בועז - קבל מתנה על יוזמתך

מצב
הנושא נעול.

droriko

New member
ענין של השקפה: לא מצאתי קו מאחד
בין הקטעים השונים. אין ספק שהם דומים אך גם שונים מאוד זה מזה. התקליט של אור כשדים נחמד מאוד. ולענין אחר: אני עדיין מנסה לחפש את השיר "צא מזה" של תמיר קליסקי שראה אור רק על תקליט שדרים בשנת 1984. יש לי הקלטה באיכות לא ממש טובה של השיר על קסטה אך כמובן שעדיף דיגטול של תקליט השדרים. האם יש לך מושג או ידוע לך על מישהו שיש ברשותו את תקליט השדרים הזה? חוצמיזה: הצעתי 1500 ש"ח קאש למי שיביא לי הקלטה באיכות מעולה של אות הפתיחה של תכנית הגל הקל "אור ירוק לנהג ולנוסע" בחסות סונול וצמיגי אליאנס אך ככל הנראה לאיש אין את האות. גם כל מומחי רשות השידור לדורותייהם לא פתרו את הסוגייה ולא יכלו לומר מי מבצע או איך קוראים לקטע. שבוע טוב ומבורך מהארכיון הגדול ביותר בעולם לנושא 10CC - פה יש לי אובססיה שגדלה עם השנים...
שמעתי על ההקלטה הזאת
בראיון איתו אמר קליסקי שהוא אף פעם לא ראה עצמו כזמר ובעצם הקליט את השיר הזה כדי להכיר טוב יותר את עולם ההפקה המוזיקלית .

שמעתי על ההקלטה הזאת
בראיון איתו אמר קליסקי שהוא אף פעם לא ראה עצמו כזמר ובעצם הקליט את השיר הזה כדי להכיר טוב יותר את עולם ההפקה המוזיקלית .
ידוע לי שיש לו את השיר על קסטת DAT - פורמט ש
שלא הצליח. הופקו 45 תקליטי שדרים בלבד של השיר "צא מזה". אני מניח שרובם הגיע לפח האשפה לצערי עם השנים אך טרם נמצא זה לו יש את התקליט. שנים חיפשתי גם את השיר "שיר מרזבים" של יואל לרנר משנת 1978 עד שהצלחתי למצוא את השיר ואף העברתי מיד את השיר ליואל עצמו שחיפש גם הוא הקלטה... של עצמו... עוד כשרון ענק היה בשנות ה-80 והיא הזמרת נאוה ארבל שהקליטה שני תקליטי שדרים מדהימים בהפקה של דני רובס. האחד הוא השיר "לבד" והשני הוא השיר "הים".

droriko

New member
ידוע לי שיש לו את השיר על קסטת DAT - פורמט ש
שלא הצליח. הופקו 45 תקליטי שדרים בלבד של השיר "צא מזה". אני מניח שרובם הגיע לפח האשפה לצערי עם השנים אך טרם נמצא זה לו יש את התקליט. שנים חיפשתי גם את השיר "שיר מרזבים" של יואל לרנר משנת 1978 עד שהצלחתי למצוא את השיר ואף העברתי מיד את השיר ליואל עצמו שחיפש גם הוא הקלטה... של עצמו... עוד כשרון ענק היה בשנות ה-80 והיא הזמרת נאוה ארבל שהקליטה שני תקליטי שדרים מדהימים בהפקה של דני רובס. האחד הוא השיר "לבד" והשני הוא השיר "הים".
אתה ממש חזק בתחום הזמרים הנשכחים אני רואה
אז הנה קישור שאולי יעניין אותך מדובר בשמואל צ'יזיק ,פזמונאי גדול שדי נעלם מהתודעה . הוא ואריאל זילבר עשו לפופ הישראלי בשנות ה-70 את מה שנחמה וקליסקי עשו לו 20 שנה אחרי . אני מעלה את הלינק כי יש כאן 2 שירים נשכחים שיצאו בתקליטון באמצע ה-80. אחד מהם "אף אחד לא לא מזיל דמעה" מתגנס לרדיו פעם בכמה זמן (פעם הוא היה להיט גדול מסתבר). http://mistovev.haoneg.com/34

בועז ל

New member
אז הנה קישור שאולי יעניין אותך מדובר בשמואל צ'יזיק ,פזמונאי גדול שדי נעלם מהתודעה . הוא ואריאל זילבר עשו לפופ הישראלי בשנות ה-70 את מה שנחמה וקליסקי עשו לו 20 שנה אחרי . אני מעלה את הלינק כי יש כאן 2 שירים נשכחים שיצאו בתקליטון באמצע ה-80. אחד מהם "אף אחד לא לא מזיל דמעה" מתגנס לרדיו פעם בכמה זמן (פעם הוא היה להיט גדול מסתבר). http://mistovev.haoneg.com/34
שמואל צ'יזיק אינו זמר נשכח.
ואכן,"אף אחד לא מזיל דמעה" היה להיט ענק עם קליפ מגוחך.

droriko

New member
שמואל צ'יזיק אינו זמר נשכח.
ואכן,"אף אחד לא מזיל דמעה" היה להיט ענק עם קליפ מגוחך.
תשאל היום אנשים בני 25 מי זה שמואל צ'יזיק
בודדים מתוכם אם בכלל ידעו לענות לך . את אריאל זילבר כולם יזהו, גם את יגאל בשן .

בועז ל

New member
אריאל זילבר חי ובועט וגם מצליח מדי פעם לעלות
לכותרות, לאו דווקא בהקשרים מוזיקליים. צ'יזיק, עליו השלום, נפטר זה מכבר. הִרְבָּה ביצירה אך מיעט בביצוע. זהו מנהגו של עולם, אך כל מי שהאזין למוזיקה בשנות ה-80, מכיר היטב את צ'יזיק.

droriko

New member
אריאל זילבר חי ובועט וגם מצליח מדי פעם לעלות
לכותרות, לאו דווקא בהקשרים מוזיקליים. צ'יזיק, עליו השלום, נפטר זה מכבר. הִרְבָּה ביצירה אך מיעט בביצוע. זהו מנהגו של עולם, אך כל מי שהאזין למוזיקה בשנות ה-80, מכיר היטב את צ'יזיק.
אני שומע חומרים של זילבר מהעשור האחרון
הבן אדם לא איבד אפילו לא במעט מהגאוניות שלו . לצערו הוא הביע דעות שלא מקובלות על החונטה התקשורתית הכעלק ליברלית ומהר מאד הפך למוזיקאי "לא לגיטימי" . אותי אישית זה ממש הרתיח , והדעות שלי ממש רחוקות מזה של זילבר כן .

bernuli

New member
נדמה לי
שקראתי איפשו שפיטר רוט הולך להוציא דיסק עם שירים של צ'יזיק מתישהו בקרוב

bernuli

New member
נדמה לי
שקראתי איפשו שפיטר רוט הולך להוציא דיסק עם שירים של צ'יזיק מתישהו בקרוב

הקישור פה

droriko

New member
כן שמעתי על זה
למרות ששירים של שמוליק צ'יזיק זה תיק גדול מדי על אחד כמו פיטר רוט
אני הייתי נותן את למשל,לחברו מאור כהן
עשה עבודה יפה מאד עם שירי בודלר , ובכלל מלחין מחונן . היה כבר היה עושה חסד עם השירים של צ'יזיק (גם הסיגנון של צ'יזיק מתאים למאור , שהוא סטלן לא פחות מזילבר).

אורי404

New member
אז אני אוסיף מלחין אהוב נוסף
ראשית שמואל צ'יזיק, אכן עשה דברים יפים ולא רק לאריאל זילבר, אלא גם ליגאל בשן (למשל השיר "סיון"). מלחין נוסף אהוב עליי, שלדעתי ראוי ליותר הכרה הוא מישה סגל עם השירים היפים, שהלחין לאריק איינשטיין הגדול (למשל "כמה חם" ושירים נוספים לאלבום "פוזי" המופתי) וגם שירים למוסיקאי וזמר דגול, הלוא הוא אלי מגן (למשל "עד סוף הקיץ" המופתי).

droriko

New member
אז אני אוסיף מלחין אהוב נוסף
ראשית שמואל צ'יזיק, אכן עשה דברים יפים ולא רק לאריאל זילבר, אלא גם ליגאל בשן (למשל השיר "סיון"). מלחין נוסף אהוב עליי, שלדעתי ראוי ליותר הכרה הוא מישה סגל עם השירים היפים, שהלחין לאריק איינשטיין הגדול (למשל "כמה חם" ושירים נוספים לאלבום "פוזי" המופתי) וגם שירים למוסיקאי וזמר דגול, הלוא הוא אלי מגן (למשל "עד סוף הקיץ" המופתי).
מישה סגל
בהחלט ראוי לקטגוריה של הגאונים שלא זכו להכרה שמגיעה להם

תודה, יש לי את התקליטון המקורי במצב חדש:
חדש לגמרי. אני עוד זוכר כיצד רכשתי אותו ב-"פיקדילי" ברח' שץ 4 בירושלים... יש לי מחסן שלם של תקליטי שדרים ישראלים, אך מעט מאוד נשאר לי למצוא. אחד הדברים הנוספים שלא מצליח למצוא הוא אות הפתיחה של הטלוויזיה הלימודית - אך ורק בין השנים 1969 - 1977 ואך ורק בעידן השחור לבן. האות עתיר כלי נשיפה והוא הושמע תמיד בפתיחת התוכניות על רקע סמל "הלהבה" המפורסם או לאחר הפסקות בשידור שהיו מקובלות בשנות ה-70. אני זוכר כיצד התחדשו השידורים בשעה 14:10 עם האות הנ"ל. אין איש ברמת-אביב שיודע מה שמו או מי מבצע אותו לצערי הרב...

droriko

New member
תודה, יש לי את התקליטון המקורי במצב חדש:
חדש לגמרי. אני עוד זוכר כיצד רכשתי אותו ב-"פיקדילי" ברח' שץ 4 בירושלים... יש לי מחסן שלם של תקליטי שדרים ישראלים, אך מעט מאוד נשאר לי למצוא. אחד הדברים הנוספים שלא מצליח למצוא הוא אות הפתיחה של הטלוויזיה הלימודית - אך ורק בין השנים 1969 - 1977 ואך ורק בעידן השחור לבן. האות עתיר כלי נשיפה והוא הושמע תמיד בפתיחת התוכניות על רקע סמל "הלהבה" המפורסם או לאחר הפסקות בשידור שהיו מקובלות בשנות ה-70. אני זוכר כיצד התחדשו השידורים בשעה 14:10 עם האות הנ"ל. אין איש ברמת-אביב שיודע מה שמו או מי מבצע אותו לצערי הרב...
אגב רחוב שץ בירושלים
לימים הוקמה שם (ואולי קיימת עד היום) חנות המוזיקה של יורם אליקים , אולי אפילו על אותו המקום שאתה מדבר עליו

אגב רחוב שץ בירושלים
לימים הוקמה שם (ואולי קיימת עד היום) חנות המוזיקה של יורם אליקים , אולי אפילו על אותו המקום שאתה מדבר עליו
לא ! אתה מתכוון ל-"בית התקליט" בשץ 6
שנסגרה זה מכבר. אח"כ עברה לקניון "הראל" במבשרת ירושלים ואח"כ נסגרה. במקור השתייכה לאביטל מרחוב פינסקר 41 בתל-אביב והיתה שתי קומות. שמעתי שמועה שהחנות בפינסקר 41 עומדת לשוב לימיה היפים כחנות תקליטים? בכל מקרה בתל-אביב אהבתי תמיד את FUZZ בכיכר מסריק 17 (03-230880 הטלפון המקורי הזכור לי בראש) שבה רכשתי תקליטים בלי הפסקה 25 שנה אצל דורון גיל הענק מכולם ! ). לילה טוב מירושלים.

הרדוף3

New member
לא ! אתה מתכוון ל-"בית התקליט" בשץ 6
שנסגרה זה מכבר. אח"כ עברה לקניון "הראל" במבשרת ירושלים ואח"כ נסגרה. במקור השתייכה לאביטל מרחוב פינסקר 41 בתל-אביב והיתה שתי קומות. שמעתי שמועה שהחנות בפינסקר 41 עומדת לשוב לימיה היפים כחנות תקליטים? בכל מקרה בתל-אביב אהבתי תמיד את FUZZ בכיכר מסריק 17 (03-230880 הטלפון המקורי הזכור לי בראש) שבה רכשתי תקליטים בלי הפסקה 25 שנה אצל דורון גיל הענק מכולם ! ). לילה טוב מירושלים.
03-5230880
במעבר לשבע ספרות התווספה הספרה 5.

מצב
הנושא נעול.
למעלה