר חצי שנה או יותר לסירוגין קוראת בפורום את ההודעות)... אני חיילת בשירות סדיר כבר קרוב לשנה.. יש לי כל מיני בעיות אישיות שאני לא כל כך רוצה לפתוח ולדבר עליהן.. בשביל זה אני מתלבטת אם לפנות לקב"ן. השאלה שלי בעצם היא - מהי חובת הדיווח של הקב"ן?! וכן אני יודעת את התשובה הברורה שלכל פגיעה עצמית או הודאה על ניסיון התאבדות יש חובת דיווח.. אבל מעניין אותי לדעת יותר לעומק ויותר בפירוט (למשל אם נבחן את העניין של פגיעה פיזית חיצונית ופנימית חיתוך/ה.א) איך זה הולך או אם יש הבדלים ורמות שונות אצל כל קב"ן וקב"ן? האם יש איזה טופס שאתה חותם עליו כשאתה מתחיל את הטיפול עם הקב"ן? או שהוא מספר ומסכם איתך את ההליך בעצמו? תודה על התשובות...

disturbed fairy

New member
מנסה לעזור לך

כמו שציינת על הקב"ן חבה חובת דיווח כמו על כל גוף אזרחי במקרה של סכנה לחיי החייל או לסביבתו.. במיקרים אחרים- לא. פשוט לא. כל מה שאת אומרת מלבד זה לקב"ן הוא סודי רפואי ונשאר בינכם, אין צורך לציין שהורים הם בכלל לא חלק מהמשוואה כשזה נוגע לעניין, וגם לא המפקד שלך. וכן כולל דברים שנוגעים לה"א, ופג"ע... כמובן שבמיקרים כאלה הכל עד רמה מסוימת ואם יחשבו שיש פה פגיעה עצמית מוגזמת והחייל מסכן לעצמו ולא יודע לשלוט בזה, רוב הסיכויים שפשוט ישחררו אותו. קב"נים הם אנשי מקצוע ולא מתרגשים מחיילים שבאים במצוקות נפשיות ובעיות, אפילו אם לחיייל עצמו זה עלול להשמע "יותר מידי" מרב הקב"נים לא נלחצים מזה. אין כ"כ הבדל בקטע הזה בין קב"ן לקב"ן אבל תזכרי שכל קב"ן הוא בנאדם לפני שהוא איש מקצוע ויש הבדלים בינהם מעצם זה שהם אנשים שונים עם אופי שונה [לדוג' בשיטת הטיפול...] ולא כשאת הולכת לקב"ן את לא חותמת על שום טופס, זה לא חוזה, ולא כלום, החוזה בינכם הוא פחות או יותר לא כתוב [בשלבים מתקדים יותר של הטיפול] אם את מתחילה טיפול אצל קב"ן, או שהוא סומך עלייך ואת מראה לו שאת אכן רוצה לעזור לעצמך ו-במקביל שאת כן רוצה להמשיך לשרת או שהוא ישחרר אותך אם המצב דורש... בהצלחה!

Tim Tam M

New member
אממ

את קצת מטעה אותה,במקרים מסויימים את מתבקשת לחתום על ויתור סודיות רפואית הקבן כמו שצוין הוא רופא,במידת הצורך עליו לבקש ממך לחתום על מסמכים שמאפשרים לו כרופא "לחשוף מידע רפואי עלייך"

disturbed fairy

New member
לא מדויק

היא לא התכוונה לזה, ולחתום אצל קב"ן על ויתור סודיות רפואית, זה בשביל שהוא יביא מסמכים ומידע מהעבר שלך- אם הייית פעם בטיפול וזה נושא שעדיים קיים אז הוא יכול לבקש [לא לחייב!] את המידע הזה.... הוא ממש לא יבקש ממנה לחתום על ויתור סודיות בשביל "לחשוף מידע רפואי" למי הוא יחשוף אותו?? להורים שלה למפקד? לבוס באזרחות?? אל תטעה סתם אין דבר כזה גם. רק במקרים בהם יש חשש לחיי החייל, הקב"ן יחשוף מידע רפואי גם בלי שתחתום על דבר.

disturbed fairy

New member
אתה זה

שאמרת שהקב"ן הוא רופא, אני לא אמרתי בשום מקום שהוא רופא קב"ן הוא בדר"כ עובד סוציאלי... ולעיתים רחוקות פסיכולוג [בדר"כ מפקד המרפאה הוא פסיכולוג עם תואר שני...] בדרגה גבוהה יותר...

timmyy

New member
חח את מצחיקה

אני מישהו אחר :) תיקנתי אותו, לא אותך...

למעלה