בוקר טוב
יש לי שאלה וצריכה גם תמיכה

petit choux

New member
בוקר טוב ../images/Emo42.gif יש לי שאלה וצריכה גם תמיכה

האם בכל מרפאה הריון בסיכון ההמתנה כל כך ארוכה? קיבלתי הפניה מהרופא ביום חמישי ורק אתמול רופא של המרפאה ראה כנראה את ההפניה והתוצאות ורק ביום רביבי יחזרו אליי ובינתיים מה?????? הבנתי שהמרפאה עובדת רק פעמיים בשבוע האם ככה בכל עיר? אולי כדאי לי לפנות למקום אחר? אני גרה בכפר סבא. אחרי שהרופא שלי אמר לי שהוא לא בטוח שיקבלו אותי בגלל התוצאות סה"כ תוצאה אחת חריגה שהיא 208 וגם במרפאה משהי בשפ רוחמה אמרה שהיא לא יודעת על זה , אני מדחיקה את עניין הסכרת כי אולי אין לי ?! אולי הרופא שם יגיד לי שלא צריך מעקב בקיצור אני בינתיים קיבלתי חשק למתוק כמו שלא היה לי כל ההריון אולי בגלל שאסור?! ואחר כך אני מרגישה רק עם עצמי כי אולי אני עושה נזק לעובר? אני מרגישה גמו חולת בולימיה שאוכלת ואוכלת עו דעוגיב ועוד עוגיב ואבטיח , אני כל כך נואשת וכועסת על עצמי. אוףףףףףףףףף איזה מין אמא אני

petit choux

New member
הרגע צלצלו אליי משם ובדיוק מה שחששתי

הרופא שיותר מתמחה בסכרת העביר אותי לרופא שיותר מתמחה בקרישיות יתר ולא לזה אני נשלחתי והבנתי שלא הובחנתי כסובלת מסוכרת הריונית ואמרתי לאחות שעם ערך כמו שלי גם נחשב אז היא אמרה שהיא תבדוק ותחזור אליי אני ממש מבולבלת

פטיט יקרה../images/Emo39.gif

את סוכרתית. ערך של מעל 200, גם אם הוא החריגה היחידה, מגדיר אותך כסוכרתית ומצריך איזון של הסוכר ורצוי בהקדם. אם יש לך גם עניין עם קרישיות, אז תעמדי על כך שתפגשי עם שני הרופאים - זה שיותר מומחה בקרישיות יעקוב ויטפל בעניין הקרישיות, וזה שיותר מומחה בענייני סוכרת, יעקוב ויטפל בעניין הסוכרת. אל תתני להם "לסחוב" אותך, כי כסוכרתית חשוב שתותאם לך דיאטה אישית בהקדם ושתקבלי מכשיר ביתי לניטור הסוכר - איזון מהיר של הסוכר הוא קריטי וחשוב לבריאותך ולבריאות העובר. אל תתביישי להיות אסרטיבית ולנדנד ואם את רואה שאת לא מצליחה לקבל מהם תור בהקדם,נסי מרפאה אחרת. בינתיים נסי להמנע ממתוקים ולאכול מנות קטנות של פחממות כל כ 3 שעות. בהצלחה
ותעדכני.

petit choux

New member
הרופא שלי בכלל לא רשם כלום על סוכר

אלא כתב בהניה הריון בסיכון ורשום שם את הבעיות שלי קרישיות יתר והפרעות קצב אבל בלי שום זכר של סכרת אולי בגלל זה הרופא במרפאה הפנה אותי למומחה קרישיות , בכל אופן דיברתי שוב עם הפקידה שם ופיקססתי שוב את כל הבדיקות והיום אני אבקש מהרופא שלי שירשום על ההפניה שזה לסוכרת הריון אולי זה יהיה ברור ככה. בכל מקרה יעבירו את כל הנתונים לרופא מחר. תודה רבה על התמיכה

תקפידי שגם תוצאות העמסה יהיו בין המסמכים

כמו שכתבתי לשירי אנחנו צריכות להיות השוטרות של הצוות הרפואי ולהגיד להם מה לעשות. מעצבן, אבל כמו שנאמר אם אין אני לי מי לי
.

petit choux

New member
אתמול בעלי הלך לרופא שלי לקחת הפניה יותר

ממוקדת אני אפקסס אותה היום ונקווה לטוב. צירפתי שם את תוצאות הבדיקות וגם גדילת עובר.

שירי ל

New member
שתי הערות לגבי מרפאת סוכרת -

ראשית - לשאלתך אם זה בכל מרפאה כך - אז אצלינו בת"א מקבלים 3 פעמים בשבוע, אבל ברגע שנכנסים לסבב קובעים משבוע לשבוע - או שבועיים, את זה כבר הרופא יכתיב לא התורים. 1. אם את צריכה אינסולין - את צריכה לבוא בימים שיש אנדוקרינולוג. כי רופא נשים רגיל לא עוקב אחרי אינסולין. 2. חשוב לבוא בימים קבועים, כי מודדים את גודל ומשקל העובר וחשוב שפרקי הזמן יהיו קבועים ולא משתנים אחרת המדידות הופכות בעייתיות. לכן תראי באיזה יום נוח לך לבוא באופן קבוע ותנסי לקבוע ביום הזה.

ניקה1102

New member
אני גם במעקב באותה מרפאה

(הבנתי לפי שם רוחמה). אני במעקב בסיכון גבוה בגלל לחץ דם ועכשיו הצטרפה גם הסכרת. הבנתי שדיאטנית מקבלת שם פעמיים בשבוע (שני ורביעי), היום היה לי תור אליה, אבל היא הייתה חולה, אז התיעצתי בינתיים עם דיאטנית לסכרת רגילה (זאת רוחמה ששלחה אותי לשם, היא ממש בסדר, מתחשבת). מי רופא שעושה לך מעקב? רופא מכ"ס? אני במעקב אצל הולצינגר. מוזר, אך הוא לא מוכן שאעבור למעקב מלא בסיכון גבוה ומתעקש שאבוא גם אליו.

petit choux

New member
סוף סוף קיבלתי תור לאחות להדרכה וקבלת המכשיר

אני הולכת לשם ביום שני וביום רביעי אני אצל הרופא אבל שמתמחה יותר בקרישיות יתר דר' דוליצקי (אם אני לא טועה) ולדיאטנית רק ב20/06 אמרו לי שינסו להכניס אותי אליה ביום שני אבל לא בטוח , היא הייתה חולה לכן התורים ארוכים. אני במעקב אצל רופא ליד העבודה ברמת החייל וגם הוא למרות המעקב במרפאה רוצה שאני עדיין אמשיך אצלו את המעקב בלי שום קשר ואני מרוצה מכך כי הרופא שלי עושה לי הרב בדיקות כמו בדיקות דם פעם בחודש ואני מקבלת מרדם לזריקות דרכו .

ניקה1102

New member
גם אותי מנסים להכניס

לדיאטנית בין התורים. הולך להיות שם בלגן חבל"ז

petit choux

New member
ממש מכה ../images/Emo13.gif

לכולן זה דחוף כי סה"כ לא נשאר הרבה עד הלידה בדרך כלל . מקסימום אני אעזר עם גיסתי שהיא דיאטנית מתמחה בסכרת והיא תבנה לי דיאטה בינתיים שאני אתחיל לאכול כמו בן אדם.

ניקה1102

New member
כבר קיבלתי דף מאחות עם דיאטה לדוגמה

אם את רוצה, אוכל להעתיק בשבילך

petit choux

New member
אני מאד אשמח , אם זה ארוך

את מעדיפה בפקס? אני אשלח לך את המספר במסר מה שנוח לך תודה

ניקה1102

New member
מסרים לא עובדים אצלי מעבודה ובבית אין פקס

אז פשוט ארשום לך פה, זה לא נורא ארוך תפריט לדוגמה לסוכרת - 2000 קלוריות ========================= ארוחת בוקר: 2 פרוסות לחם חי או שחור בגודל בינוני 60 ג' גבינה לבנה עד 5% שומן 3 כפות 75 ג' ירקות אבוקדו 25 ג קפה + כוס חלב (לכל היום) ארוחת ביניים: מנה פרי+שתיה 4 קרקרים מחיטה מלאה או תחליף לחם ארוחת צהרים: מרק צח או מרק ירקות 100 ג' בשר מבושל כוס אורז מבושל או 2 תחליפי לחם ירקות מבושלים ירקות חיים 2 כפיות שמן לבישול מנה פרי ארוחת ביניים: 2 קרקרים מחיטה מלאה או תחליף לחם + שתיה מנה פרי ארוחת ערב: 2 פרוסות לחם חי או שחור בגודל בינוני גבינה לבנה עד 5% שומן 3 כפות 3 פעמים בשבוע ביצה ירקות + כפית שמן זית מנה פרי + שתיה במשך הערב: פרוסות לחם חי או שחור בגודל בינוני + 1 גבינה לבנה - כף מנה פרי הערות ------- 1. שתיה חופשית: מים, סודה, תה, קפה, תרכיז ללא סוכר - לפחות 12 כוסות ביום 2. ניתן להשתמש בתחליף סוכר עד 12 טבליות ביום 3. להרגשת שובע אפשר לאכול ירקות מבושלים ומרק ירקות ללא שומן 4. להרגשת שובע הינך יכול להשתמש ב-3 כפות סובין או כתוספת לגיל או למרק. קבוצות תחליף במשך היום -------------------------- תחליפי לחם - 10 מנות תחליפי פירות - 5 מנות תחליפי חלב - 5 מנות תחליפי בשר - 1/2 4 מנות תחליפי שומן - 4 שומן ירקות - 1 קג ביום

../images/Emo20.gifלגבי שני התפריטים שנתת, שימי לב לכך

שההנחיות לפעמים קצת שונות בנוגע לסוכרת הריון. ממה שאני יודעת ההבדלים הם: 1. בסוכרת הריון כדאי לצרוך פחות פחות מוצרי דיאט, שמכילים גם ממתיקים שאינם מומלצים בהריון. 2. בסוכרת הריון בד"כ מוגבלים לעד שני פירות ביום, ולא בבת אחת. 3. לפעמים דווקא רצוי לאכול גבינות ומוצרים של יותר מ-5% שומן, אלא אם יש בעיה אחרת שבגינה כדאי להימנע משומן. בסוכרת הריון המטרה אינה שתרדי במשקל, אלא רק שתשמרי על ערכי הסוכר התקינים. לכן הדיאטניות בד"כ ממליצות, בניגוד לסוכרת רגילה, לצרוך מוצרים עתירי שומן (גבינות שמנות, רטבי שמנת וכו') על מנת להאט את עליית ערכי הסוכר, רצוי בצירוף פחמימות מלאות. 4. לכן את גם לא צריכה להגביל את עצמך לכפית שמן זית וכו' בארוחה, אלא אם יש סיבה אחרת. רצוי דווקא כן לצרוך כמה שיותר שומנים בריאים. מומלץ לנשנש הרבה אגוזים, ולהעשיר את המזון בשמנים בריאים, כמו שמן זית איכותי. 5. לעיתים עדיף לצרוך לחם קל, במקום לחם חי או לחם שחור. זה משתנה מאחת לאחת, אבל יש הרבה מבינינו שרק לחם קל לא מקפיץ להן את ערכי הסוכר. כמובן שעדיף לחם קל מקמח מלא. 6. עד כמה שאני יודעת דווקא ביצים ניתן לאכול כל יום, ובאופן חופשי. 7. פה כבר משהו מניסיון אישי שלי ושל אחרות, שלאו דווקא יהיה נכון לכל סוכרתית: אצלי דברים מסויימים משפיעים יותר על רמות הסוכר. אני יודעת שלחולי סוכרת ממליצים על אורז מלא, לדוגמא. אך אצלי בסוכרת ההריון כל סוג של אורז מעלה מאוד את רמות הסוכר. כנ"ל לגבי לחמים מקמח שיפון מלא, שבעיקרון הם מאוד מומלצים. גם כוס חלב ביום יכולה להעלות את רמות הסוכר באופן מטורף. לכן חשוב שכל אחת תנסה ותראה מה נכון בשבילה. ואגב, דווקא דברים מטוגנים, שאינם מכילים סוכר או פירורי לחם, יכולים להיות טובים בשביל סוכרת הריון. לדוגמא, צ'יפס בטיגון ביתי יכול להיות מוצלח כמנת פחמימה, ולא להעלות יותר מידי את הסוכר. אצלי תפו"א נקי, בלי תוספת שומן, יעלה יותר את רמות הסוכר מאשר תפו"א בתנור עם המון שמן זית. הדבר הכי חשוב הוא להקפיד לאכול כל שעתיים-שלוש מנת פחמימה, רצוי מלאה, בתוספת של חלבונים ושומנים, אם אפשר, ולהוריד למינימום את כל מוצרי המזון המכילים סוכר. (אצלי זה אפילו כולל רטבי פסטה במסעדות, או רטבים לסלט שלא מכינים בבית, כדי למנוע הפתעות במדידה אח"כ.). מפה והלאה כבר כל אחת רואה מה מתאים לה והאם היא יכולה גם לחטוא קצת בשעות מסויימות ביום או בכלל

ניקה1102

New member
זה מסמך הדרכה התחלתי

שנותנים במכבי. אני מניחה שאחר כך, כאשר יושבים עם דיאטנית, היא מנחה כבר יותר מפורט. בטח גם מלמדת איך להחליף בין סוג מזון אחד לאחר

ניקה1102

New member
ועוד אחד

די דומה תפריט לסכרת הריון ============ בדיקת דם - 1 בצום ארוחת בוקר: שתייה חמה (ללא סוכר) 2 פרוסות לחם פרוס, רצוי מחיטה מלאה עם: גבינה 5%, אבוקדו, ירקות בדיקה 2 - שעתיים אחרי ארוחת בוקר ארוחת ביניים: 1 פרי (מהרשימה) או גביע יוגורט 1.5% או מעדן חלב דיאט, יופלה תענוג, טוויגי, דנונה, ויטלינאה ארוחת צהריים: מנת בשר/דג - לא מטוגן, ללא פירורי לחם, 1/4 עוף (ללא עור) צלוי או מבושל/חזה עוף צלוי/שיפודים/דג בתנור/3 כדורי בשר, כדומה תוספת: כוס = 5 כפות: אורז, פתיתים/פירה/ספגטי/ 1 תפוח אדמה/קוסקוס/2 פרוסות לחם + ירקות בדיקה 3 - שעתיים אחרי ארוחת צהריים אחה"צ: 1 פרי (מהרשימה) או גביע יוגורט או מעדן חלב דיאט או 2 עוגיות ללא סוכר או פרוסת עוגה יבשה ללא סוכר (מרמולייט) - 30 גר' ארוחת ערב: 2 פרוסות לחם פרוס, רצוי מחיטה מלאה עם: ביצה/גבינה עד 5%/טונה/אבוקדו/טחינה/פסטרמה בדיקה 4 - שעתיים אחרי ארוחת ערב ארוחת לילה: 1 פרי בדיקה 5 - לפני שינה שתיה: מים/סודה/דיאט מוגז ממתיקים מלאכותיים: ממתקים על בסיס אספטיים - כדוגמאות הרמזית זהב או סוכרזי זהב לנישנוש: חופן אגוזים/שקדים/בוטנים במקרה של רעב: ניתן להגדיל את כמויות של מזונות הבאים: גבינה עד 5%, טונה/פסטרמה דלת שומן/ זיתים 0מקבוצת שומן, לכן משמינים, אבל לא מכילים סוכר), אבוקדו (כמו זיתים) ניתן להחליף ארוחת צהריים בארוחת ערב

petit choux

New member
אוווי תודה חמודה ,אני ממש מעריכה את זה ../images/Emo140.gif

ואם לזה את קוראת לא ארוך מעניין מה זה ארוך
בטח לקח לך הרבה זמן להעתיק תודה רבה

למעלה