בוקר טוב יש לי שוב מספר שאלות לגבי הארנבת שלי

בוקר טוב יש לי שוב מספר שאלות לגבי הארנבת שלי

אשמח אם תוכלו לייעץ לי בנושא לפני שאני פונה לוטרינר 1. לשפיקי שלנו יש נשירה נוראית אין לה התקרחויות אך נשירה רבה האם זה עונתי ואם כן כמה זמן זה נמשך? 2. שפיקי רוב הזמן סגורב בחדר אמבטיה אמנם היא מ שוחררת ולא בכלוב אבל אין עליה שם פיקוח מה בדיוק היא עושה בשעות הבוקר אני משחררת אותה במשך שעה בערך בבית בדרך כלל היא בריצות בסלון ובחדרים הזכרתי בעבר שהיא עדיין עושה קקי ופיפי בסלון כרגע אין לי מה לעשות יש לציין כאשר היא באה אלינו ואנו מלטפים אותה מה שהיא מאד אוהבת היא עושה יותר קקי היא יש מצב שזה מהתרגשות שהיא לידינו או שמא אני פשוט מדברת שטויות . בנוסף בימים האחרונים שמתי לב לשינויים ביציאות שלה אך הדבר קורה רק בשעות הבוקר ולא בשעות אחה"צ שהיא משוחררת גם באזור הסלון . בבוקר היציאות הן בהתחלה בצורת גללים גדולים רכים או גללים קטנים רכים (לא שלשול) מאד לאחר מכן זה הופך לגללים רגילים יש לזה קצת ריח לא נעים , יש לציין שאין שינוי בהתנהגות שלה והיא מתרוצצת ואוכלת כרגיל האם המצב הוא מסוכן או שפשוט זה יעבור לה התזונה שהיא מקבלת היא כופתאות רגילות +אספסת +ירק טרי חסה וגזר מדי כמה ימים . אשמח לשמוע דעתכם בנושא. למרות שקשה לי כל היום לנקות אחריה שהיא משוחררת אני מאד דואגת לה ואוהבת אותה.

zulli

New member
תשובות

1. הנשירה תלויה בשני גורמים, באופי הפרווה ובעונה. אם יש לה הרבה פרווה (אנגורה למשל) הם זקוקים לסירוק פעם בכמה ימים. פרווה חלקה מצריכה סירוק לעיתים רחוקות יותר. בעונה הזו הפרווה הקיצית מתחלפת בפרווה חורפית גסה יותר, דר שנמשך מספר שבועות. 2. יכול להיות שאכן ההתרגשות גורמת לה לפזר יוךתר גללים, או שאתם שמים לב אליהם יותר בגלל הקרבה. האם כשהיא בשירותים היא עושה צרכים במקום מסויים? האם יש לה ארגז צרכים? אם אתם משתמשים בארגז צרכים כדאי לשים אותו בסלון בבוקר, אך אם היא מתרוצצת בכל הבית יש סיכוי טוב שהיא תפזר את הגללים. עם הגיל השליטה שלהם ביציאות טובה יותר והם מפזרים פחות גללים. 3. צואת הבוקר/לילה שונה מהצואה הרגילה, היא נראית כמו אשכול ענבים קטן המכוסה בריר, זה טבעי לחלוטין. הצואה הזאת עברה עיכול ראשוני והארנבונים אוכלים אותה כדי לקבל את כל הסיבים התזונתיים ממזונם. כדאי לנסות ולאלף אותה לעשות צרכים בארגז, זה יקל עליך מאוד. בהצלחה

למעלה