בוקר טוב ושבת שלום

amit703

New member
בוקר טוב ושבת שלום

אני קוראת בפורום כבר תקופה, אבל היום החלטתי להצטרף. אני אמא ל-3 מתבגרים. בן 18, בן 17 ובת 15. אני ובעלי נסענו ל-2 לילות בגלל כנס של בעלי וכשחזרנו המתבגרת בת ה-15 "הלשינה" שבאחד הלילות החברה של בן ה-17 ישנה אצלנו.עכשיו מצד אחד הם חברים כבר יותר משנה והקשר שלהם הוא רציני, והיא ילדה נחמדה ואני מכירה גם את ההורים, אבל מצד שני אני חושבת שהמתבגר היה צריך לשאול אותנו אם זה בסדר מצידינו. איך אנחנו אמורים להגיב? עוד לא דיברנו עם המתבגר. תודה רבה לכל העונות

Ho Oh

New member
לא כ"כ הבנתי

האם יש "חוק" שהחברה לא ישנה בבית או שהייתה הנחייה כזו בהיעדרכם? על מה אתם אמורים להגיב? שנית, אם מחליטים להגיב צריך לחשוב איך עושים זאת מבלי לסבך את הקשרים בין האח לאחותו. הרי אתם לא אמורים לדעת את זה.

amit703

New member
אין חוק

אבל אני משאירה את הבית למתבגרים ואני מצפה שיתקשרו וישאלו, והם יודעים זאת. גם אם הוא היה מביא חבר לישון אצלו היתי מצפה שיתקשר לשאול. המתבגרת אומנם סיפרה לנו אבל לא נאמר לה לא לספר, סך הכל התקשרו בצהורים ודיברנו עם המתבגרת ושאלנו מה הבנים האחרים עושים והיא סיפרה לנו, לכן כתבתי שזה לא בדיוק "הלשנה".

ButtercupA

New member
ברוכה הבאה../images/Emo140.gif

לדעתי, לא בכיוון של "לשאול אם זה בסדר" אלא בכיוון של "תאום". הרעיון הכללי בעיני הוא לא שהוא צריך לבקש רשות, אלא שהוא אמור לתאם אתכם, כי אתם אחראיים על הבית הזה, והשארתם אתו לאחריותם בסוף שבוע. משהו כמו- "הבנו שX ישנה כאן, היינו שמחים אם היית מדבר איתנו על זה קודם." זו לדעתי הגישה שמתאימה לגיל 18 וככה אני מדברת עם בן שלי. הוא בן אדם בוגר ואני מנסה למסד איתו דו שיח של בוגרים. (השאלה כמובן אם את רוצה להכניס את ענין "ההלשנה" של המתבגרת, למרות שזה נראה לי לגיטימי שהילדים יספרו.) בנוסף, זה המקום ל"רענן" את הנושא של אמצעי זהירות, כי למרות שנכדים זה נורא נחמד, זה עוד לא הגיל...

ButtercupA

New member
ועכשיו אני קוראת שהוא מתגייס מחר

אז שיהיה בהצלחה, ובטח לדבר איתו על זה בעדינות, כי מן הסתם כשהוא יגיע לחופשות, הוא יתגעגע אל החברה, ואם אתם רוצים לראות אותו יותר, כדאי שתפתרו את הענין קודם (לדעתי תפתחו את ביתכם
)

amit703

New member
דיברתי על המתבגר בן ה-17

המתבגר בן ה-17 הביא חברה לישון אצלו. בן ה-18 היה עסוק במסיבת גיוס
ובקשר למתבגרת היא לא בדיוק הלשינה אלא פשוט סיפרה מה קורה בבית היא אמרה שהמתבגר בן ה-17 עם החברה ובן ה-18 ישן.

ButtercupA

New member
או קי../images/Emo13.gif

אז כמו שכתבתי קודם, לקדם דו שיח של מבוגרים, לדבר על תאום, על יידוע וכו' (ואמצעי זהירות). ובאמת להדגיש שהאחות לא "הלשינה" אלא סיפרה מה קורה בבית.

AYELET1

New member
אני הייתי יותר מדברת על אמצעי זהירות מאשר

על עצם השינה של החברה המוכרת לכם היטב.

חוה 1

New member
מסכימה מאד.

הם חברים כבר שנה. אני משערת שהם לא רק משחקים בטאקי. לדעתי תעזבי.

חני ב

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

מסכימה, הוא היה צריך לשאול/לאמר אבל האמת שלא קרה כלום, נכון? במיוחד שאת בעד הקשר.

נומלה

New member
הזכרת לי נשכחות

בן 17? לא הייתם בבית? ואם הוא היה מביא חבר לישון גם היית חושבת שהוא צריך לבקש רשות? בכל מקרה להגיב ענינית בלבד. ואולי גם כדאי להסביר לבת ה15 משהו על לא לדחוף את האף לענינים לא לה.

amit703

New member
כן

גם אם הוא היה מביא חבר היתי מצפה ממנו להתקשר ולשאול. ובקשר לבת ה-15 היא לא דחפה את האף לשום מקום סך הכל כשהתקשרתי לשאול מה קורה בבית היא ענתה ואמרה לי שהבן הגדול ישן והבן השני רואה סרט עם החברה. אני לא רואה בזה הלשנה אלא תשובה לשאלה שלי, במיוחד שאף אחד לא אמר לה לא להגיד

amit703

New member
דיברתי עם המתבגר

הוא אמר שלא הודיע לנו כי כבר היה מאוחר. וכשהתחלתי את השיחה על הנכדים
, הוא אמר "זה בסדר אמא אני מסתדר". ובקשר לבת 15, לא הצגתי את זה כל כך נכון, התקשרתי בבוקר הביתה כשהינו בחופשה והיא אמרה שהמתבגר עם החברה רואה סרט. מכיון שהיה יחסית מוקדם הבנתי שהיא ישנה אצלנו, וכשחזרתי שאלתי את בתי והיא אמרה שזה באמת מה שהיה. כעקרון לא היתה פה שום הלשנה ובמיוחד שאף אחד לא אמר לה לא לספר. תודה לכל העונות

למעלה