בוקר טוב לשבת בבוקר

יוליקה

Member
מנהל
בוקר טוב לשבת בבוקר

הגיל עושה את שלו... מתעוררת מוקדם... ולא מצליחה להרדם חזרה...
ואני כל חיי הייתי כזאת ישנונית... זוכרית את ראשי התיבות של שבת?
ש=שינה ב=בשבת ת=תענוג.... אז זה נגמר...

הדסהש1

New member
יוליקה זאת בעיה של רוב במבוגרים..

שהייתי צעירה עם ילדים קטנים חלמתי שהם יעזבו את הבית אוכל לישון
עד מאוחר ..וזה לא קרה..3-4 שעות שינה בלילה וזהו..מתעוררת לפנות בוקר
שהיום חשוך עד שעה 6 לערך....אני בשעות האלה רואה תוכניות שמקליטה לי.
כדי לא לעשות רעש לשכנים...

כדי לא להפריע יש פתרון

אני קניתי אצל "נוח" (יהודה מכבי בתל אביב) אבל גם לאחרים יש, אוזניות לטלויזיה, אשתי הולכת לישון בערך ב-1000 ואני לא לפני 0200 , אז אני רואה סרטים מוקלטים (בעיקר "חקלאיים") אם אין לי משהו דחוף במחשב, וכך אני יכול לשמוע באיזה ווליום שאני רוצה באוזניות כאשר הטלויזיה עצמה מונמכת למינימום קול.

לגבי שינה, קורה ואני הולך לישון כרגיל אבל צריך לקום מוקדם, אז יש השלמה בשעת השלאפשטונדה.

אתמול אשתי גרדה בצל על מומפיה וקרעה חתיכה מהאגודל, כרגיל. כל זה מפני שהיא מתעקשת לא ללבוש כפפה נגד פציעות (כפפה המולבשת על היד באופן מלא ולא נפגמת לא מפומפיה ולא משום סכין חדה ככל שתהיה.) , אז אתמול נתתי לנכדה את שתי הכפפות והיא דיווחה אחר כך שהאמא של החבר שלה מאוד שמחה להפסיק להיפצע..

אני עצמי אף פעם לא נפצע כיוון שירקות אני חותך בסכין לפי שיטת השפים, ואילו לפומפיה קניתי מין מיתקן שבו שמים את מה שרוצים לרסק ואותו מעבירים על פני הפומפיה בלי מגע יד. וכך אני עושה סלטים בלי שום בעיה.

בוקר טוב

מאיר שפירא, אפשר לראות תצלום של הכפפות והמכשיר ששומר על כף היד,
אני מאד מעוניינת בזה,

יוליקה

Member
מנהל
הבת שלי קנתה סכין שפים חדשה

ובשימוש הראשון הורידה לעצמה חלק מהציפורן והאצבע...
אחיה (הבן שלי) הוזעק לעזור לה וחבש אותה במקצועיות...

בת חן191

New member
שתרגיש טוב הבת שלך, יוליקה יש לי גם סכין של שפים

ארקוסטיל משתמשת רק לדברים גדולים וקשים
כמו למשל קילוף דלעת

גם לזה יש פתרון

ישנם סכיני שף קטנים של ארקוס ואורך הלהב כ-10 ס"מ והם חדים להפליא, כאשר אני חותך סלט (והרבה) אני משקיע 50% פחות מאמץ מבסכין גדולה.
בסכין הגדולה אני משתמש רק ל.....מעיכת שום.....
סכין כזו עולה בחנות לכלים חד פעמיים כ-10 שקלים.....

כשרוצים לקלף שום , לוקחים כל שן , חותכים מהנקודה שהשן מחוברת לראש משהו כמו 1-2 מ"מ, ואז עם הסכין נותנים מעיכה לא חזקה מידי לשן, ולרוב הקליפה נופלת לבד.....

למטה בשתי הודעות בקשר לכפפות ולידית

אין שום ספק שהשימוש בהם מאוד עוזר ומקל גם על המאמץ בעבודה במטבח, הבטיחות מושלמת , המחיר מצחיק, והכל בסדר.

בת חן191

New member
לא מכירה כפפה כזו,אבל נדמה לי שכפפה רגילה גם תעשה את המלאכה?

כשאני מגיעה לכמעט הסוף ונדמה לי שאפצע,,זורקת את החתיכה הקטנה
חוץ מזה שיש מגרדת, שמצורף אליה מתקן קטן ומכניסים לתוכו מה שרוצים לגרד
אין מצב שהיד תפצע או האצבע כי היד לא באה במגע עם המגרדת
רק הכלי שבתוכו מוכנס הדבר שאותו אנו רוצים לגרד,

האמצעי להחזקת הירק לעיבוד בפומפיה,

קניתי בגרושים בחנות לכלים חד פעמיים, אבל נראה לי שבכל חנות כלי מטבח יש. זה מפלסטיק, מכניסים פנימה את הירק (אצלי זה גזר,צנון, כולורבי...) והכפתור עולה.
תופשים במכשיר תוך כדי לחץ קל על הכפתור מלמעלה, המוצר מתגרד עד שנשארת ממנו חתיכה של כ-2 מ"מ (אני זורק אותה) והיד מוגנת כהלכה, וגם מתאמצים פחות.

זה המכשיר
http://www.pichefkes.co.il/אוחז-ירקות-למנדולינה-למכשירים-שונים-של-בורנר-תוצרת-גרמניה.html

והנה המכשיר בצבע ירוק על מנדולינה. אבל למנדולינות אין פומפיה גדולה כמו משאוהבים, אז קונים רק את ידית האחיזה הזו בגרושים.

ועוד משהו

בקשר למאפרה שואבת העשן, היום אחרי שבועיים של נסיון, גם אשתי מודה שהמאפרה באמת עוזרת גם לה לא להיות אפופת עשן כל הזמן, אני נושם בלי להיחנק מהעשן, ואגב כך, אני גם יודע שהיא מעשנת לא מעט בכך שהיא צריכה להחליף את הבטריות כל שבוע !
אבל לא נורא, העיקר שסוף סוף נפתרה הבעיה שלי.

http://www.gadgetline.co.il/מאפרה-שואבת-עשן.html

אגב מהחברה הזו אני קונה לא מעט, ולמרות שלנושא הגאדג'טים יצא שם רע של פריטים שמתדלדלים, עד היום מה שקניתי היה מוצלח.

יוליקה

Member
מנהל
לא ידעתי שניתן לרכוש את הידית נפרדת

יש לי מנדולינה, ואני משתמשת בידית, לא ניסיתי
להשתמש בה גם לפומפיה....

הדסהש1

New member
גם אני נפצעתי מהסכינים הטובים...מאז אנני משתמשת בהם

רק בסכינים הרגילים..הסכינים נמיוחדים בעלי משתמש...

צודקת ציפי, הדיסק של המעבד מזון עונה על כל

הצרכים.

לא נחתכות הדיים ולא צריך לקנות את שאר השמונצעס.

אגב אני אין כמוני במטבח, מבחינת מגוון הבישלי, ואיכות הבישולים וכמות הבישולים, חוץ מכמה בודדים
יש לי מקסק ומעבד מזון טבים ביותר, חוץ מזה מוט חשמלית, מטחנת בשר משוכללת ואני על גג העולם.

שונאת כפפות וכל מיני אביזרים שצריך להרכיב בשביל לחתוך גזר או תפוח אדמה, יש לי שיש גדול והרוב עומד על השיש והמטבח שלי תמיד מסודר ומבריק.

למעלה