בוקר טוב לכולם... לא קשור אבל...

אוסה

New member
קראתי ,

יש לי הרבה מה להגיד על זה אבל בטח שלא אפתח פה את הנושא. בגדול......בני סלע הטיל אימה בשבועיים האלו על חלק מתושבות הארץ (כן כן עליי הוא הטיל). הוא עשה צחוק משוטרי ישראל וכולנו ראינו את כל המחדלים שהיו שם (עם האזיקים וכו..). אני חושבת שהטיפול בו צריך להיות מעמיק יותר בקטע פסיכולוגי הוא הוכיח אי שפיות . עשכיו נשמע מה הוא עשה שבועיים ימים...

בני סלע הציג את המשטרה

במערומיה. הוא הצליח להפחיד מדינה שלימה יותר מאשר מלחמה. הוא הצליח לרתק את התקשורת יותר מנינט טייב. הוא שתק כשטובי החוקרים ניסו לדובב אותו במשך ימים. הוא מקבל עכשיו תא מיוחד כמו לרוצח ראש הממשלה. עכשיו אף אחד לא יתעלל בו יותר, כי זאת הייתה הסיבה שברח. אז הוא ישב בתא המיוחד שלו כל החיים, אז מה? מה יש לו לעשות בחוץ? אם לא היה אנס פסיכופט נתעב, אולי היינו מעריצים אותו.

הכי מגעיל היה המופע

ביום שישי בערב, בטלויזיה. אנשים שהיו אצלי אשכרה ריחמו על המפלצת הזה (שכשהייתי ילדה גר ברחוב שלי והיינו יושבים איתו לפעמים) הם חייכו והוא בכה וקיבלנו אפקט הפוך...

לא רק מה שהראו בטלויזיה אלא

אם תיכנסו לכתובת הבאה תוכלו לראות את השוטרים כפי שהצטלמו עם האנס לארח עזיבת התקשורת ... http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3338271,00.html

בוביץ

New member
לא מסכים איתך בהרבה דברים

רק בדבר אחד אני מסכים זה הטרראם התיקשרותי המיותר שהיה כאן. נכון שהמשטרה עשו פאשלות אבלפתאום לבזות את כל השמטרה בסך יש שם אנשים שעושים את עבודתם נאמנה ומקריבים את עצמם ועוזרים לזולת. יש שפ אנשים שעושים שם כן את עבודתם נאמנה. וחבל שהמקרה הזה של כישלון גורם כל המשטרה להיראות כיאלו רע.. ודבר שני לדעתי אין לאף אחד זכות להרוג ועונש מוות הוא מיותר כי לאדם אין זכות להחליט על הריגת אדם... נכון עדיף שאדם כסלע לא היה קיים אבל אנחנו לא בראנו אותו... או יצרנו אותו ומה שגם שלפי עדותו של סלע -סלע סובל בכלא אז הוא בדיוק במקום שהוא צריך להיות בו

בוביץ אתה שוטר ?

כאחד שמכיר את המשטרה מקרוב, ואת חלק ממערכות הביטחון בארץ, אני אומר לך שהמשטרה לוקה בחסר. זה לא בגלל שהאנשים באמת מטומטמים. זה רק בגלל הלגיטימציות שיש להם. לא אפרט כאן. המשטרה כושלת מערכתית ולא אינדיבידואלית, דהיינו: כן, יש שם אנשים איכותיים שמסייעים לזולת יותר מכל אחד אחר. אבל הם בודדים במערכת מושחתת ומסורבלת אחת גדולה. וכן, יש לכל אחד שהוא שופט בבית משפט את הזכות המלאה לשפוט אדם למוות בתנאים הבלעדיים הבאים: 1) הפושע רצח. (רוצח = אחד שהורג אנשים ו/או מנסה עבור בצע כסף כגון סוחר סמים, סוחר בבני אדם, סוחר באברים וכו'). 2) הפושע אנס. 3) יש את כל ההוחכות לאמור בסעיפים 1,2 שלעיל. אם לאדם כמו סלע יש את היכולת ואת הלגיטימציה לאנוס ו/או להיות אלים, הרי זה בגלל שהוא יודע שאם הוא ייתפס לא יעונה לו כל רע. את הלגיטימציות האלו נותנים אנשים שלא מאמינים בענישה נכונה. והנה, ככה אנחנו נראים: יצאנו מלבנון, נתנו את הלגיטימציה לחיזבאללה לתקוף עם יותר עוצמה. אתה בטח מאמין שזה נגמר (אני מקווה שאני טועה לגביך). נתנו את עזה, ייצרנו לגיטימציה לזרוק עלינו יותר קאסמים. הנה, בסוף השבוע ייצא אסיר לחופשה, והוא נתפס עם נשק וכלי פריצה (אמיתי). והנה, עכשיו התקשורת עשו מסלע גיבור שהצליח להערים על המשטרה, ובכך הפכו אותו לאייטם תקשורתי שיש לו את כל הלגיטימציות להתלונן על שוטרים שמכים אותו. הוא בכוח ייצר לעצמו מצב של בידוד מכיוון שהוא סבל באזור עם אסירים אחרים. הוא בכה כאילו הוא הקורבן. ממש רחמים. ומה עם כל הבנות שאנס? ומה עם הנפש שלהן שהוא חיסל? ומה עם ההתפתחות הנפשית של חלקן שנפגעה? אני אתאר לך את סלע: תתאר לך מצב כזה - הילדה שלך (שלי, שלך של כולנו) בת 12.5 והיא לבד בבית. לפתע, הפסקת חשמל. היא פותחת את דלת הבית ויוצאת להרים את הכפתור של הפחת. לפתע פתאום בני סלע דוחף אותה לתוך הבית. מכה אותה עד שהיא לא יכולה יותר להתנגד. ועושה בה את זממו. רוצח את האופי של הילדה שלך (שלי שלך של כולנו). מה אז תרגיש? גם אז תהיה יפה נפש? גם אחרי שאנסו את הבת שלך (שלי, שלך של כולנו) תגיד שלא שופטים חלאה כמו סלע למוות? עונש מוות בעינויים לכאלו חלאות הוא עדיין בגדר פרס. כי הוא בסופו של הליך ימות ולא יישאר לסבול עוד ועוד לאורך כל ימות חייהן של קורבנותיו. ואתה יכול לצוטט אותי כל אימת שאתה רוצה. שרון דרורי

בוביץ

New member
לא ואתה שוטר?

אני מכיר חברים שוטרים להגיד על כל השוטרים שהם גרועים ודפוקים זה הכללה גסה ודפוקה נכון יש שם אנשים דפוקים אבל זה לא כולם.( ידש אנישם דפוקים בכל ארגון ) לבני סלע מגיע להירקב בסלע ואנשים כמותו לא צריכים לחיות אבל אנחנו כבני אדם אסור לשפוט ולהרוג אנישם כי אין לנו את הזכויות של החיים של האנשים הללו כי אנחנו לא אחראים על החיים שלנו .. ומה הקשר ללבנון ולזה הנה שוב דוגמא שאתה מכליל.הרי אינך לא יודע מה דעתי על זה וזה לא אומר שהדעה היא חופפת..

רינת3434

New member
בדיוק..שרון, את האמת לא היית

מאוד רוצה לקרוא את הספר? אני ממש מחכה..מעניין מה קורה לקרמינל במוח..לא?

כמה מרירות במקום הבנה ותיקון../images/Emo216.gif

האדם הינו חלאה - אין ספק, מקומו מאחורי סוגר ובריח, אך עם זאת, ניסית להבין כמה אנשים כמוהו נופלים לתהום ללא דרך חזרה, מי כן מוכן לשקם אותם??? הוא צריך טיפול פסיכולוגי.... הוא ביקש סירוס, לא אישרו לו, הוא עבר התעללות בילדותו..בגרותו... אז כלאו אותו על מעשיו, דבר אשר נכון היה לעשות - עכשיו צריך למצוא פתרונות... אנשים כאלו יכולים להשתקם ולהצליח עם הטיפול המתאים. מעבר לכך, תעודת עניות למשטרת ישראל, להציג אותו כליצן החצר... בושה וחרפה... - תפסתם אותו, עכשיו כולנו רגועות, אךאין צורך להצגה המגוכחת שראינו בטלוויזיה....!!

kalah

New member
כמה מחשבות..וגם על עונש מוות לשרון-

מסכימה עם מה שאמרה שתקנית על אופן ההצגה שלו לאחר תפיסתו אל מול המצלמות- זה היה מיותר. גם בעיני הוא אפס וחלאת אדם ומגיע לו שירקב בכלא ולא יראה אור יום נוסף, אבל בין זה לבין להציג אותו ככה יש הבדל. ההבדל הוא שהמשטרה עשתה זאת בכדי לכסות על הפשלות שלה בכל המחדל הזה שנקרא "בריחת בני סלע". גם במהלך החיפושים אחריו היית ביקורת בעיתונים על כך ששוטרים ניצפו בסושיות ובבתי קפה בטיילת במקום לחפש. יכולה להעיד ממקור ראשון שפניה למשטרה על מנת להתנדב לחיפושים נתקלה בחוסר אונים משווע- לא היה שם איש שידע לענות על איך ולאן צריכים מתנדבים להגיע, מי מארגן וכד'. ומצד שני- אין ספק שאסור להכליל ולחשוב שכל השוטרים דפוקים או שכל המשטרה לא עושה כלום. הבעיה היא שהעשיה מיטשטשת במקרה של פשלה ופשלות כאלה טיבן לגמד את ערך המשטרה בעיני הציבור. יגידו מה שיגידו- זה אכן היה מחדל מטופש וחלמאי. ביזיון. וביזיון עוד יותר שאף אחד לא יטול אחריות ויפרוש. שרון- עונש מוות כידוע לך, במדינת ישראל נקבע רק לגבי עבירות נגד פושעי מלחמת העולם השניה. וגם אם מדובר ברצח- עדיין יש המו הוכחות שצריך לאסוף בדרך. בני סלע לא רצח-הוא אנס, ואני לא באה לעשות השוואות על דרך אנלוגיות ומטאפורות אלא על הגדרה משפטית נטו, שגם אתה - אם זכור לי- מכיר.רצח אופי אגב- זה כשמוציאים דיבתו של אדם ופוגעים באופיו הטוב בפומבי, ולא מה שכתבת "רצח את האופי של הבת שלך". מעבר לכך- בני סלע ביקש סירוס ולא אישרו לו כי חוות דעת פסיכיאטרית קבעה שהבעיה שלו היא לימות ושאם יסורס זה יתפרץ אצלו בדרך אחרת. זו עובדה שרצוי לדעת. שלרגע לא ישמע שאני מרחמת עליו- מגיע לו להינמק שם בכלא, אבל הפיאסקו הזה סביבו , עכשיו משנתפס, אינו במקומו.

היות וחלק ניכר מחיי הייתי במקומות

בהם ראיתי שכמותו, במסגרת התנדבותית, אני אומר לכם שאי אפשר לשקם אדם כזה. וגם אם אפשר, זה חייב להעשות לפני שהוא פוגע במישהו. וזה משהו שלא ניתן לצפות. אני מבין את הניסיון להיות יפי נפש. אני מתאמץ למצוא את הכוח להיות כזה גם, אך ללא הצלחה. אל תשכחו כמה פחדתם כשהחלאה הזה היה חופשי. את הפחד הזה שכינן בכולנו בכל פעם שהתגלה אנס ו/או רוצח כזה או אחר, אי אפשר לשקם. ככל הנראה הבחירה בלהיות יפה נפש במקרים כאלו נובעת ממניע לא ברור של חשש כבד. הרצון לעזור וכו'. אגב, אותה בחירה מייצרת את העבריין הבא. זה בדיוק מה שכתבתי בבלוג שלי. הכנסו אליו אחרי שקראתן את הכתבות האלו: תיעוד בלעדי: מה עשו השוטרים לבני סלע ואם עדיין אין הבנה של מה שכתבתי, אני ממש מצטער. רק עשו טובה, תשאלו את עצמכם את אותן השאלות שאני שואל אז זהבה גלאון בבלוג. ולפני שעונים את כל מה שעניתם, תקראו טוב טוב, לדעתי, אם תנתחו את הדברים, תבינו את המשמעות. ולבוביץ היקר, בעברי עסקתי (בהתנדבות) בתחום המשטרתי תקופה ארוכה. (מעבר למה שאתה חושב, לא משא"ז). בתור נער, הייתי במקומות ונקשרתי לאירועים שאתה לא תאמין גם אם תראה. ואם אני אומר שיש לעבריינים לגיטימציות להיות כאלו, זה מתוך ידיעה עמוקה ביותר. אנא הגיבו בבלוג עצמו ותודה לכם על ההשתתפות בדיון החשוב הזה. שרון דרורי

למעלה