בוקר אור נסיעה טובה לנוסעים לחו"ל אני נשארת בארץ

הדסהש1

New member
בוקר אור נסיעה טובה לנוסעים לחו"ל אני נשארת בארץ

היום כ"ט בנובמבר יום חשוב למדינה..הייתי ילדה קטנה מאוד.היום אני מקווה שיפעת תיקח אותנו לאבי..יום טוב לכולם.

מינהר

New member
יעלי, לא סיפרת לנו מה היה בטיול בהונגריה ובפולין.

ההונגרים גם היום די אנטישמים, לא? הפולנים, ודאי.
אני מקווה שבפולין מסרת דש לאבות אבותי. [ורשה וגרייבו].

דווידו

New member
בוקר טוב לכולם

אכן כט בנובמבר היום
70 שנה מהחלטת האום על הקמת המדינה
איני מבין למה בתעריך זה לא עושים יום חג בישראל

בוקר טוב

אתמול הייתי אמורה לצאת לקניות יום שלישי יום שוק במחסני השוק, הגעתי
למצב של עייפות נוראית וויתרתי על זה, אז לא קניתי כמה פירות וירקות
מהמבצע, לא נורא, היום אני יוצאת לעשות את הקניה עם המבצעים השבועיים
שלהם, שזה בעצם לא הרבה דברים שאני צריכה, אבל אני צריכה מצרכים אחרים,
שנגמרים לי ואני חייבת לצאת, מכונת הכביסה סיימה לעבוד, אני אתלה כביסה
ואצא, לפני ששוב יעבור לי החשק.
תמר, סעי בבריאות וחיזרי עוד יותר בריאה, לא סיפרת מתי את חוזרת.

הדסהש1

New member
היינו אצל אבי.ביקור שחייבים

לעשות.מצבו טוב יחסית.נרגעתי
&nbsp
.

גם לנו ,
בקיבוץ היה כט בנובמבר
.

כילדה קטנה , אני זוכרת , רק , שכל חברי הקיבוץ ירדו לשפת הים ורקדו הורה ? לא ממש הבנתי את משמעות הדבר .
&nbsp
כעת אני בשלבים האחרונים של האריזה . מזוודה קטנה שעולה איתי למטוס , ובתוכה תרופות לשבוע ימים , ומזוודה גדולה , שתיכנס אחר כבוד , לבטן המטוס , ובה כל בית המרקחת של "קופ"ח שכונה ה" של הכללית בבאר שבע . במשך השבועים האחרונים רמי לוי עשה יופי של מבצעים על כרעי וחזות של עופות . מלאתי את הדיפ פריז שבממ"ד, ועידכנתי את כלתי . כך שאם יחסר לה יכולה לקחת .שני התאים התחתונים ספיישל בשבילה . ולמי שמתענין במספרים הכרעים היו ב14 ש"ח לקילו והציצי 15 או 16 אינני זוכרת את המספר המדויק , בלי התניה של קנייה ב100 ש"ח , ובלי הגבלת כמות . הבוקר הכנתי לבעלי 5 עוגות בתבניות ארוכות , "אנגליות" , 3 מהן עם תפוחי עץ ,1 עם נטיפי שוקולד ואחותה עם נטיפי בוטנים ,כן , יש דבר כזה נטיפי בוטנים וגם לי זה חדש . נכניס לפריזר , ויוציא כראות עיניו .

&nbsp

מינהר

New member
תמר, כרעיים אני מבינה. אבל בשביל מה

הכנת לבעלך כל כך הרבה עוגות? הוא רזה כל כך?

היי מינהר , לא
!

בעלי לא רזה באופן מיוחד וגם לא שמן בצורה בולטת . אבל כן אוהב עוגות . תבניות האינגליש קייק הן לא גדולות . יגמור אחת יוציא שניה . יהיה לו כל הזמן משהו לנשנש .

מינהר

New member
תמר, מחר יש לי פגישה עם אחות קופ"ח.

היא טלפנה אלי, ונתנה לי להבין, שהיא עומדת לאסור עלי כל דבר מתוק. היא לא יודעת שכבר מזמן אני נמנעת ב-95% מדברי מתיקה. כנראה טלפנה בעקבות האשפוז שלי. היא עברה על הבדיקות דם ומצאה מציאה, קדם סכרת.
אני ממליצה לך ולבעלך מכל הלב להתנזר מעוגות. אפשר להכין יופי של פשטידות ירק.
האחות בעצמה שמנמנה, ונחמדה מאוד. היתה לקוחה שלי בתיווך.
גם את אחות במקצועך, לא?

מינהר יקרה , תודה על הדאגה .

גם לבעלי ולי יש סוכר טיפה גבוה משהו בסביבת 105עד 111 שזה לא נורא. רופאת המשפחה אמרה להמעיט בכמויות הסוכר , אך עדיין אין צורך להתנזר לגמרי. אני משגיחה הרבה יותר על כמויות המלח במזון .מחליפה אותו בפלפל שחור , פפריקה מתוקה ,כמון ודברים כאלו .
אפרופו קופ"ח , לבקשתו של הקרדיאולוג , בכל בקור אצלו אני מביאה לו תרשים ECG טרי . ביום שישי ניגשתי לבקש שיעשו לי אחד בשביל התור שהיה לי אתמול , יום שלישי . האחות אמרה שרופאת המשפחה איננה , ואף רופא לא יחתום עליו . שאלתי אותה מתי הרופאה תהיה , ענתה ביום ראשון . באתי ביום ראשון והאחות אמרה שאצטרך לבוא ביום אחר כיוון שהרופאה הודיע שתאחר ותגיע רק ב11.30 . הסברתי לה שהייתי ביום שישי וקולגה שלה אמרה לי לבוא ביום ראשון , אבל זה ממש לא עינין אותה . אחרי חילופי דברים אמרתי שלא מענין אותי שתחפש רופא אחר שיחתום , אבל אני לא זזה מפה . יצאה מהחדר ותוך 2 דקות חזרה ועשתה את הבדיקה .לפעמים כדאי לעמוד על הזכויות שלנו .
תודה למי שברכה אותי בנסיעה טובה , יוצאת ב1.12.2017 וחוזרת ב1.1.2018 . כפי שכתבתי בעבר , למי שזוכרת , כולי תקווה שהמוסלמים הקיצוניים לא יחגגו את ראש השנה הלועזי בזיקוקין באויר .

yaely2

New member
מנהל
אנטישמיות

ערב טוב עם איחולים לבריאות טובה והרבה נחת.

מינה אכן ההונגרים והפולנים הם אנטישמים אבל זה לא בא לידי ביטוי אצלי. אני טיילתי לבד וכול מי ששאל אותי מניין אני השבתי שאני מניו יורק.

במחוזות שהייתי לא יודעים אנגלית ולא הבחינו במבטא הזר שלי. בבתי המלון, חוץ מפקידי הקבלה שבדקו את הדרכון, כול האחרים ידעו שאני מניו יורק.
לפעמים אפילו פקיד הקבלה שקיבל אותי לא זכר שאני ישראלית..

חיוכון:
חרדי אחד מטייל עם חמותו ליד הנהר, כאשר לפתע מועדת החמות למים ומתחילה לטבוע.
החרדי בתגובה ממהר להוציא סידור ומתפלל.
"מה אתה עושה?!", צועקת לו, "תציל אותי!"
משיב הבחור: "כתוב בתורה להתפלל ערבית כשהחמה שוקעת"...

נסיעה טובה לך תמר ושובי מהר.

יעלי

למעלה