בועז - קבל מתנה על יוזמתך

מצב
הנושא נעול.

easylivin

New member
והנה הפתעה מיוחדת רכבתית

שימו לב לחמש השניות האחרונות של הקליפ....ראו איך נראה ואדי מוסררה באותם ימים של סוף שנות ה-80 - ימי הבראשית של איילון...
, אביתר! פרט מעניין:
חלק מהקרונות צבועים עדיין בחום-צהוב וחלק בכחול-לבן... (אם כי קשה לקראות את הצבעים במדוייק).

, אביתר! פרט מעניין:
חלק מהקרונות צבועים עדיין בחום-צהוב וחלק בכחול-לבן... (אם כי קשה לקראות את הצבעים במדוייק).
אכן. זו תקופת המעבר בצביעה: קייץ 88
לא אהבתי את הצביעה הזו וכנראה שלא רק אני כי היא לא שרדה יותר מדי זמן...

droriko

New member
"המתקוממים" הוא EP משנת 1968
ובו משתתף נפתלי אלטר - על האורגן. בזכות ההודעה שפרסמת הצלחתי להוריד משם את כל התקליטון עם העטיפה המקורית. פשוט אתר מדהים. מילי מירן מופיעה שם אך אין עדיין אפשרות להוריד את "התחלה טובה" משנת 1983 לצערי...
נפתלי אלטר
מלחין גאון שלא זכה להכרה שמגיעה(למען האמת הוא לא זכה לשום הכרה.) ממליץ מאד על אלבום האוסף שלו, או ליתר דיוק של זמרים שונים שמבצעים את הלחנים שלו .

נפתלי אלטר
מלחין גאון שלא זכה להכרה שמגיעה(למען האמת הוא לא זכה לשום הכרה.) ממליץ מאד על אלבום האוסף שלו, או ליתר דיוק של זמרים שונים שמבצעים את הלחנים שלו .
אלטר הוא גאון במלוא מובן המילה !!!
בעיניי הוא המלחין מס' 1 בכל הזמנים, בישראל. לאיזה אלבום בדיוק התכוונת? לא הצלחתי למצוא אותו...יש לך קישור? אני מחזיק תקליטי שדרים רבים של נפתלי. אני חושב שהוא זכאי להכרה כאחד הגדולים !

droriko

New member
אלטר הוא גאון במלוא מובן המילה !!!
בעיניי הוא המלחין מס' 1 בכל הזמנים, בישראל. לאיזה אלבום בדיוק התכוונת? לא הצלחתי למצוא אותו...יש לך קישור? אני מחזיק תקליטי שדרים רבים של נפתלי. אני חושב שהוא זכאי להכרה כאחד הגדולים !
אלבום9 שהורדתי בסולסיק
זה אוסף שירים שאלטר הלחין לסרטים בין היתר אפשר למצוא שם שירים מופתיים כמו "דניאלה"(של דני ליטני) "תו לשים ת'ראש על דיונה" ,"לא הכרתי אותך מקרוב" ועוד רבים חוץ מזה שאלטר הטביעה את חותמו גם מחוץ לעולם הקולנוע , הוא חתום בין היתר על שירים כמו "עוד חוזר הניגון" ו"יונתן סע הביתה"

אלבום9 שהורדתי בסולסיק
זה אוסף שירים שאלטר הלחין לסרטים בין היתר אפשר למצוא שם שירים מופתיים כמו "דניאלה"(של דני ליטני) "תו לשים ת'ראש על דיונה" ,"לא הכרתי אותך מקרוב" ועוד רבים חוץ מזה שאלטר הטביעה את חותמו גם מחוץ לעולם הקולנוע , הוא חתום בין היתר על שירים כמו "עוד חוזר הניגון" ו"יונתן סע הביתה"
זה ידוע. קיימים לפחות 60 שירים שהוא מעורב בהם
אני מכיר אותו אישית שנים רבות עוד מתחילת שנות ה-70. ישנם גם שירים שהוא גם כתב, גם הלחין וגם עיבד כמו "זכרון יעקב" של אושיק לוי - הזמר האהוב עלי ביותר בישראל מאז 1969.

אורי404

New member
נפתלי אלטר
נפתלי אלטר מלחין נפלא וכמו אביתר אני
חושב, שהשילוב עם אושיק לוי היה נפלא.

נפתלי אלטר מלחין נפלא וכמו אביתר אני
חושב, שהשילוב עם אושיק לוי היה נפלא.
הוא גם זמר אם צריך:
את השיר "איזה יופי של צרות" הוא גם שר בעצמו והקול שלו אפילו מזכיר במשהו את קולו של אושיק לוי. מנחם פרי תמיד טען זאת בשנות ה-70. כל העבודה הקשורה בשיר "יופי של צרות" היא מתוצרת נפתלי אלטר, כולל הלחן היפה כמובן. כה חבל שלא הוציא תקליט משלו עד כה !

הוא גם זמר אם צריך:
את השיר "איזה יופי של צרות" הוא גם שר בעצמו והקול שלו אפילו מזכיר במשהו את קולו של אושיק לוי. מנחם פרי תמיד טען זאת בשנות ה-70. כל העבודה הקשורה בשיר "יופי של צרות" היא מתוצרת נפתלי אלטר, כולל הלחן היפה כמובן. כה חבל שלא הוציא תקליט משלו עד כה !
גם "אירית עירית"
הוא שר את שיר הנושא. ואשתו שיחקה את אירית בא' (זאת שהולכת עם גבר זר לפי סוג האוטו ומגלה בסוף שזה גבר אחר בכלל...)

גם "אירית עירית"
הוא שר את שיר הנושא. ואשתו שיחקה את אירית בא' (זאת שהולכת עם גבר זר לפי סוג האוטו ומגלה בסוף שזה גבר אחר בכלל...)
אמת ויציב ! על עטיפת תקליט השדרים הזה הוא
כתב לי בזמנו: "לאביתר מעריץ יחיד שלי, נפתלי". הוי, אתה מזכיר לי נשכחות ! בגללך אני מתגעגע אליו עכשיו מאוד - הוא אדם מקסים המשרה על סביבתו הרגשה חמימה של רוגע ! פסנתרן מוכשר בחסד עליון ומרגש מאוד. היחיד שמזכיר לי אותו הוא דני רובס בתקליט "פנים ושמות". בזמנו אמרתי לנפתלי לשתף פעולה עם רובס ! אני משוכנע שצירוף כזה יהיה מדהים !

אמת ויציב ! על עטיפת תקליט השדרים הזה הוא
כתב לי בזמנו: "לאביתר מעריץ יחיד שלי, נפתלי". הוי, אתה מזכיר לי נשכחות ! בגללך אני מתגעגע אליו עכשיו מאוד - הוא אדם מקסים המשרה על סביבתו הרגשה חמימה של רוגע ! פסנתרן מוכשר בחסד עליון ומרגש מאוד. היחיד שמזכיר לי אותו הוא דני רובס בתקליט "פנים ושמות". בזמנו אמרתי לנפתלי לשתף פעולה עם רובס ! אני משוכנע שצירוף כזה יהיה מדהים !
אתה זוכר מי שיחק
את הגבר שזוכה גם באירית וגם בעירית?

חסר שם האלבום הכי טוב של שנות ה-80
אני כמובן מדבר על תיקיות של רונן בן טל
אלבום מעניין. יש בו 8 קטעים כאשר כל אחד שונה
ממשנהו. הרבה סגנונות ביחד המראים על עושר של כשרונות להרכב. אהבתי גם את התקליט עם הסוסיתא הישנה.....

droriko

New member
אלבום מעניין. יש בו 8 קטעים כאשר כל אחד שונה
ממשנהו. הרבה סגנונות ביחד המראים על עושר של כשרונות להרכב. אהבתי גם את התקליט עם הסוסיתא הישנה.....
לא נכון
ל-8 הקטעים יש קו מאחד, לרמות שהוקלטו בתקופות שונות התקליט עם הסוסיתא שייך ללהקת אור כשדים שבראשה עמד בן טל , יצא ב-1992 .

droriko

New member
לא נכון
ל-8 הקטעים יש קו מאחד, לרמות שהוקלטו בתקופות שונות התקליט עם הסוסיתא שייך ללהקת אור כשדים שבראשה עמד בן טל , יצא ב-1992 .
גם הוא אלבום מופת כמובן
מאד רוצה לשמוע את האלבום החדש של בן טל , שמעתי עליו דברים טובים

לא נכון
ענין של השקפה: לא מצאתי קו מאחד
בין הקטעים השונים. אין ספק שהם דומים אך גם שונים מאוד זה מזה. התקליט של אור כשדים נחמד מאוד. ולענין אחר: אני עדיין מנסה לחפש את השיר "צא מזה" של תמיר קליסקי שראה אור רק על תקליט שדרים בשנת 1984. יש לי הקלטה באיכות לא ממש טובה של השיר על קסטה אך כמובן שעדיף דיגטול של תקליט השדרים. האם יש לך מושג או ידוע לך על מישהו שיש ברשותו את תקליט השדרים הזה? חוצמיזה: הצעתי 1500 ש"ח קאש למי שיביא לי הקלטה באיכות מעולה של אות הפתיחה של תכנית הגל הקל "אור ירוק לנהג ולנוסע" בחסות סונול וצמיגי אליאנס אך ככל הנראה לאיש אין את האות. גם כל מומחי רשות השידור לדורותייהם לא פתרו את הסוגייה ולא יכלו לומר מי מבצע או איך קוראים לקטע. שבוע טוב ומבורך מהארכיון הגדול ביותר בעולם לנושא 10CC - פה יש לי אובססיה שגדלה עם השנים...

מצב
הנושא נעול.
למעלה