בוסטון- מילווקי גיים 5

Rapgamer

Well-known member
וואו, מאז ששיחקתי GTA לא ראיתי כזה grand theft. הסלטיקס הובילו ברציפות מתחילת הרבע השני ועד 11 שניות לסיום, כולל 14 הפרש ברבע האחרון. שילוב של גורמים שכולל מלחמה על ריבאונד התקפה, שוט מייקינג של הרול פליירס (שהתחיל להניע את הקאמבק), בחירת זריקות מעט תמוהה של בוסטון, והרבה קרח בורידים של האלופה המכהנת- כל אלו השיגו את המחטף הזה.
מילווקי הייתה קבוצת קלאץ' די חלשה לאורך השנים ומי שהיה הכתובת היותר אמינה שלה הוא מידלטון. אלא שעכשיו הם משחקים בביטחון של אלופה מכהנת וניצחו כמעט כל משחק צמוד שהיה להם אחרי פגרת האולסטאר. בסדרה הנוכחית אני חושב שאם היינו מתחילים אותה מחדש בוסטון הייתה פייבוריטית, אלא שהבאקס ניצחו את שני המשחקים הסופר צמודים והצליחו להביא את עצמם לעמדה של להכריע סדרה שאני חושב שבכנות הם מעט פחות טובים מהיריבה שלהם.
מילווקי זקוקה למאמץ אישי חסר תקדים מיאניס והולידיי. יאניס באחת הסדרות הכי מרשימות שראינו מאיזשהו שחקן בשנים האחרונות. זה לא בגלל שהוא רומס את כולם כפי שעשה כדי לסגור את סדרת הפיינלס מול פיניקס, אלא כי הפעם הוא דוקא נתקל בהגנה טובה וחכמה שמאתגרת אותו להשתמש בכל הכלים בארסנל. ולמרות ההגנה הטובה הזאת הוא מצליח לשים עליהם 40 נקודות ולהגיע לרמת תשישות גבוהה בכל משחק מחדש.
על הולידיי אפשר לומר דברים שליליים, בראש ובראשונה בחירת זריקות לא טובה שמתבטאת גם באחוזי רצפה בסדרה. אבל מה שאי אפשר לקחת ממנו- מדהים כמה טוב הוא מצליח לשמור תוך כדי שהוא לוקח את הנטל ההתקפי הזה, והוא מצליח לקלוע את ג'אמפרים שלו דוקא בשיא הקלאץ'. מסביבם, וזה די מעניין, נראה ש5 משחקים עדיין לא הספיקו לבודנהולצר להחליט עם אילו הרכבים הוא הולך. יש וריאציה מאוד גבוהה ביכולת של הרול פליירס בין משחק למשחק ונראה שהוא בוחר את לופז/פורטיס ושניים מתוך אלן/מת'יוז/קונתון על בסיס הדינמיקה באותו משחק.

נעבור לדבר קצת על בוסטון. אצלם הרול פליירס דוקא כסף בבנק- בין אם הורפורד שחתום על הניצחון בגיים 4, גרנט וויליאמס שהוא השומר הכי טוב שלהם על יאניס, סמארט שממשיך סדרה מצוינת או דריק וויט שנותן את כל מה שלא נתן מול ברוקלין בסיבוב הראשון. הכתובת לטענות צריכה להיות צמד הכוכבים.
ג'יילן בראון מאכזב בהגנה על יאניס, אתה לא מצפה שבחילופים יאניס כאילו יעבור דרכו בדרך לסל אבל זה בדיוק מה שקורה. אחד היתרונות הכי גדולים של בוסטון בהגנה זה שכולם שומרים טובים, ספציפית כאן זה לא מרגיש כך.
טייטום עדיין מתפתה לזריקות לא טובות מחצי מרחק וכאן נכנס החלק של הקלאץ', הוא מחפש לקלוע ג'אמפרים מעל הראש של הולידיי ומת'יוז ודוקא בשני המשחקים הצמודים בסדרה הוא החטיא המון ברבע האחרון. השינוי הכי גדול של הסלטיקס בין חצאי העונה הוא הנעת הכדור הקבוצתית, כשזה מגיע למאני טיים צצים פתאום ההרגלים שהם הצליחו לשנות.

הסדרה הזאת עדיין פתוחה לגמרי והנתון שקבוצה ביתרון 3-2 מנצחת ב80% מהמקרים לא תקף כאן. זה מסתמך על כמה דברים. ראשית- בוסטון צריכה לעבוד פחות קשה עבור המבטים שלה. כמעט כל פיק אנד רול שמערב את ברוק לופז מאפשר להם מבט סביר מחוץ לקשת, שהם קולעים באחוזים מעט נמוכים מהרגיל. שנית- אני תוהה האם יאניס והולידיי מסוגלים להמשיך לשחק 40+ דקות ולקחת 50-60 זריקות משותפות, מה שהם נזקקו לו במשחקים האחרונים כדי לשמור אותם צמודים. שלישית- בוסטון מובילה את הסדרה בסך הנקודות (כלומר ב"ממוצע" הייתה אמורה דוקא להוביל).
מילווקי עדיין פייבוריטית בעיקר כי הם צריכים לנצח רק אחד מתוך שניים, אני חושב שגם גיים 6 יהיה צמוד והם יצטרכו לחלץ גם אותו בקלאץ'.

Krit123

Well-known member
מתחילת העונה אני מחזיק בדעה שהבאקס פייבוריטים לריפיט. הפלייאוף עד כה רק מאשש את התחושה, לטעמי בהרכב מלא הם חצי לבל מעל השאר. הווריורס לא מרשימים במיוחד, פיניקס מקרטעים טיפה. למעשה אני נוטה להאמין שבוסטון פייבוריטים קלים מולם במידה ויצאו מהמזרח.

בבחינת הגנה אישית 1-5 זו הסדרה הכי איכותית שצפיתי בה. מה שסאמרט והולידיי מסוגלים לעשות תוך כדי תנועה מעורר פליאה, שומרים על באלאנס ומושיטים ידיים מבלי לאבד איזון כלל, הזוי. אין if you reach i teach, יש if you reached i'm fucked, אתלטיות ברמה הגבוהה ביותר. נפעמתי פעם נוספת מהשמירה של הורפורד על הפריק, והוא עדיין סיים עם 40 והפעם באחוזים טובים. הם צריכים התפוצצות אחת נוספת ממנו כדי להבטיח כרטיס לשלב הבא.

נתקלתי בנתון שיאניס זרק פעם אחת בלבד לסל ב-4 הדקות האחרונות של המפגש הקודם בניהן, לופז היה על המגרש וניסו לחפש אותו בין החרכים בהגנה. וואלה הייתה לי תחושה שבאד יסגור את המשחק הבא עם פורטיס ב-5. הם החליטו לשחזר את ההצלחה מהגמר אשתקד ולסמוך על בובי בחילוף, הוא מזיז את הרגליים יפה ויחסית עומד על שלו. הנוכחות שלו הגבילה את הנעת הכדור והחזירה את בוסטון בהדרגה להרגלים המגונים שלה (כמו שיובל ציין) ברבע האחרון, עד כדי סטטיות מוחלטת. איבודי הכדור וחוסר האיום בריבאונד אפשרו לבאקס לצאת מהר במעבר וליצור את כדור השלג עליו דיברנו. אני רק לא מבין למה פורטיס ממשיך לעשות show גבוה בפיקאנדרול מדי פעם, הבנאדם פשוט דופק ספרניט לכיוון החצי ויוצא לחלוטין מהתמונה, עשו טוב שנגמלו מזה.

שווה לשאול מה היה קורה לולא הפציעה של רוב וויל, ספציפית על מנת לסייע להם לתפוס את הכדור החוזר המכריע. כמובן שהמשחק היה מקבל דינמיקה אחרת אבל עדיין..
עוד לפני כן קואץ' באד הסיט את לופז לשמור את גרנט וויליאמס והעביר את יאניס על הורפורד (התחיל במפגש הקודם אם אני זוכר נכון). גרנט נכשל מספר פעמים בניסיון להוריד כדור לרצפה, דווקא לא מתאים לו.

מסכים עם יובל שהולידיי הולך ראש בקיר בקטע מוגזם לאללה, אבל אין להם יותר מדי ברירות. כושר הקליעה של טייטום עשוי להכריע את הסדרה, ההחטאות החוזרות ונשנות שלו מהפול אפ לשלוש מרגישות כמו הילוך חוזר. הוא איבד את הביטחון ברמה שהוא עושה dip לכדור כמעט מהנעל בניסיון לאפס את הכוונת. האפקטיביות שלהם מול הכיסוי של לופז משמעותית, אני צופה שנראה עוד הרכבים של יאניס/פורטיס או אפילו הגריק לבדו ב-5.

myway23

Active member
כתבתם נכון, פספוס של בוסטון וזה כבר משחק שני מפוספס - יותר אי אפשר לפספס.
אני גם מרגיש שבוסטון קבוצה יותר טובה אבל שורה תחתונה קרדיט למילוויקי שכרגע הם מובילים, לא סתם הם האלופים.

יובל, כתב על ההגנה של בראון ולפרקים אתה צודק, אבל אם כבר טייטום שומר אותו ממש על הפנים.
מה שהרס את המשחק היה כמו שרשמת ההרגלים שהולכים לבידודים וג'אמפרים - שזה בדיוק מה שגרם למאזן הגרוע לשנת 2021 ומחשבות האם לפוצץ את הצמד בראון וטייטום.
בנוסף כמו שציינתם הבדלי הריבאונד ניצחו לבאקס את המשחק (וגם מזל יש לציין, בריבאונד של פורטיס בראון וסמארט "רבו" על הכדור ויצא שפורטיס לקח את הריבאונד).
אני ממש לא אוהב את מילווקי כקבוצה בלי מידלטון (כבר לא זוכר אותם איך הם עם מידלטון) - זה בעיקר בולי בול של יאניס והולידיי פלוס התקפות במעבר.
יש לציין שלשם שינויי הפעם השופטים לא השפיעו על המשחק כמו בפעמים הקודמות - מקווה שזה ימשיך ככה.

עוד משהו שצריך להגיד, לא יכול להיות שגרנט וויליאמס יגיע למשחק כזה חשוב לא נעול, 0 נקודות ב 31 דקות - מספיק היה שם 4 נקודות והתוצאה הייתה אחרת.
טייטום זרק יותר מדי שלשות בייחוד כשדווקא היו לו אחוזים טובים מהשדה, הרבה זריקות שלו לא הבנתי.
KRIT123 - אני לא יודע עד כמה רוב וויל היה עוזר, הפציעה השפיעה עליו, כרגע הוא לא אותו שחקן.

למעלה