בוקר טוב לכ"ט בנובמבר.

מינהר

New member
בוקר טוב לכ"ט בנובמבר.

ראיתי בבי"ח סרט על הקמת המדינה. בין השאר אמר ב-ג : לא חשוב מה הגויים אומרים, חשוב מה היהודים עושים.

נימה3

New member
אמנם נכון שזה מה שאמר בן גוריון

אבל הוא תמיד אמר גם שאנחנו צריכים לפחות מעצמה אחת שתתמוך בנו ובעובדה נסוג מכל סיני לאחר מלחמת סיני בהוראת ארצות הברית.
בן גוריון היה חכם (למרות שלא בכל תמכתי בו למשל מאד לא אהבתי שחיסל את זרם העובדים בחינוך ועד היום אני חושבת שזו היתה טעות גדולה)
הוא ידע איך להתנהג. ידע להפריד בין העיקר לתפל וזה מה שמנהיגינו או יותר נכון הפוליטיקאים שמנהלים אותנו היום לא יודעים.

יוליקה

Member
מנהל
עם כל גדולתו של בן גוריון

הוא גם חשב שהמפלגה קודמת למדינה... וזוהי התפיסה של הקומוניזם
מי שלא היה חבר מפלגה או חבר הסתדרות היה נחות בעיניו...
בהמשך הוא פרש ממפא"י והקים את רפ"י*
אני רואה גם בגדולתו את צעדיו להגבלת שיתוף החרדים בממשלה
והגבלת מספר תלמידי הישיבות... חבל שהמספר הזה כבר פרץ
את כל הגבולות...
* ב-2 בנובמבר 1965 עזב בן-גוריון את מפא"י והקים את מפלגתו החדשה, "רשימת פועלי ישראל" (רפ"י), שהייתה לעובדה קיימת.[41] הנחת מקימי המפלגה הייתה כי היא עתידה לקבל בין 20 ל-25 מנדטים, בעיקר על חשבון המערך. לאחר מכן שאף בן-גוריון להתאחד עם מפא"י, לאחר שזו תקבל את עמדותיו בעניין ועדת חקירה משפטית ושינוי שיטת הבחירות. לנושאים אלה נוספה מלחמתה של רפ"י ב"משטר של פחד ורמיה" שבו האשימה את מפא"י. תומכי בן-גוריון חשו בלחצים שהופעלו עליהם במקומות עבודה רבים כדי שיתמכו במפא"י נגד בן-גוריון (ואשר כל עוד בן-גוריון עמד בראש מפא"י – הופעלו כנגד מתנגדיו).

מינהר

New member
יוליקה, אני זוכרת את האובססיביות של ב-ג בעניין ועדת

חקירה. כי היתה פשלה רצינית, שעלתה בחיי אדם.
אני זוכרת גם את ההעדפה לחברי מפלגה/ הסתדרות. יתכן שהיה צורך בכך, כשהמדינה היתה בהתגבשות.
הגבלת מספר תלמידי ישיבות- זה נכון. כל הכבוד לו.
גם ההשקעה העצומה בקליטת עולים, בניית ישובים חדשים וחבלי ארץ חדשים.

מינהר

New member
זה נכון, נימה. אני זוכרת שב-ג התלבט בין

גיבוי של ברהמ לזה של ארהב, ובחר באחרונה. בחירה בריאה. מי היה צריך את הדיקטטורה של "הפרולטריון" והקג"ב והפולשנות של ברהמ.
הרעיון בחיסול זרם העובדים בחינוך היה כנראה יצירת עם אחד עד כמה שאפשר.

בת חן191

New member
בקר אור מינה איך את מרגישה ??

זה לא חדש מה הוא אמר גם בוריציה אחרת אמר אום שמום
ומבלי שיגיד נורמלי לחשוב קודם האינטרס שלנו
זה טבעי ונורמלי

מינהר

New member
בתחן, תודה. אני אותו דבר. קוצר נשימה בהליכה.

מחר אהיה אצל רופאת משפחה עם דוח הבי"ח. ואחות קופח היום התקשרה אלי, שאבוא לדבר איתה. התפלאתי.
בתחן, איך את עם האלרגיות?

מינה, אני אחרי צעידה מאוד מתעייפת, מה

שלא היה קורה לי בשנים קודמות.

אתמול קיבלתי ממכון מור תשובה להולטר, נראה לי שהכל תקין והרופאה לא התקשרה אלי זה כבר סימן טוב, אך בטוחה אהיה רק אחרי ביקור אצל רופאת המשפחה.

בת חן191

New member
אלרגיות לא פורחות מהקן מינה, משתדלת להתרחק ממה שמפריע לי

החלפתי חומרי כביסה לאבקה של תינוקות אלרגניות,,נראה לי
שחומר כביסה משמעותי מאד באלרגיה ביחוד כששמים בלילה את הראש על הכר,
והעינים גם הן נצמדות לכר,,גם לצמחים יש יד בעבר,אך לא מוכנה להפרד מעציצים,

מינהר

New member
בתאל, אמרו להמשיך לבדיקה במאמץ ולמיפוי.

היום דברתי עם חברת ילדות והשוינו בריאות. ובינתיים קבענו פגישה ליום ב. בבוקר.

בת חן191

New member
ראשית אני כבר לא בת אל כוחו של הרגל

מענין למה לא עשו לך את הבדיקות כשהייית בבית חולים

בריאות לכולם, וזו ההזדמנות לספר לכם

שאני משתתפת בקבוצה שנקראת "בריאות ויופי" נפגשים כל יום רביעי באותו בית מארח, כל אחד מביא איתו כיבוד צמחוני או טבעוני, אוכלים ביחד ארוחת בוקר, כל פעם יש מרצה אחר (הכל בהתנדבות) הנושאים הם בריאות רפואה קונבנציונלית ואלטרנטיבית, נשים שעברו שינוי בחיים, טיפולי יופי טבעיים, והיום יהיה לנו סטנד אפ עם מרים ברנרד שאני הבאתי אותה לפני שנתיים בערך לקבוצה, נוכחות לא מחוייבת של המוזמנות וזה מאוד מאוד בוקר של כף, בעלת הבית מכינה שיקים כל פעם בטעמים אחרים, זה ללא תשלום, מעבירים קופסה וכל אחת תורמת כמה שקלים וזה בשביל הכוסות והצלחות החד פעמיים.

רציתי לשתף אתכם , ויש עוד כל מני קבוצות של נשים בבקרים וגם בערבים, זה ממש נחמד והכי חשוב שזה לא מחייב הגעה בכל פעם, זה קורה פעם בשבוע.

מינהר

New member
ניצת, הקבוצה אצלנו של המנעות מאכילת יתר

עברה ליום שלישי 1100. יש הנחיות והתחלקויות. אוירה טובה. בקורת אסורה.

בת חן191

New member
קשה לי להבין נשים מסוימות,, כל הבגדים שארוסתו של

הנסיך הארי מיום אירוסהם שלבשה הכלה מיגן ,אזלו מהחנות
פשוט נחטפו,,,
טוב אז לונדון לא מחכה לי

ללא מילים

בת חן191

New member
נחמד שקד,,יש המון מקומות להעביר את הזמן,בכייף

אני אוהבת את המועדון שלנו כי יש בהן דיונים והבאות דיעות
מענין לשמוע דעתו של כל אחד,

נימה3

New member
אני משתתפת בקבוצת שישי נשי

מתאספות אחת לחודש בבית של חברה אחרת כל אחת מביאה כיבוד כנדיבות לבה. המארחת מכינה תכנית זה יכול להיות כל דבר שעולה על דעתה ושמתאים לה. משהו שהיא מכינה או הרצאה או משהו אחר שהזמינה. בילוי נחמד של כמה שעות.
מלבד זאת אני משתתפת בקבוצת קריאה. קוראים ספר ומשוחחים עליו במפגש הבא.
וכמובן קבוצת הכתיבה כל אחת כותבת סיפור קוראים אותו במפגש בהדרכת סופרת. אלה קבוצות מאד נחמדות איכותיות וכמובן שנוצרים גם קשרים חברתיים.

למעלה