בוקר טוב ושבת שלום

אתיר

New member
בוקר טוב ושבת שלום

מרגישים כבר את החום
יש איזה XXX אחד, אז לא דחוף גם ככה מתייבש לפני שנתלה
אין תוכניות מיוחדות, מקווים להגיע בלילה לפסטיבל אור בירושלים
מה אתכם?
שתהיה לכולנו שבת שלום שבת נפלאה

snty

New member
תודה על הקישור

חני ב

New member
חברה שלי היתה שם ביום רביעי חמישי

ונהנתה. רק סבלה מהקור.

שבת שלום!

עוד מעט אצא עם הבן לסרט.

אחה"צ יוקדש לסידור הארון של מיס הפתעות, שפעם היה מדוגם, ולאחרונה הפך לארון מבולגן של מתבגרת.

חני ב

New member
היא לבד מסדרת את הארון

לא מוכנה יותר. את שלו כבר הרבה זמן/שנים הוא מסדר לבד.
לא מסתכלת אפילו מה קורה בארונות שלהם.
האחריות - שלהם.

העברתי לה את האחריות, אבל לאור מה שקורה

שם, עדיף לנער אותה קצת.
איך בכלל הבנתי שמשהו לא בסדר? בהתחלה לא הסתכלתי בארון. "רק" שמתי לב שכל הזמן היא לובשת אחה"צ את אותן שתי חולצות, למרות שקניתי לה הרבה. זה עורר את חשדי, הסתכלתי בארון וחשכו עיניי.

חדר מבולגן של מתבגרת

חדר של מתבגרת מאופיין פעמים רבות בבלגן עולמי!! הבלגן הוא לא מקרי, הוא משקף את הבלגן הפנימי של המתבגר. הוא חלק מתהליך הצמיחה. חשוב לזכור כי הוא לא נגדכם. חשוב גם לזכור כי החדר הוא של הילד והוא יכול לעשות בו כרצונו כל זמן שאינו מפריע לאחרים.
אין לילד בגדים, זו הבעיה שלו. לא יזרוק לכביסה, ילך עם בגדים מלוכלכים. מבולגן מאד- אתם לא תוכלו להכנס ולסדר לו, או לנקות, או להחליף מצעים. אבל!!!!!! זו דרך נפלאה ללמד את הילד שישנן תוצאות למעשים שלו.בלי שאתם תקלקלו את היחסים איתו ועל מה? על חדר מבולגן? האם שווה להקריב יחסים בשביל חדר מסודר? ממש לא.כן, אפשר להציע עזרה, כן, אפשר לייעץ, לא לגעור. זכרו כי העובדה שהוא עכשיו לא מסודר, לא אומרת דבר וחצי דבר על האדם שהוא יגדל להיות.
בהצלחה. דורית המהפכנית.

3תיתי

New member
חדר של מתבגר הוא חלק

מהבית, ואין שום סיבה להסכים שיהיה מבולגן ומלוכלך, אם זה מפריע להורים שלו או פוגע בתיפקודו. וכן! התהלכות בבגדים מלוכלכים זו פגיעה בתפקוד.
ו

חדר מבולגן

חדרו של המתבגר הוא אמנם חלק מהבית אבל יש לו אוטונומיה להתנהל בו כרצונו. זהו חלק מעולמו הפרטי והאישי.
כן, אני יכולה לשדל אותו\ה לסדר, לזרוק בגדים לכביסה, אבל ככל שאלחץ יותר כך הוא יתנגד יותר.
הדרך הכי טובה "לראות" את החדר זה פשוט לסגור את הדלת. כיצד חדר מבולגן פוגע באמת בתפקוד? התהלכות בבגדים מלוכלכים, זו בחירה. שגויה אמנם, אבל עדיין בחירה. אף ילד עוד לא נשאר כזה לאורך זמן. אגב, לא מעט מתבגרים ממש שונאים להתקלח. את חושבת שהם לא יודעים שהם מסריחים? את חושבת שלחץ מתמיד עליהם מזיק? "לך להתקלח", "סדר את החדר" "איך אתה נראה", ושאר שאגות. מה חושב הילד שלנו עלינו ועל היחסים ביננו? תמיד חשוב לחשוב על ה מ ח י ר !!!
בהצלחה.
דורית המהפכנית.

lavendula

New member
לא יודעת...

כאימא למתבגרת בלגניסטית ברמה שקשה לתאר, ואחרי שעייפתי ממלחמות, אני חושבת שהגישה של דורית יותר בריאה.

החדר שלה לא מבולגן. הארון שלה מבולגן.

כשסידרנו יחד היא היתה זעופה (מה שאופייני לה כהתנהלות של מתבגרת
), אבל אחרי שעה היא באה אליי, נתנה לי נשיקה, ואמרה לי תודה, ושהרבה יותר נעים לה ככה.

אני לא פוסלת את מה שאמרת, אבל לדעתי, חלק מחינוך זה גם ללמד איך: איך מקפלים בגדים, איך מסדרים את הערימות בארון בצורה הגיונית ונוחה לגישה.

אני זאת שמקפלת לה את הבגדים, והיא מכניסה לארון. כחלק מגיל
ההתבגרות, כנראה, היא הוציאה מהארון, מדדה, ואז החליטה לא ללבוש- ודחפה חזרה לארון.
אני מקווה שבעקבות הפעילות המשותפת שלנו אתמול, היא תקפל ותחזיר באופן מסודר. ואם לא- בעיה שלה, עד שאני אחליט שוב להתערב.
אם אראה שלאורך זמן הארון יהיה מבולגן, אולי אטיל את מלאכת כיבוס בגדיה עליה. גם זה לא יהיה כעונש, אלא כתוצאה- לא נעים לי לטרוח, לכבס ולקפל, ואז לראות כל העבודה שלי יורדת לטימיון, לכן אני מעבירה את כל האחריות אליה.
אני לא יודעת אם יהיה לי אומץ לעשות את זה.

את מוזמנת להישאר איתנו.

lavendula

New member
תגידי תודה שדחפה בחזרה לארון

ולא עשתה מהם שטיח ססגוני, ותודה גם שלא מצאת בתוך הארון מגבונים משומשים להסרת איפור, מגולגלים בתוך הבגדים המקובצ'צ'ים, ושאר מרעין בישין
.

למעלה