בוסק, ברנוב

שמעונה 1

New member
בוסק, ברנוב

האם מישהו יכול לעזור לי במציאת העיירות בוסק וברנוב. חיפשתי בגליציה אך כנראה שהן לא שם.אולי ברוסיה?

wow1

New member
אם כוונתך ל Busk הרי היא ממוקמת

צפונית מזרחית ללבוב על נהר הבוג, היום אוקראינה, זכתה לכינוי "ונציה של רייסן" כיוון שיושבת על כמה פלגים שנשפכים לנהר הבוג. בין מלחמות העולם היתה שיכת לפולין, קודם לכן לאוסטרו הונגריה, ותמיד גאליציה המזרחית. איל.

שמעונה 1

New member
המון תודה

המון תודה, זה בדיוק מה שאני מחפשת, האם ידוע לך על העיר השנייה שציינתי?

שמעונה 1

New member
לא מצליחה

לא מצליחה למצוא את העיר ברשימה של המקומות בגליציה, האם למישהו יש רעיון איך למצוא משפחה מו העיר הזאת?

talia olav

New member
Baranow

בגשש העיירות 11 מקומות בשם זה בפולין. ב-JRI אחת באזור לובלין. בקובץ קהילות פולין של עדה הולצמן באתר זכור שתיים בשם זה - אחת באזור לובלין והשניה באזור לבוב.

שמעונה 1

New member
עוד שאלה

תודה על כל האינפורמציה. מעניין שאני לא מצליחה למצוא את השמות אותם אני מחפשת בעיירה busk אולי היה לה עוד שם ?

wow1

New member
קשה לעזור אם אינך מצביעה במדוייק על

המקור בו את מחפשת. איל.

שמעונה 1

New member
צודק

אני מחפשת ב- data.jewishgen.org/jri-pl ומוזר שהעיר busk לא מופיעה בכלל, חיפשתי כבר דרך הגוגל ויש עיר כזאת באוקראינה כיום. אבל אולי היה לה שם אחר בזמנו בגליציה.

wow1

New member
הכתובת שצרפת אינה מוליכה לדף פעיל.

איל.

wow1

New member
אם כוונתך לחיפוש ב Jri כשהצבת את שם

העיר Busk בתיבת החיפוש אזי בהחלט ישנן תוצאות ושם העיר נותר כשהיה. איל.

שמעונה 1

New member
..

אני לא מבינה למה כוונתך, אם תוכל לכתבו לי את הכתובת המתאימה המלאה, אני מאד אודה לך

wow1

New member
אם הצבת שמות ולא קבלת החזרים מספקים

מרשומות העיר בוסק אין זה מפליא. פרויקט ה Jri מקיף כיום כשניים וחצי מיליון רשומות מתוך פוטנציאל של כתשעה מיליון וכמעט כולן מתייחסות לשנים שעד 1900 עקב חוק הפרטיות הפולני. בהחלט יתכן שגם לאחר סיום הפרויקט לא תמצאי את השמות שחפשת כיוון שרשומות רבות לא שרדו. ואולי קרוביך כלל לא נרשמו בבוסק. איל.

שמעונה 1

New member
..

תודה, עכשיו אני מבינה למה לא מצאתי. יחד עם זאת, אני לא מוצאת בJRI T, את העיר בוסק בכלל וזה די מוזר.

wow1

New member
Town, T תפוז לא גובה כסף פר אות ולא

גובה כסף בכלל אז לא כדאי לחסוך באותיות. אכן העיר לא מופיעה ברשימת הערים שפרויקט ה Jri מתמקד בהן. גם בארכיון הדיג'סט של הגואישג'ן אין התייחסות לנושא. ט.א. בטוח יכולה להרחיב על משמעות הדבר. איל.

talia olav

New member
תודה על האמון - אני רואה שאתה

.. דבק במידור. לפי RTRF אין תעודות מבוסק (אך יש מסמכים אחרים). הייתי מבררת עם מרק הלפרין אם התעודות לא שרדו, או שלא היה רישום אזרחי בעיר (סבירות נמוכה). מידע נוסף ניתן למצוא בארכיון ההודעות של ג"ג - שם העיירה מאוזכרת לא מעט.

שמעונה 1

New member
מה זה

מה זה RTRF ? אנא הסבירי לחדשה כמוני מה זה, מי זה מרק הלפרין ומה זה ג"ג (האם JEWISHGEN )? תודה מראש

wow1

New member
ברוכה הבאה שמעונה. שלושת המדריכים

הצבעוניים בראש העמוד מיועדים לותיקים ולותיקים פחות. ג"ג זה ג'ואישג'ן ומרק הלפרין הוא אושיה בכל הנוגע לפרויקט ה Jri. איל.

talia olav

New member
וגם

RTRF מארק הלפרין מרכז את פרוייקט גליציה ב-JRI. קראי בעמוד הפתיחה של ה-JRI על פרוייקט AGAD, ושם גם תמצאי את הדוא"ל של מארק הלפרין.

למעלה