בוקר טוב,אשמח למיידע על דייג בדמנרק

dag007

New member
בוקר טוב,אשמח למיידע על דייג בדמנרק

חברים, ב"ה אהיה בדנמרק במסגרת עבודתי (קוראים לזה עבודה) ביוני הקרוב. אשמח לקבל כל מיידע אפשרי על דייג במים מלוחים, צ'ארטרים יומיים ומקומות דייג מועדפים. כל מיידע חיוני יתקבל בברכה, כולל במסרים.

רמי האן

New member
בוקר טוב ג'יימס

לצערי אינני יכול להעשיר אותך במידע על דייג בדנמרק, אבל רציתי להדגיש שסקנדינביה היא המולדת של הדמויים (Lures) כפי שאנחנו מכירים אותם ("רפאלה" נולדה באחת מהארצות האלה - לא זוכר איזו). לכן, למרות היורו היקר, כדאי מאוד להביא משם ציוד לג'רג'ור - בעיקר דמויים אבל לא רק. חנות דייג רצינית בדנמרק תספק לך חומר למחשבה להרבה שנים. בכל מקרה, נסיעה טובה, הצלחה בדייג - וטוב לראות אותך כאן בפורום.

rondadon

New member
ראפלה = פינלנד = להתרחק!

למי שזוכר, האקסית שלי הייתה בחצייה פינית וכל שנה הייתה מבקרת בארץ הנ"ל וחוזרת עם דמויים כמובן. המחירים שהיו על הדמויים פשוט קטסטרופה! הדמויים היחידים שהיו זולים היו למים מתוקים. סתם לדוגמא, סיקטר פופר שהובא לי משם - 14 יורו!!! לפי מה שהבנתי יש גם מין חנויות שמוכרות את הדמויים הנ"ל מתוך תפזורת (ארגז, מלא בהמון דמויים ולכולם אותו המחיר). רוב הדמויים שנמצאים שמה לווא דווקא מתאימים לארץ, ואלא שהביאו לי מאותו הארגז נראו כ"סוג ב'". כמה שזה ישמע מוזר, עדיף לקנות בארץ

dudik5

New member
כנס לחיפוש מתקדם

הקלד את 'דנמרק' בחיפוש בתוכן. יש דברים מעניינים . גיאצ'וק אולי תפרט לנו ? דודיק

duduby60

New member
מידע על דנמרק

שלום, אני אוכל לתת לך מאוחר יותר מידע רב על דנמרק, אני דג שם 3 פעמים בשנה - זה המקום לדוג

dag007

New member
אחלה, ממתין בסבלנות לטיפים

אפשר גם במסרים. דווקא, ציוד דייג לא חסר לי והמחירים בארץ הרבה יותר זולים מאשר באירופה ועל אחת כמה וכמה בסקנדינביה. אני מעוניין בעיקר באתרי דייג ולינקים לבעלי סירות המארגנים צארטרים יומיים. אני אהיה ממונע כך שאין בעיה לעבור ממקום למקום. העדפה לדייג מים מלוחים ולא דייג אגמים או FLY

duduby60

New member
מידע על דיג בדנמרק

רק חזרתי לפני כשבועיים מחודש בדנמרק ודגתי המון. מבחינת מיום מתוקים יש רק נהרות מלאכותיים שנקראיל PUT AND take משלמים כסף במעטפה ודגים, בעיקר בג'רגור עם דמויים בעיקר ספינר וFLY FISHING - אם אתה יודע לדוג כך. אם אתה נוסע בשבועות הקרובים אז אין מצב לדיג נהרות, הכל עדין קפוא. מבחינת דיג בים, כעקרון דנמרק זו מדינה שמורכבת משלושה אייים גדולים, ניתן לדוג מהחוף בכל מקום בז'רזור, בעיקר בשעות הבוקר ולתפוס טרוטות -בערך עד שלושה קילו. בדנמרק צריך רשיון דיג, גדי לדוג באופן ספוטיבי, פשוט הולכים לדואר ומשלמים לרשיון, אפשר יומי, שבועי, חודשי ושנתי - אני חושב שהשנתי עולה כ - 100 ש"ח. מה שהכי מיוחד והכי כיף זה דיג מסירות מיוחדות לצ'רטרים של דיג. בעונה הזאת ניתן לתפוס בעיקר הרינג וקוד (בקלה) בגדלים של עד 15 קילו. יוצאים בערך בשעה 08:00 וחוזרים בשעה 15:00 השיט עצמו לוקח כשעה וחצי כל כיוון. תמיד חוזרים עם דגים והרבה. דגים עם ג'יג משקולת של בין 200 - 500 גרם בעומקים של עד 60 מטר. את כל הציוד ניתן לקבל בסירה. השכרת ציוד 30 ש"ח ושיט עולה באמצע שבוע 120 ש"ח ובסוף שבוע 160 ש"ח - מומלץ מאד. הסירה שאני תמיד יוצא איתה שהיא עם הסקיפר הכי מקצועי נקראת - BALTIC STAR. עדיף להתקשר מהארץ ולהזמין, כי תמיד זה מלא והם לא יוצאים כל יום. טלפון -33220025 45+. יש סירה נוספת שנקראת OBY שיוצאת כמעט כל יום, הסקיפר פחות מקצועי ואין לי טלפון. אם אתה רוצה לנסות דיג במים מתותקים שווה לקפוץ לשבדיה שם יש נהרות לרוב במרחק של שעתיים נסיעה מקופנהגן עם דגים רבים כמו - PIKE, SALMON ועוד. מבחינת חנויות בדנמרק. יש המון חנויות לציוד מאד גדולות ויפות לא דוומות לקיוסקים בארץ. המחירים בעיקרון זולים יותר לציוד של ABU GARCIA לדעתי יותר מצי מחיר מהמחירים שראיתי שמיכלין מפרסמים בארץ. מבחינת דמויים - לקנות משהו חדש לא במבצע זה יקר, אך תמיד יש סלים מלאים בתערובת של דמויים מכל הסוגים כולל YOZOURI במחיר של 3 ב- 75 ש"ח ומחירים דומים. אם אתה שם תצטייד בחכת ג'רגור טובה, יש שם מבחר מטורף ובזול - יש גם חכות של SHIMANO בארץ ראיתי רק רולרים. גם רולרים של SHIMANO הם 2/3 מחיר מהארץ. חנות טובה שאני מכיר שקופנהגן היא SPORT AND DERS ברחוב FREDRIKSUNDVEY. אם תרצה עוד מידע תעלה בפורום - אשמח לענות כי רק חזרתי מחודש אינטנסיבי של דיג בדנמרק. דרך אגב אם אתה נוסע ביוני זו העונה של דגי הקרן - HORNFISK דגים מדהימים שנותנים מלחמה כיפית ונתפסים עם ניקלים במשקל של 20 גרם!! תהנה

justfish

New member
אני דג בדרום שביה ממש קרוב לדנמרק

וזה בעקרון אותו הדייג. הדגים שנתפסים שם ללרוב זה cod, herring, macharel, trout, salmon לפעמים גם perch and pike שהם דגי מים מתוקים בעכרות אבל אפשר למצוא אותם בסמולך לשפחי נהרות. יש גם חניתנים, צלופחים ומגוון של דגים שתוחים. תגיד לי באיזה דגים אתה מעונין ואני יכטוב מה שאני יודע.

justfish

New member
כצת על הדיג

עכשיו יש אפשרות לצאת לדיג עם סירה ל-vertical jigging(גיגינג אנכי) ובדרך כלל מצתרפים איזה 20 איש לסירה. בדייג זה תופסים בעיקר cod, herring ולפעמים גם מקארל וחניתנים. (יש סירות שמסקירים ציוד) הציוד הוא חכת סירה קצרה ומסיבית אם לולר אופקי עם חוט 40, הריג בנוי מ-חמישה קרסים במרחקים של כ-10 סנתימתר בין כל 2(בשביל ה-macharel and cod ובסוף מחברים ניקל גדול וכבד(בשביל ה-cod). מתי שהסירה עוצרת אתה פותח את הקלאץ ומחזים באדינות את השפולה עם האגודל. ברגע שהרגשת שהריג הגיע לקרקעית אתה לגלגל איזה 3 סיבובים ומתחיל להרים ולהוריד את המקל עד שתרגיש התנגדות ותתחיל לגלגל ואם הדג גדול אז תפמפמ אותו למעלה. עם יש לך cod גדול אז מביעים גנץ'. בדרך כלל יוצעים ל4 שעות (ואתה יכל לצאת משם עם 10 קילו דגים או יותר) מהחוף גם יש אפשרוית דייג טובות אבל צריל להכיר את המקומות. תמצא איזה שפך נהר או\ו מזח ובזרזור עם ניקל מ-10 גרם אתה יכול לתפוס את רוב סוגי הדגים(במיוחד בים חם וים פלטה). הדמוי האהוב עלי זה ה-viking herring ואיתו מגלגלים יחסית מהר כך שהניקל קרוב לפני המים, כך תופסים בעיקר trout, macharel and salmon וחניתנים גלגול יותר איתי יכול גם להניב perch and pike . עם יש מים ממש עמוקים גלגול איתי עם הקפצות עם ניקל כבד יותר יניב בעיקר cod. להבדיל מהארץ כשהים גלי הדייג פחות טוב...לפחות מהחוף. אפשר גם לדוג על חיי ובדרך כלל עם מצוף אבל שאני שם אין לי כ"ך זמן בגלל והזרזור עובד שם טוב.

a f u s h

New member
למה רשום על הרפאלה שלי "אירלנד"?

על הקופסה אומנם רשום משהו בקשר לפינלנד... אבל על הלשונית עצמה רשום אירלנד

gloomis

New member
כנס לאחי לקפה !!

יש לי אח משוגע על דייג אנחנו יוצאים לדוג כמה פעמים בשנה ! יש לו בית קפה מדהים בקופנהגן שניקרה blue time מקום מיפגש לכול הדייגים וכמובן ישראלים ! הוא מכיר כל פינת דייג בסקנדינוויה הוא יספר לך על המקום החביב עלי בנורווגיה השנה לצערי אני לא יוצא לביקור ! צור קשר בפרטי לעוד פרטים! דרך אגב אתה עובד באמדוקס ?

k i m k h y

New member
../images/Emo124.gif"אחי כנס לאחי לקפה"../images/Emo124.gif

השרשור הזה מזכיר לי רעיון עתיק ולא מקורי שלי,שראיתי במקום אחר וממנו באה היוזמה ללוח "עזרה הדדית". אנו בעלי מקצועות שונים ומגוונים חלקנו נותני שירותים במהות עיסוקנו. לחלקנו יש קרובים כאלה וכו' וכו' וכו'... אני מציע "לשדרג" את ההטבות שמקנה כרטיס החברות בפורום קרי,להציע את כל אותם שירותים שונים בהנחה כלשהי למחזיק כרטיס. אם תהיה היענות סבירה לרעיון זה יהיה מאוד נחמד לראות בשורת הטאגליינס מעת לעת, כותרת כמו "קשרים משפחתיים" או "אחי כנס לחמותי לרגולז'" או... טוב הבנתם ת'כיוון...
כמובן שאותן הטבות ינתנו בכפוף להסרת כל אחריות של מנהלי הפורום וכו'. עסקאות יתנהלו אך ורק בין מציע השירות למקבלו,ללא מעורבות צד שלישי. דעתכם מנהלים וחברים? נסו לחשוב לחיוב לכולנו יש רק מה להרוויח מכך.

dudik5

New member
כן כן כן ../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

הוא בריא,הוא בריא,הוא בריא -----הוא בריא. אחלה רעיון יא אודי.

למעלה