בוקר טוב בנות

בוקר טוב בנות

זהו, הוחלט סופית שבשבוע הבא בעזרת השם אעבור ניתוח קיסרי. בנוסף לסיפור של האפלה, רעלת הריון שהיתה בשני הריונות קודמים, הילדה שוב התהפכה (פעם רביעית!!) ועכשיו היא שוב מצב עכוז. קשה לי לתאר כאן את כל הפחדים שלי, כל המחשבות שרצות בראש... אבל אני אשה מאוד מאמינה ואני רוצה לחשוב רק חיובי. אני פונה אליכן כל אותן נשים שילדו בקיסרי לעזור לי בכל פיסת מידע. מחר בעזרת השם יש לי פגישה עם המנתח ויקבע תאריך. הסבירו לי שאם פתאום יתפתחו צירים ואני עדיין עם כדורים וקלקסן יתבצע ניתוח חרום בהרדמה מלאה. מישהי עברה משהו דומה???? אנא שתפו אותי. אני מודה לכן על כל אותן פעמים שעזרתן לי, ללא הפורום היקר הזה , אין לי מושג איך ההריון שלי היה עובר.. יום נפלא לכולן מלא בבשורות טובות. מירי.

יש יש 4

New member
קודם כל שיהיה בשעה טובה ../images/Emo20.gif

אני עברתי שלושה ניתוחים קיסריים בהרדמה מקומית - ספינלית. בניתוח הראשון הייתי די בהלם מעוצמת הכאב, ואחרי הניתוח ובקשתי 3 פעמים זריקת פטידין לטשטוש. בניתוח השני כל הזמן חיכיתי שהכאב הנוראי יגיע עד שהאחות אמרה לי: שזהו, יותר מזה זה לא יכאב. שתיתי רק כדור נגד כאבים. בניתוח השלישי הדבר היחיד שהטריף אותי היה הקטטר ששיגע אותיורק חיכיתי שהבוקר יגיע כדי שיוציאו לי אותו. אני ממליצה על בקבוק מים ספורט, זה עם הפייה, כי אחרי הניתוח היה לי קשה להתרומם לשתות מכוס והבקבוק היה לי חסר. בבילינסון האחיות די מתעצלות לעזור להתרומם מהמיטה, וזה די קשה בימים הראשונים - לא לוותר להן, לצלצל ולבקש עזרה בלי חשבון. הרדמה מלאה לא עברתי אבל משכנה לחדר הבנתי שההתעוררות לפעמים טראומתית יותר, כואב יותר, אבל ההחלמה אח"כ די דומה. שיהיה קל ובשעה טובה

תודה רבה על תגובתך

שאלה נוספת ותעני לי בכנות בבקשה בזמן הניתוח מרגישים משהו? חיתוך וכו'.. אני חייבת לדעת.

עברתי שני קיסריים

שניהם זכורים לי כחוויה יפה! יש משהו מאוד נוח בלבוא מוכנה ללא הפתעות. לא יודעת מהי לידה רגילה. בזמן הניתוח לא מרגישים כאב כי אם רק תזוזה. מזה אל תדאגי בכלל. אני חושבת שהדבר הכי חשוב להחלמה הוא לא לאכול דבר לפני שיש יציאה או לפחות להמתין 24 שעות. בראשון אכלתי ובשני לא וההבדל היה שמים וארץ. הסיבה היא שהגזים שמסתובבים לך בבטן מכאיבים מבפנים. זה גם תלוי במדיניות של בית החולים. בתל השומר את ממילא בצום 24 שעות אחרי הלידה בקיסרי. בלידה שנשארתי בצום לא היה לי קשה לקום מהמיטה. האחריות עוזרות לך ובכל מקרה קחי בחשבון שכל שעה שעוברת מצבך משתפר. 12 השעות הראשונות הן היותר קשות. ממליצה על אפידורל. שיהיה בשעה טובה!!!

על אוכל אין בעיה לוותר בכלל

אבל מה עושים עם מים??? אני בן אדם שכל הזמן צמא . איך מסתדרים בלי שתיה?

כן, מים זה קצת יותר קשה אבל

אם אני לא טועה, מים אפשר לשתות לפני 24 שעות, ומה שאני אומרת נכון לתל השומר. אני מניחה שכל בית חולים והמדיניות שלו. את מרטיבה את השפתיים. תנסי לישון כמה שיותר. תזכרי שזה לא הזמן, 48 השעות הראשונות, לחגיגות ביקורים של כל החמולה. רק מי שיכול לעזור באותו רגע - בעל, אמא, אחות. כל השאר - שיחכו. את היולדת ולך עכשיו צריך לדאוג. כאחת שעברה 2 קיסריים אני רוצה לומר לך שיש יתרונות לקיסרי ואל תחששי כל כך. זה רגעים מאוד משמחים בסה"כ. יש כאבים אבל יש גם שמחה גדולה. שיהיה בהצלחה רבה

יש יש 4

New member
כמו שכתבו לך הניתוח עצמו לא כואב

יש חרדה גדולה מהזריקה בגב שגם היא לא נוראה. קודם מחטאים את המקום וזה קר ורטוב ודי מפתיע. אני קפצתי ואז בקשתי מהמרדים שיגיד לי לפני הדקירה כדי שלא אקפוץ שוב. כלומר פחדתי מהתגובה הלא צפויה של עצמי. בבילינון לא מקפידים על צום ואת הכדור לשיכוך כאבים שתיתי עם מים ולא היתה בעיה. שיהיה קל

נכון שבמקרה של לידה בלתי צפויה נותנים הרדמה

מלאה, אבל האמת היא שזה התסריט הפחות נפוץ (לאור העובדה שבמקרים כאלה בד"כ לא מחכים לסוף התשיעי אלא רק לסוף שבוע 38 לכל היותר). רוב הסיכויים שתלדי בקיסרי "רגיל", עם הרדמה אפידורלית. בזמן הניתוח עצמו לא תרגישי כלום, באחריות (אולי תהיה לך איזושהי תחושה ש"מתעסקים" איתך, אבל זה ממש לא כואב!). לוקח קצת זמן עד שהתחושה חוזרת, אבל לפחות בנסיון שלי הכאב ממש לא היה בלתי-נסבל, זה יותר תחושה שהשרירים שלך לא פועלים. אני זוכרת איך כל צעד היה עולה לי במאמצים כבירים. אבל כמו שכתבו כאן, כל שעה שעוברת תורמת להתאוששות שלך, ואחרי שלושה או ארבעה ימים את ממש בן-אדם חדש. מה שכן, מאוד חשוב לזוז כמה שיותר, ואם זה אומר לתזז את האחיות, אז נא לא להתבייש! מאחלת לך שיעבור בקלות ובשלום ושבקרוב תזכי לאחוז בתינוקת בריאה ושלמה.
עתליה

yaelyb

New member
לי התפתחו צירים

אז הייתי בהשגחה צמודה וניסו כמה שיותר להגיע ל-12 שעות ללא קלקסן וכך היה. אני מבינה את הפחד שלך, אבל השד לא מי יודע מה. ממשהי שהיתה אצלי בחדר וילדה כבר וגינלית אני יכולה להמליץ לך לא לצפות לאותו סוג של החלמה כי זה משהו אחר, אבל כמו שאמרו לך מרגישים שיפור כל שעה ושעה שאת בביה"ח. בניתוח עצמו את לא רואה כלום ומרגישים התעסקות הרגע הכי מעצבן הוא זה בחילה שיש קצת אחרי שמוצאים את הבייבי. לגבי מה שאמרו לך על היציאות מוסיפה וממליצה לאכול אוכל בי"ח כי הוא יותר קל לעיכול. שיהיה בהצלחה

טאקית24

New member
קיסרי זה לא נורא

רשמתי בפירוט על הקיסרי שעברתי בסיפור הלידה של יובל בבלוג שלי, את יכולה להכנס ולקרוא. מבחינת התאוששות , באמת שלא נוראית יחסית לחברות שלי שעברו לידות ארוכות וקשות עם תפרים וואקום. אחרי 3 שבועות חזרתי לפעילות כמעט מלאה, והכאבים היו סבילים ביותר בלידות הבאות אני מתכננת ללכת על קיסרי מראש.

ettt

New member
קיסרי אמנם זה לא נורא

אבל לא כל אחת מגיבה דומה לקיסרי או לידה וגינלית. את קצת מכלילה פה- אני אחרי לידת ואקום+ חתך קמתי מהמיטה אחרי שעתיים. הלכתי לפגיה אחרי 4 שעות. שותפתי לחדר בהיי ריסק ילדה בקיסרי תאומים- לקחת לה 24 שעות לרדת מהמיטה ועוד 24 שעות להיות מסוגלת לעלות לפגיה נכון- קיסרי זהלא נורא, הרבה נשים עוברות את זה אבל התגובה שלך לקיסרי לא מבטיחה שאשה אחרת לא תחווה התאוששות קשה מקיסרי

MOTHER FOR 2

New member
מסכימה- עברתי 2 קיסריים

בקיסרי הראשון התאוששתי מאוד מהר, בקיסרי השני- היה לי מאוד קשה( הייתי בשמירת הריון מאוד ארוכה החל מחודש 4 ) כך שהדבר הוא אישי לכל אישה.

אני קמתי מהמיטה אחרי 12 שעות מהניתוח

וגם אני התרשמתי שההתאוששות שלי הייתה טובה יותר משל נשים שעברו לידות וגינליות ארוכות ומרובות תפרים, אבל אני לא מסתובבת בתחושה ש"עשיתי עסק טוב". להיפך, ברור לי שלידה וגינלית, גם אם היא כואבת וממושכת, היא מה שהגוף שלנו יודע לעשות וכן להתאושש ממנו. כמובן, זה לא אומר שום דבר על קלות ההתאוששות מכל סוג של לידה, אבל לדעתי אסור שנשכח שקיסרי הוא פתרון לעת מצוא, ולא הדרך שבה הדברים אמורים להיעשות. עתליה

ettt

New member
טוב

את אומרת את מה שאני מתכוונת כ"כ הרבה יותר טוב...

miti29

New member
עברתי קיסרי בהרדמה מלאה אבל שבוע 30...

לא יודעת איך ההחלמה מהרדמה חלקית, אבל היתה לי החלמה דיי מהירה ב-24 שעות לאחר הניתוח עדיין מחוברים לקטטר וגם עדיין אי אפשר לזוז כ"כ אבל ישר אחרי 24 שעות התקלחתי והלכתי לפגיה. רק פעם אחת הייתי על כסא גלגלים וזה היה 15 שעות אחרי הניתוח כשלקחו אותי לראות את הפשוש.שבוע אחרי זה כבר נסעתי באוטובוסים כל יום (לפגיה) מאחלת לך לידה קלה, בריאות והחלמה מהירה מיתי

למעלה