בום ?

מצב
הנושא נעול.

back again

New member
בדקתי ברשימה של גלובס

אין לי מושג
והאמת? טוב שאמרת, אני רק מתחיל בשוק ההון, ואני אשמח לשמוע ממישהו שיודע, איך בודקים דבר כזה בעצם?
בדקתי ברשימה של גלובס
בארת של גלובס יש רשימה של הדואליות עם פערי הארביטראז שלהן. אורמת לא מופיעה ברשימה. כלומר: ככל הנראה היא באמת לא דואלית. בכל מקרה, אני לא חושב שזה כל כך משמעותי עבורך. ORA בניו יורק עלתה יפה מאוד עם עליית מחירי הנפט אבל מכיוון שהיא חברת בת של אורמת גם החברה האם עלתה בארץ באחוזים ניכרים. לגופו של עניין, אורמת באמת תעלה חזק מאוד אם באמת הנפט ימשיך לעלות ואז באמת יחפשו דרכים אחרות להפקת אנרגיה. בהצלחה.

דיל1

New member
אפרופו קסמים..

לצערי...
אני נאלץ לא לחלוק את רגשות האופטימיות שלך, ורק בשביל להסיר ספק הייתי מאד רוצה להיותשותף לרגשות אלה, הבורסה בת"א גבוהה בהרבה ממה שהיא תריכה להיות. הזרים רבותי הם אלה שמושכים את הבורסה ויותר מזה אמנם ת"א 25 עלה השנה יפה מאד אבל חייבים לזכור שהחברה לישראל, כיל, פועלים ולאומי אחראיות ל-80% מן העליה!!! דבר שני לא יכול להיות שמצד אחד הבורסה תעלה ותרקיע שחקים לרמות בלתי הגיוניות ומצד שני הלשכה לסטטיסטיקה תפרסם שכל ילד חמישי רעב!!!!, (כמו בעולם השלישי) בישראל. המתאם, רבותי, בין הנתונים הללו הוא שלילי חזק.... דבר שלישי הוא העובדה שהתחילה כבר מגמה להעביר את ההשקעות לחו"ל, אבל לא לארה"ב/אירופה אלא למדינות העולם המתפתח(מלבד יפאן שהפכה שוב אטרקטיבית) ההוכחה הטובה ביותר לכך היא הביקושים האדירים שיש לקסמים שמתמחים בשווקים אלה כדוגמאת קסם סין/הודו ו/או ניקיי, כמו כן ראוי לציין שהקרן חו"ל המנייתית הובה ביותר ב- 12 חודשים האחרונים היא אילנות אמריקה לטינית. לסיום, אפשר להוסיף את העובדה שדמויות בכירות מאד בשוק ההון התבטאו הן בפומבי והן שלא בפומבי על כך ששוק ההון בישראל נמצא במצב בעייתי. ושוב למען הסר ספק, הלוואי ואני טועה..... יום ירוק לכל המשקיעים
אפרופו קסמים..
מה אתה חושב על סל קסם הודו? איך אתה מעריך את הצמיחה של הודו?

cmg12

New member
קסם הודו

אפרופו קסמים..
קסם הודו
הודו היא כיום המדינה בעלת שיעור הצמיחה השני בגובהו בעולם, אחרי סין כמובן, יש שם שיעור צמיחה של 6% בשנה בערך. קסם הודו הוא המכשיר הפיננסי היחיד(ETF), בישראל כמובן, ולדעתי גם בעולם (למרות שאני לאסגור על זה ב-100%) אשר מחכה את מדד הניפטי (מדד המניות המובילות בבורסה ההודית) ההוכחה לכך היא ביקושי היתר האדירים שהיו למכשיר במשך השבוע הראשון לאחר הנפקתו, לפי מיטב הבנתי ביקושי היתר הגיעו מחו"ל ולכן, היות ואקסלנס לא היו ערוכים לכך, הם נוצרו מלכתחילה. כרדע אני לא כ"כ יודע מה קורה איתו כי לא עקבתי אחריו יותר מדי בשבוע האחרון. שורה תחתונה, לדעתי המכשיר הוא מכשיר מצויין למטרות גיוון, הוא אמנם לא ייתן לך 30% בחודש אבל בהחלט יאזן את תיק ההשקעות ויעלה בהדרגתיות. קסם נוסף שקצת נדחק הצידה מאז ההנפקה של הודו הוא קסם ניקיי, יפאן הפכה לאחרונה לשוק אטרקטיבי ביותר גם בגלל שהיו שם ירידות חזקות בשנתיים האחרונות וגם בגלל שראש הממשלה החדש-ישן שנבחר שם שבוע שעבר החל בהעברת רפורמות כלכליות רחבות שאמורות לעשות רק טוב. אין באמור בכדי לשמש ייעוץ לרכישת ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק ניירות ערך אשר מוזכרים באמור לעיל.

דיל1

New member
תודה

קסם הודו
הודו היא כיום המדינה בעלת שיעור הצמיחה השני בגובהו בעולם, אחרי סין כמובן, יש שם שיעור צמיחה של 6% בשנה בערך. קסם הודו הוא המכשיר הפיננסי היחיד(ETF), בישראל כמובן, ולדעתי גם בעולם (למרות שאני לאסגור על זה ב-100%) אשר מחכה את מדד הניפטי (מדד המניות המובילות בבורסה ההודית) ההוכחה לכך היא ביקושי היתר האדירים שהיו למכשיר במשך השבוע הראשון לאחר הנפקתו, לפי מיטב הבנתי ביקושי היתר הגיעו מחו"ל ולכן, היות ואקסלנס לא היו ערוכים לכך, הם נוצרו מלכתחילה. כרדע אני לא כ"כ יודע מה קורה איתו כי לא עקבתי אחריו יותר מדי בשבוע האחרון. שורה תחתונה, לדעתי המכשיר הוא מכשיר מצויין למטרות גיוון, הוא אמנם לא ייתן לך 30% בחודש אבל בהחלט יאזן את תיק ההשקעות ויעלה בהדרגתיות. קסם נוסף שקצת נדחק הצידה מאז ההנפקה של הודו הוא קסם ניקיי, יפאן הפכה לאחרונה לשוק אטרקטיבי ביותר גם בגלל שהיו שם ירידות חזקות בשנתיים האחרונות וגם בגלל שראש הממשלה החדש-ישן שנבחר שם שבוע שעבר החל בהעברת רפורמות כלכליות רחבות שאמורות לעשות רק טוב. אין באמור בכדי לשמש ייעוץ לרכישת ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק ניירות ערך אשר מוזכרים באמור לעיל.
תודה

eranf7

New member
האם כדאי להשקיע בתעודות סל קסם הודו

אפרופו קסמים..
תודה מראש על תשומת הלב, האם כדאי להשקיע בתעודות סל של המזרח הרחוק הודו,ניקיי,סין? מהו הסיכוי לעומת הסיכון לדעתכם? תודה מראש. ערן.

cmg12

New member
ראה תגובתי לעיל ו...

תודה מראש על תשומת הלב, האם כדאי להשקיע בתעודות סל של המזרח הרחוק הודו,ניקיי,סין? מהו הסיכוי לעומת הסיכון לדעתכם? תודה מראש. ערן.
ראה תגובתי לעיל ו...
אם אתה מעוניין בקסמים אזי מלבד הניתוח שעשיתי בהודעה הקודמת הרי שקסם ניקיי הוא לא רע בכלל, יש לזכור שזו לא מניה את מכישר אשר מחכה מדד ועל כן התשואות בהתאם, (לא מתאים לשחקנים אוהבי סיכון) השוק היפני צנח בשנתיים האחרונות והצפייה היא שהוא עומד להתאושש בתקופה הקרובה, במיחוד לאור הבחירות האחרונות והרפורמות הכלכליות שהנהיג שם אש הממשלה החדש- ישן. שורה תחתונה- מכשיר לא רע בכלל לי אישית הוא כבר נתן משהו כמו5% בפחות מחודש. אין באמור בכדי לשמש ייעוץ לרכישת ניירות ערך, הכותב עשוי להחזיק ניירות אשר מוזכרים לעיל

מצב
הנושא נעול.
למעלה