בועז - קבל מתנה על יוזמתך

מצב
הנושא נעול.

amit1270

New member
אפשר גם להוסיף לשם את שלומי שבת הענק
אולי אני טועה והוא התפרסם בעיקר בשנות התשעים, אבל גם הוא היה חרוץ ולאחר שנים רבות של עשייה התפרסם. יש עוד זמרים אהובים. אני לא יודע אם הם תחת ה"כותרת" "מוסיקה מזרחית", אבל בכל מקרה הם ענקים: בועז שרעבי. במובן מסויים הוא סגנון פופ עם נגיעות שונות. זמרת ענקית היא מרגלית צנעני, שסגנון המוסיקה שלה הוא יותר בלוז ונגיעות שונות. מה שלא יהיה בכותרות, אין מה לאמר והם בין הענקיים. מה שלא יהיה אצל היתר, "מוסיקה מזרחית" הייתה מוסיקה נפלאה עם שירים, שהשקיעו בהם (למשל עוזי חיטמן ז"ל, שכתב) ולא כל מיני שירים (למעשה בכל הסגנונות היום), שהם למעשה מן "עטיפה" לזמרים ופחות תוכן בתוכם.
בועז שרעבי אמנם שר בעי"ן וחי"ת
אבל קשה לקרוא למוזיקה שלו "מזרחית" (יש בה מוטיבים מזרחיים, אבל גם במוזיקה של דני סנדרסון ואהוד בנאי יש, ואף אחד לא קורא להם זמרים מזרחיים). מצד שני, גם לפופ ה"ים תיכוני" של ימינו קשה לקרוא מוזיקה מזרחית...

אורי404

New member
אבל קשה לקרוא למוזיקה שלו "מזרחית" (יש בה מוטיבים מזרחיים, אבל גם במוזיקה של דני סנדרסון ואהוד בנאי יש, ואף אחד לא קורא להם זמרים מזרחיים). מצד שני, גם לפופ ה"ים תיכוני" של ימינו קשה לקרוא מוזיקה מזרחית...
בדיוק!

בועז ל

New member
נכון מאוד. וטוב שעשית את האבחנה הזו.

אורי404

New member
חסר שם האלבום הכי טוב של שנות ה-80
אני כמובן מדבר על תיקיות של רונן בן טל
אם מדברים על מוסיקאים בשנות השמונים
יש גיטריסט בולט בשנות השמונים וגם תחילת שנות התשעים. עם הזמן ירדה פעילותו וחבל. כוונתי היא לנאור דיין. הוא היה גיטריסט, ששילב בנגינתו אפקטים דיסטורשן ואפקטים מגניבים אחרים (שדומים במידת מה לסגנון U2) ובתוך זה יצירתיות ורגש. למשל הנגינה שלו אצל ריטה ורמי קליינשטיין. שלו לדבר על מה, שהיה באלבומים ובהופעות עם גידי גוב. אני מאוד-מאוד אשמח שוב לראות את נאור דיין ולהתענג מנגינתו ושיתוף נוסף עם גידי גוב (בהופעות או באלבום חדש) ישמח אותי מאוד-מאוד.

בועז - קבל מתנה על יוזמתך
בבקשה וגם מתנה לאביתר ובכלל אתר נפלא
תודה רבה !!! איזה אתר נהדר !!!
פשוט אין מילים ! כיף להוריד משם את מרבית החומרים הנדירים האלה. התקליט של מירי מירן - התחלה טובה, כבר מעלה כאן אבק ! מתי רואים את זיו פנייך במגה ארכיון?

"המתקוממים" הוא EP משנת 1968
ובו משתתף נפתלי אלטר - על האורגן. בזכות ההודעה שפרסמת הצלחתי להוריד משם את כל התקליטון עם העטיפה המקורית. פשוט אתר מדהים. מילי מירן מופיעה שם אך אין עדיין אפשרות להוריד את "התחלה טובה" משנת 1983 לצערי...

bernuli

New member
"המתקוממים" הוא EP משנת 1968
ובו משתתף נפתלי אלטר - על האורגן. בזכות ההודעה שפרסמת הצלחתי להוריד משם את כל התקליטון עם העטיפה המקורית. פשוט אתר מדהים. מילי מירן מופיעה שם אך אין עדיין אפשרות להוריד את "התחלה טובה" משנת 1983 לצערי...
א
פילו לשם זה לא מתאים...

א
פילו לשם זה לא מתאים...
תזלזל, תזלזל ובסוף אתה תצטרך
לדגטל אותה אחרי ש''המנוול'' ייקח ממני את התקליט....חכה, חכה, כשהוא יהיה פה הוא ייקח את התקליט..... תכין מחט טובה....
כבר שנים שאני מנסה לשים ת'יד על "המתקוממים" אחרי שראיתי את התקליטון אצל זיו שאחיו היה מעורב בפרוייקט בפתח-תקוה ולשווא. לפחות עשית מעשה טוב אחד השנה....

bernuli

New member
לדגטל אותה אחרי ש''המנוול'' ייקח ממני את התקליט....חכה, חכה, כשהוא יהיה פה הוא ייקח את התקליט..... תכין מחט טובה....
כבר שנים שאני מנסה לשים ת'יד על "המתקוממים" אחרי שראיתי את התקליטון אצל זיו שאחיו היה מעורב בפרוייקט בפתח-תקוה ולשווא. לפחות עשית מעשה טוב אחד השנה....
בבקשה
זה גם משם

bernuli

New member
וגם זה

קלפטר הוא בין הגדולים ביותר
והשיר הזה, כיאה לשיריו של קלפטר הוא שיר יפה.
והנה הפתעה מיוחדת רכבתית

שימו לב לחמש השניות האחרונות של הקליפ....ראו איך נראה ואדי מוסררה באותם ימים של סוף שנות ה-80 - ימי הבראשית של איילון...

מצב
הנושא נעול.
למעלה