בוקר טוב! 2 שאלות -

בוקר טוב! 2 שאלות -

אני במסע להבין את המהירות הנמוכה שיש לי ב ADSL. אני מחובר דרך בזק בינלאומי, 1.5, עם אלקטל משודרג (אני יודע, זה לא המקום, ואין לי שאלה ספציפית על השדרוג או משהו כזה - זה עבר יופי
) 1. עד כמה משפיעה העובדה שהקו של ה ADSL מחובר גם למרכזיית טלפונים בבית? המודם ADSL לא מחובר למרכזייה - הקו מגיע מבזק לשקע בקיר, שאליו מחובר המודם, ומהשקע הזה יש חיבור למרכזייה של הבית, כי משתמשים בקו הזה גם לדיבור. אין לי בעיות איבוד סנכרון. עד כמה זה יכול להשפיע על המהירות? 2. עדיין מנסה לעשות בדיקה מול בזק (wow.bezeq.co.il) - אבל אני לא מצליח להתחבר לשם. לפני שאני משנה את כל ההגדרות של המודם - מישהי/ו הצליח/ה להתחבר לאתר בדיקה בעזרת PPP ולא PPTP? אם כן - בבקשה, גאל/י אותי מייסורי!
תודה רבה! אלון.

genady12

New member
תשובות

נראה לי אני לא בטוח ש המרכזיה לא אמורה להשפיע בשביל להכנס אתה צריך להתחבר כUSER מסוים לשם ותגיד את הבעיה וננסה לעזור

dov98

New member
כמה שאלות: מה המהירויות

שאתה מקבל בהמחשת ISP ? כמה הפינג לאתר הISP ? גודל חבילה? האם יש לך ניתוקים במודם? האם מותקן לך splitter לפני המרכזיה.

תשובות

ראשית כל - תודה. 1. פינג לספק: ממוצע 26ms. (בד"כ זה הרבה פחות מוצלח מזה, אבל לא חשוב) 2. המחשת ISP - מתחיל להוריד מהר - 100-160KBs, אחרי 2-2.5 מגה קופא - ולא ממשיך יותר. תופעה הקפיאה בהורדות מאד מאד שכיחה. בד"כ מה שאני עושה זה משתמש ב GetRight, וכשהוא קופא עושה pause ואז resume והוא ממשיך עד שהוא קופא שוב וחוזר חלילה (בהמחשת ISP לא השתמשתי ב getright או כל תוכנה אחרת - רק דרך IE) 3. אין לי ניתוקים במודם. 4. אם בsplitter אתה מתכוון לפילטר של בזק - לא. 5. גודל חבילה? אם הכוונה לחבילת ADSL, אז 1.5mbps. אם לא - לא הבנתי מה הכוונה.

הבעיה היא כזאת

בשביל להתחבר לאתר בדיקה של בזק חייבים להתחבר עם user בשם @obezeq. השאלה שלי זה איך להתחבר דרך PPP ולא PPTP (כלומר לא דרך חייגן VPN) - אילו הגדרות צריך להגדיר למודם? IP מסוימים? DNS מסוימים?

dov98

New member
תשובות

splitter .1 זהו פילטר מרכזי שבזק מתקינים לפני מרכזיות. 2. קפיאות בהורדה אינן כתוצאה מכיוון במחשב, הבעיה לא אצלך. 3 . תעלה לכאן פינג לספק, tracert לאתר הספק, מהירות לאתר הספק.

נתונים:

1. אם ככה אין לי מושג אם יש או אין splitter. 2. פינג לספק: 21-56ms, ממוצע: 36ms. traceroute עושה דבר מוזר: "Tracing route to www.bezeqint.net [192.118.70.150] over a maximum of 30 hops: 1 1 ms 1 ms 1 ms 10.0.0.138 2 * * * Request timed out. 3 * * * Request timed out. 4 * ^C" כמובן ש 10.0.0.138 זה המודם. משם הוא נתקע. ניסיתי גם לתת לו לרוץ יותר מ 4 פעמים (ב 20 התייאשתי
) מהירות מאתר ספק - כמו מקודם - מתחיל גבוה 100-150, וקופא אחרי 2-2.5 מגה. בנסיונות אחרים שהיו לי התייצב בסוף על 30-40KBps. עלוב משהו. ו-שוקו - אם הבעיה לא תיפתר, אני לא מתרגל לזה - אני פשוט עובר ספק. אין לי שום סנטימנטים לבזק בינלאומי, ולו רק מכיון שהם חברת בת של בזק

dov98

New member
תעשה tracert ופינג לשרת

אחר של הספק, נתונים יש באתר שלנו, תחת ספקים-פרטים טכניים. ותעלה תמונות לכאן, נראה. יש שם גם מהיכן בדיוק להוריד קובץ בדיקה. תן את הכל וננסה לראות היכן הבעיה. אני עדיין לא אמרתי נואש.

OK - HERE GOES../images/Emo13.gif

טוב, נסיון נוסף לעשות tracert נתן את התוצאה הבאה: Tracing route to www.bezeqint.net [192.118.70.150] over a maximum of 30 hops: 1 1 ms 1 ms 1 ms 10.0.0.138 2 * * * Request timed out. 3 * * * Request timed out. 4 * * * Request timed out. 5 * * * Request timed out. 6 * * * Request timed out. 7 * * * Request timed out. 8 21 ms 23 ms 26 ms 192.118.70.150 Trace complete. ו-קובץ בדיקה (בדקתי עם האתר שלכם - אני מוריד מהמקום הנכון) - עדיין מתחיל מהר וקופא. אני חושב שאני אמרתי נואש. נראה לי שאחרי כמה שנים בבזק בינלאומי (עוד מתקופת ISDNNET) הגיע הזמן לנטוש ולעבור. תודה על העזרה!

dov98

New member
../images/Emo13.gif אני עדיין לא נואש------->

תמצא שרת של הספק שאינו נותן request timed out . כל היתר הבנתי וניתוקי הורדות זאת בעיה של הספק ככל הנראה. ללא קשר תבקש מבזק לשים לך ספליטר לפני המרכזיה, אצלי הוא מוכיח את עצמו. מענין הtrace שלך, אז אם לא הולך לשרת של בזק בינלאומי, תן למקום אחר בארץ, למשל לwalla.co.il .

OK

trace לוואלה עשה אותו דבר. ניסיתי את כל השרתים שיש ברשימה באתר של הפורום - ובכולם זה עשה אותו דבר. מזאת אומרת לבקש מבזק - להתקשר ולהגיד להם שאני רוצה שיתקינו ספליטר? למה שהם ישימו כי בא לי?

dov98

New member
כי כך צריך להיות עבור

מרכזיות. בזק "חוסכים" מעצמם הוצאות. לגבי trace כנראה הסיבה נעוצה ב"מודם" שלך. דרך ראוטר רגיל כן ניתן לעשות trace ואז גם היינו רואים היכן הבעיה בדיוק.

eyalb

New member
תשובות :

א. למרכזיה אין נגיעה במהירות שלך - קרי היא אחרי במודם ולא נוגעת בו כל עוד היא מוגנת עם פילטר טוב כמובן ב. אתה לא תוכל להגיע עם מודם משודרג לפורטל של בזק

dov98

New member
שוקו......תן קודם לראות נתונים

לא בטוח שמה שקורה אצלך, קורה אצל אחרים. בוא ונראה........

למעלה