בוקר טוב ונפלא לכולנו

דרדרית

New member
בוקר טוב ונפלא לכולנו../images/Emo39.gif

אז, מה היה לנו? חג מלא אוכל שתיה ומשפחה מה יקרה כעת? "חג" נטול אוכל שתיה ומשפחה ממש השלמה... האם מישהו חשב שביום אחד נוכל להשיל מעלינו את כל ה"גפילטע פיש", עוף ממולא, דבש עם ובלי התפוחים? טוב שאת סוכות לא כולנו חוגגים... שיהיה לכולנו שבוע נפלא וגמר חתימה טובה

שרה16

New member
בוקר טוב../images/Emo42.gif חזרתי ממכון הכושר

וראה זה פלא! לא עליתי בחג אפילו גרם. השתדלתי לטעום קמצוץ מהכל,ואפילו על הקינוחים לא ויתרתי,אבל לא השתוללתי. גם טיילנו וכל הניקיונות והכלים..כך שהוצאתי גם קלוריות,לא רק הכנסתי. חגגתי את החג אצל משפחה ספרדית (ממש ספרד וקמצוץ טורקיה)אז את הגפילטא שהבאתי חיסלנו אני ובעלי שיחיה,ועוד נציג מ"שלנו". כולנו כמובן הגזמנו בכמויות,גם בבישולים וגם בהגשה על השולחן. מזל שאפשר להקפיא. בוקר טוב ישראל

אם ראש השבט של כל החוטאים עסוק

אז נעשה את משימת הגניבה בעצמנו ודבר ראשון אספר לכם את מה ששמעתי מראש שבט אלניניו מהפורום השכן מעשה ברבי אמנון שחי בימי הבינים בעיר מגנצא שבגרמניה, והיה גדול הדור. החלו ההגמון והשרים של אותה עיר מבקשים ממנו שימיר את דתו; הפצירו בו ללא הרף. יום אחד, כשלא יכול היה לעמוד בלחצם, ביקש להסירם מפניו ואמר: תנו לי זמן שלושת ימים ואשיבכם דבר. ברגע שיצאו מילים אלו מפיו - הבין עד כמה שגה וחטא. האם בכלל יש אפשרות כזו?! ויצום ויתפלל ויבכה. למועד שלושה ימים - לא התיצב רבי אמנון ממגנצא בפני ההגמון. שלח ההגמון חיילים להביאו. לשאלת ההגמון - מדוע לא הגיע למועד, השיב רבי אמנון וביקש כי יכרתו את לשונו על כי אמרה את המשפט הנורא: "תנו לי זמן שלושת ימים". ויען ההגמון ויאמר: לא הלשון תיכרת אלא הרגלים אשר לא באו במועד! והידיים שסרבו לסמן את הצלב. ויכרתו את ידיו ואת רגליו של אמנון. אותו יום ערב ראש השנה היה, ובראש השנה בשעת קדושה של מוסף, ביקש רבי אמנון והעלוהו כרות ידיים ורגלים לבימה אצל ארון הקודש, ושם חיבר את התפילה הנפלאה: ונתנה תוקף קדושת היום". בסיימו התפילה - יצאה נשמתו בטהרה "

וכעת אשמיע לכם את התפילה ונתנה תוקף

כדי לשמוע את התפילה - צריך להקליק על השורות הצבועות בכחול. ונתנה תוקף קדושת היום, כי הוא נורא ואיום ובו תינשא מלכותך ויכון בחסד כיסאך ותשב עליו באמת. אמת כי אתה הוא דיין ומוכיח ויודע ועד. וכותב וחותם וסופר ומונה ותזכור כל הנשכחות ותפתח ספר הזיכרונות ומאליו יקרא וחותם יד כל אדם בו. ובשופר גדול יתקע וקול דממה דקה ישמע ומלאכים יחפזו וחיל ורעדה יאחזו. ויאמרו הנה יום הדין, לפקוד על צבא מרום בדין כי לא יזכו בעינך בדין. וכל באי עולם יעברון לפניך כבני מרון כבקרת רועה עדרו מעביר צאנו תחת שבטו. כן תעביר ותספור ותמנה ותפקוד נפש כל חי ותחתוך קצבה לכל ברייה ותכתוב את גזר דינם. ובשופר גדול יתקע וקול דממה דקה ישמע ומלאכים יחפזו וחיל ורעדה יאחזו. בראש השנה יכתבון ובצום יום כיפור יחתמון. כמה יעברון וכמה יבראון, מי יחיה ומי ימות, מי בקצו ומי לא בקצו. מי במים ומי באש, מי בחרב ומי בחיה, מי ברעש ומי במגפה, מי ינוח ומי ינוע, מי ישקט ומי ייטרף, מי ישלו ומי יתייסר. מי ישלו ומי יתייסר, מי ירום ומי ישפל, מי יעשר ומי יעני. ותשובה ותפילה וצדקה מעבירין את רוע הגזרה. אמת כי אתה הוא יוצרם ואתם יודע יצרם. כי הם בשר ודם. אדם יסודו מעפר וסופו לעפר בנפשו יביא לחמו. משול כחרס הנשבר, כחציר יבש וכציץ נובל וכצל עובר וכענן כלה וכרוח נושבת וכאבק פורח וכחלום יעוף.

וכעת אספר לכם על עמוס טוב הלב

אנשים המאמינים בכוחם של מעשים טובים, אוהבים לספר את סיפורו של עמוס טוב הלב. ראוי לזכור לקראת יום הכיפורים, שהתורה מלמדת כי דווקא מעשים הם הגורם המשפיע ביותר. לא אמונה ולא מדיטציה. קודם כל נדאג להביא קערת מרק מהביל לשכן החולה שלנו - ומה לגבי תהילים? אחר כך תהילים. קודם כל, המרק. לא היה אדם שהבין זאת טוב יותר מאשר עמוס, הסוחר העשיר וטוב הלב. יום אחד בתחילת עונת האביב, קיבל עמוס, הסוחר העשיר, הזמנה להתייצב בפני המלך. בבוקר המחרת, לבש עמוס את בגדיו המפוארים ביותר, והלך להתייצב בפני המלך. המלך הודיע לו באופן חגיגי, שעליו להתכונן למסע אל ממלכה אחרת. "מחר", אמר המלך, "עליך לצאת לדרכך. בוא אל ארמון המלכות עם זריחה, ואני אראה לך את הדרך. כדאי לך להתכונן היטב לקראת המסע שלך", הזהיר המלך. בראשו של עמוס התרוצצו אלפי סימני שאלה. עמוס, מותר לך לקחת איתך רק את מה שלא ניתן לסחוב." אך לפני שהספיק לתרגם את תהיותיו למילים, הוסיף המלך: "עמוס, מותר לך לקחת איתך רק את מה שלא ניתן לסחוב". עמוס נותר לו לבדו, עם אוסף שאלות ללא תשובות, אך הוא ידע שאסור לו לחקור את המלך. עמוס הבין שלא נותר בידו זמן רב. עד מחר בבוקר, היה עליו להיות מצויד כהלכה, עבור מסע שאורכו אינו ידוע, אל ארץ שאינו מכיר. אך מה יכול היה לקחת איתו לאור החידה המבלבלת של המלך? מהו הדבר לו זקוק האדם בארץ זרה, אך ש"לא ניתן לסחוב"? לאחר שהתייעץ עם חבריו, הוא הסיק שהמלך בוודאי התכוון לכל חבילה שלא דורשת את מאמץ זרועותיו. אהה! אם כך, עליו למלא את כיסיו, חשב. אך בהתחשב בנכסיו הרבים, היה עליו להצטייד בכיסים ענקיים. קודם כל, זהב - כדאי שיקח איתו את כל מטבעות הזהב שלו. אדם זר בארץ חדשה זקוק להון רב ולאשראי גדול. לזהב יש ערך אוניברסלי. היתה לו גם כספת עם כל החוזים, המסמכים המעידים על נכסיו וכל תעודות ההסמכה שלו. הוא חייב לקחת איתו את התעודות שלו. אבל רגע, מה לגבי מזון? מסע מעורפל, למשך פרק זמן לא ברור? הוא בוודאי יהיה זקוק לאוכל: הרבה עוגות-חיטה מתובלות בשמן שומשום ודבש. אך הוא שוב נזכר בחידה של המלך. מותר היה לו לקחת רק את "מה שאי אפשר לסחוב". והרי כיסים הם רק כיסים; היה עליו להחליט החלטות קשות ביותר. הוא זימן לפניו את החייט שלו. "תפור לי חליפה, ומייד!", ציווה עליו. "תפור אותה עם הרבה כיסים. כיסים ענקיים. עמוקים ורחבים. המלך שולח אותי מחר בבוקר למסע ארוך לממלכה רחוקה". בלילה ההוא, בשעה מאוחרת, חזר החייט ובידו הבגד שתפר. על פניו של עמוס טוב הלב התפשט חיוך רחב. החליפה נתפרה בדיוק לפי ההוראות שנתן. שורה ארוכה של כיסים היתה תפורה על הצד הקדמי ועל הצד האחורי של המכנסיים. והמעיל כולו, בעזרת הביטנה שבצדו הפנימי, הפך לכיס אחד גדול. מחר, חשב עמוס, הוא יארוז את חפציו ויתייצב בפני המלך. כל כיס הכיל חפץ שעשוי לעזור לו לשרוד בממלכה חדשה. הוא העמיס על עצמו את כל חבילותיו, וצעד כך אל ארמון המלך. וכך עשה. אך כשסיים להכין את עצמו למסע, נתגלה מראה מגוחך ביותר. הכיסים שלו, שהיו דחוסים במטבעות זהב, עוגות חיטה שומניות, וחבילות עבות של תעודותיו, משכו אותו כלפי מטה כאילו יד בלתי-נראית שואבת אותו לתוך האדמה, ואם לא היה מחזיק את מכנסיו בשתי ידיו, הם היו נופלים לו עד הברכיים. ואפילו גרוע יותר ממכנסיו הנופלים, היה מעילו הכבד שהיטה את כתפיו ואת גבו לאחור. עמוס טוב הלב הרגיש שהוא מאבד את כל הכבוד העצמי שלו. לא היה מכובד להופיע כך בפני המלך. עמוס טוב הלב הפך כעת לעמוס הליצן. אך מה הוא יכול לעשות? כל כיס הכיל חפץ שעשוי לעזור לו לשרוד בממלכה חדשה. הוא העמיס על עצמו את כל חבילותיו, וצעד כך אל ארמון המלך.

vera2

New member
בתוכנית שלי הבוקר לצאת ולחפש

לחפש את התקליטור של יאיר רוזנבלום "נתנה תוקף" כי גורלו כגורל יתר התקליטורים המיוחדים שלי שמוצאים את עצמם במגרה של אחד מילדי שיחיו.אבל, קודם החלטתי לשתות קפה עם השכנים. והנה תוך נאה של קריאת שיר מדהים של דרדרית וסיפור שהכניסה חוטאת במילים אני מוצאת את שביקשה נפשי לאחר ניגוב הדמעות יוצאת לחפש את הטקליטור ומצוידת בהרבה אנרגיות מאחלת לכולכם יום מאוד נעים ומואר.Vera
|

vera2 לך ההתנצלות הפרטית שלי

לא תופסת טרמפ על אף סליחה קודמת זאת ההתנצלות שיוצאת מכאן ישר מהתנור קודם כל התנצלות על שעיני החוטאות החטיאו את הודעתך רק כעת שמתי לב שגם את אהבת את ונתנה תוקף זאת גם ההזדמנות להתנצל על שלא קידמתי את פניך כמו שנהוג לקבל את כל האורחים בברוך הבא אז הנה כעת, קבל עם כל החוטאים בע"מ אני מודה ומתוודה ואפילו מכה על חטא
ברוכה הבאה ורה ומקווה שתמשיכי להנות מהחוטאים והחוטאות שמביאים איתם את החטאים מכל הזמנים

emmy5

New member
חוטאת ,ורה ,שרה כמה נעים כאן עם .

כל הסברים של חוטאת . גמר חתימה טובה לכולכם צום קל

vera2

New member
חוטאת במילים אם לזה קוראים חטאים

אז אולי כבר לא מתאים המשפט "ונוח איש צדיק תמים בדורותיו" על זה כותב רש"י למה בדורותיו? כי אילו נוח היה בדור אחר לא היה נחשב לאיש תמים. לי נראה אם כל החוטאים במקומותינו היו רגישים כמוך לא היו חטאים בעולם.
על האירוח.

דרדרית

New member
ורה'לה - אהבתי כל מילה שכתבת.

מותר גם להריח ת'פרחים הנפלאים??? אגב- עוגה קיבלת? כי לפעמים בגלל הדיאטה שוכחים להציע פה עוגה לאורחים.
אבל הכוונה תמיד טובה. יש כאן מארחים נפלאים מלאי פירגון והמון טוּב. ממש בית שגם אני כחדשה מרגישה כאן טוב. חוטאת- מנצלת ת'הזדמנות ומודה לך על

elninyo

New member
../images/Emo19.gifבוקר טוב לכולם ../images/Emo42.gif../images/Emo39.gif

היה חג,היום שביתה, יש להשיל את העודף עד ערב פסח...לאט לאט...אך בעקביות, עד הג'חנון הבא..

דרדרית

New member
עוד משהו ליום הכיפורים...

והפעם סיפור שכתבתי השבוע קריאה מהנה חגית

דרדרית

New member
ובאווירה זו- אוסיף עוד משהו...

סליחה/חגית סְלִיחָה שֶפָּגַעתִי זֶה לא בְּכַוָנָה, סְתָם לְיַד אוּרִי עָבַרְתִי וְנָתַתִי לוֹ מָכָּה קְצָת חָזַקָה. חוֹשֶב שֶכָּאַבָה לוֹ הַמָכָּה. לא הִתְכָּוַנְתִי, לא חָשַבְתִי, מָמָש לא הָיָה בְּכַוָנָה. סְלִיחָה שֶקִילָלְתִי לא בְּכַוָנָה, סְתָם לְיַד רוּתִי עָבַרְתִי וְאָמַרְתִי לַה שֶהִיא טִיפְּשָה. רוּתִי הָלְכָה מִשָם בּוֹכָה. לא הִתְכָּוָנְתִי לא חָשַבְתִי, מָמָש לא בְּכַוָנָה. סְלִיחָה שְאֶת הַגוּלוֹת לָקַחְתִי, סְתָם לְיָד דָנִי עָבַרְתִי וְאֶת הַגוּלוֹת שֶלוֹ רָצִיתִי, אַז הִתְכּוֹפָפְתִי ובַרֶגֶל בַּעָטְתִי. הַגוּלוֹת הִתְפָּזְרוּ – וכָמָה לִי לָקַחְתִי כִּמְעַט לא בְּכַוָנָה. סְלִיחָה שְאֶת הַצִיוּר קִימָטְתִי, סְתָם לְיָד הַשֻלְחָן שֶל חֵן עָבַרְתִי אֶת הַצִיוּר שֶהָיָה שָם לָקַחְתִי. וכְּשֶהִיא הִתְרָגְזָה צָחַקְתִי נוֹרָא וְאֶת הַצִיוּר שֶלָה קִימָטְתִי. כִּמְעַט לא בְּכַוָנָה. אֶתְמוֹל הַמוֹרָה אָמְרָה בַּכִּיתָה שֶצָרִיך לְבַקֵש מִכֻּלָם סְלִיחָה, אַז יָשַבְתִי לִי בּשֶקֶט בַּפִּינָה וחָשַבְתִי עַל כָּל מַה שֶקָרַה. ואִם לא יִסְלְחוּ לִי הילדים ואפילו שזה לפני יום הכיפורים? גָם בַּשָנָה שֶעַבְרָה בִּיקָשְתִי סְלִיחָה וחָזַרְתִי לְהִתְנָהֵג כַּך גָם הַשָנָה. מַה עוֹשִׂים? אֶשְאַל אֶת הַמוֹרָה. כִּי הִיא בֵּטַח יוֹדַעַת אֶת הַתְשוּבָה. כן, זה גם ממני
חגית

דרדרית

New member
שכחתי לציין- את השיר שלחתי רק

בגלל/בזכות (תלוי בתגובות
) בימבו חברתי הטובה שהחליטה שדי להם לשיריי לשכב להם איי שם במעמקי מגרת הוורד....

vera2

New member
דרדרית עם תכונות של ורד עם עלים

קטיפתיים. אשרי וטוב לתלמידים שיש להם מורה כמוך. השיר מבטא בכשרון ורגישות את הבנתך להתנהגותם של ילדים שנקראים "שובבים" אבל למעשה ההתנגות הזאת לא לגמרי רצונית ומלווה בהרבה מאבק פנימי וחרטה מהסיפור הקודם. המשך עבודה פוריה Vera

שרה16

New member
בוקר טוב../images/Emo142.gif איזה כשרון כתיבה

ובכלל כול מוכשרים
ומשהו משלי מצורף.תבליט מקרמיקה.

שרה ../images/Emo140.gif זאת הפעם המי יודע כמה

שאני נכנסת לתבליט שלך וכל פעם קולטת דבר חדש יופי של תבליט הצעתי מאתמול בערב תקפה גם להיום בבוקר וגם לימים הבאים אולי אז נוכל לעשות הפגנה שביטה, ונבקש מהדייג לפתוח קטגוריה לדבים מעשה ידייך למען כולם יראו ויראו מבלי לחפש בארכיון

שרה16

New member
תודה ../images/Emo39.gifומצטרפת ל"הפגנה"../images/Emo8.gif

אפשר לפתוח את ה"גלריה" ואז כל אחד נכנס ומוסיף קובץ. ומשהו משלי נוסף במיוחד בשבילך
,פסל קרמיקה בגובה 50 ס"מ.

emmy5

New member
דרדרית ,אני לא דתיה אבל את הצום

של יום כיפור נותן לי הרגשה טובה ,ויום היחיד שאני מרגישה שאני יהודיה .משתדלת כל השנה להיות חברה טובה עם רבונו של העולם . גמר חתימה טובה

למעלה