בוקר טוב ושבת שלום

בוקר טוב ושבת שלום

הסופה הקרה הזו שמביאה המון גשם לארצנו וצריך להתכונן לשבת המלכה שתבוא עם שקיעת החמה התעוררתי מוקדם לעשות פינש לנקיון של השבוע ככה זה שהולכים לישון מוקדם , קמים מוקדם מאד אבל המיטה החמה קורצת בואי אלי אצלי חם והפעם לשם שינוי פרח שקד והדבורה המאבקת אותו את פריחת השקד ניתן לראות בפרוזדור ירושלים וגם בכל מיני מקומות בארצנו הקטנטונת

השומר סלט או מבושל מעדן לשבת

השומר הוא ירק עונתי שעכשיו העונה שלו הנה מנה טעימה לערב השבת, לפרי שומר יש טעם של אניס , הסוכריות השחורות, ויש העושים ממנו את הערק הידוע שוטפים היטב את פרי השומר , בין הקפלים הוא צובר חול , מורידים את הגבעול זה טוב למרק חותכים אותו לרצועות עבות כמו פלחים , או רצועות קטנות יותר לבחירתך בוזקים מעט מלח מיץ לימון ו טבעי מעט שמן , ואם זה חמוץ מדי אז ניתן להוסיף מעט סוכר ושמים אותו במקרר, ומדי פעם לנער אותו ,ככה אוכלים אותו השכנים המרוקאים שלי בערב השבת הסלט הזה טוב ליומיים או שלושה , ואם נשאר לי אני מבשלת אותו רק בזהירות עם השומר כי הוא ירק פיטואסטרוגני , נהדר למי שחסר לה אסטרוגן או גלי חום של לגיל המעבר והשומר הוא ירק בעל סיבים שהוא משמש לפעילות מעיים מוגברת , אני מאד אוהבת אותו ה ע ר ה - ח ש ו ב ה ל ק ו נ י ם את ה ש ו מ ר יש שים לב טומי יש שומר זכר ושומר נקבה , הזכר הוא דק יותר ופחות בשרני ופחות טעים השומר הזכרי קטן יותר ופחות עסיסי ללעיסה , הוא יותר סיבים ויבש , הרבה פחות טעים מהנקבה ,הוא משמש יותר לבישול ופחות לסלטים חיים ה י ר ק - ה נ ק ב ה - היא יותר עבה והיא עסיסית יותר בסלט , לסלט לבחור את השומר הנקבי אני גם מבשלת אותו , שומר קצוץ לטבעות לא עבה מדי ,כמו טבעות בצל של סלט שמה עליו קצת שמן ומיץ לימון ונותנת לו להתאדות מעט , ואז מוסיפה מעט מים חמים וכפית מרק עוף ניתן לבשל את זה עם ירכי עוף ויוצא טעים מאד עד שהירק מתרכך מעט , , את זה אפשר לאכול קר או חם , אני מאוד אוהבת אותו מבושל עם מנה עוף לשבת ,ואם זה חמוץ מדי ניתן להוסיף טיפונת סוכר לשבור את החמיצות של הלימון

ערב טוב ../images/Emo23.gif

לא אוהבת את מזג האוויר הזה,הקור הזה שכל כך לא נעים...
אנחנו במלון,נהנים קצת מזמן איכות משותף (הוא במקלחת,אז ברחתי למחשב קצת
),הרבה מנוחה והרבה אוכל טעים. האמת שהמלון קצת מאכזב אבל מקווה להנות בכל זאת.

שבת נעימה לכם פרפר ופרפרית

מבינה שזה כמו ירח דבש מתוק אז בילוי נעים תמסרי דש חם לאדון פרפר וישמור טוב על הגברת הפרפרית שלי ותנוחו היטב במלון תנצלו את מה שהוא יכול להציע לכם ושבת המלכה תביא לכם מנוחה טובה לגוף ולנפש ותטעמו רק דבש יחד

בוקר טוב ../images/Emo42.gif../images/Emo96.gif

אני כבר ערה אחרי שנשפכתי אתמול די מוקדם... מזל שעשינו פה חיבור לרשת האלחוטית אחרת הייתי מתחרפנת,אם כי הבאתי גם ספר ועיתון
זה סוג של מיני ירח דבש,אבל ממש מיני מיני-מיני מאוס
בתכנון טיול גדול לארה"ב בשנה הבאה,ובנתיים לאחר שהבנו ששנינו פשוט גמורים וצריכים פסק זמן,הלכנו לבית מלון עם פנסיון מלא. אתמול הייתה ארוחת ערב מצוינת,והחדר אחלה-לא מה שציפינו אבל אחלה והכי חשוב-שאנחנו נרגעים,נחים ונהנים

למעלה