בוטלה אזהרת המסע לטורקיה: "לא להתווכח"

סולטנית

New member
בוטלה אזהרת המסע לטורקיה: "לא להתווכח"

המטה ללוחמה בטרור ביטל את אזהרת המסע החמורה שניתנה לאחר ההשתלטות על ה"מרמרה", בשל מה שהוגדר כרגיעה ודעיכת ההפגנות נגד ישראל. עם זאת, "מומלץ להתרחק מכל הפגנה, ולהמנע מהסחפות לויכוחים פוליטיים עם המקומיים" רוני סופר פורסם: 20.07.10, 19:54 טורקיה מסוכנת לישראלים? לא על-פי המטה ללוחמה בטרור. הגוף, הפועל במסגרת משרד ראש הממשלה, ביטל הערב (יום ג') את אזהרת המסע לישראלים בנוגע לנסיעות לטורקיה, לאור מה שהוגדר כ"רגיעה והיעדר הפגנות המונים נגד ישראל". בהודעת המטה נאמר כי כעת מבוטלת אזהרת המסע שניתנה בסוף מאי - מייד עם ההשתלטות הקטלנית על סיפון ה"מרמרה", במהלך ניסיון ההשתלטות על המשט לעזה. עם זאת, הדגישו במטה כי "מומלץ לישראלים בטורקיה להתרחק מכל הפגנה אם תתרחש ולהימנע מהסחפות לויכוחים פוליטיים עם המקומיים". אלקנה הר-נוף מהמטה ללוחמה בטרור אמר ל-ynet כי "משמעות הסרת האזהרה היא כי כרגע, יכולים ישראלים לנסוע למדינה זו ללא חשש ". לדבריו, ההחלטה לפרסם את ההתרעה לפני כחודשיים נבעה מההפגנות ברחבי טורקיה וההתבטאויות החריפות נגד ישראל שם, סביב אירועי המשט. "אותה אזהרה לא התבססה על מידע מודיעיני אלא פורסמה מחשש שההפגנות ההמוניות שם, שהיו די מתלהמות, יחריפו עד לכדי פגיעה בישראלים. מאז, חודש וחצי אחרי, אין שם הפגנות - ומבחינה מודיעינית, לא מופיעים שם איומי טרור". עם זאת, ממליץ הר-נוף למי שייבחר לנסוע לטורקיה לקחת בחשבון כי "גם מחר בבוקר עלול להתפתח שם משהו, ולכן אנו מבקשים מישראלים לא להיסחף לתוך הפגנות, מהומות או ויכוחים פוליטיים. בכל מקרה, כללי ההתנהלות הרגילים ברחבי העולם תקפים גם שם: לא לבלוט, לא לדבר עברית במקומות מועדים לפורענות ולא לשאת סימנים המעידים על זהות ישראלית". הודעת המטה המרגיעה מתפרסמת בעיתוי מעניין, שכן ההנהגה הטורקית ממשיכה לטפח את קשריה עם לבנון וסוריה. רק אתמול נערכה פסגה סורית-טורקית-לבנונית מיוחדת בדמשק, ובה קראו נשיא סוריה בשאר אסד ושר החוץ הטורקי, אחמד דבוטאולו ל"מאמצים נוספים ומוגברים" כדי לשים קץ למצור הישראלי על רצועת עזה. אסד אירח לארוחת צהריים חגיגית ומשולשת את דבוטאולו ואת ראש ממשלת לבנון סעד אל-חרירי. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית "סאנא", דיווחה כי הם דנו "בקשרים בין סוריה, לבנון וטורקיה והדרכים לחזקם באופן שישליך בצורה חיובית על הסוגיות האזוריות, ובמיוחד על הסוגיה הפלסטינית.

אולגה007

New member
בן חמוד - אתה ממחזר

הסתכל בכל הודעותיך ותגובותיך אלי בחצי השנה האחרונה ותיווכח כי אין זו הפעם הראשונה שאתה כותב לי - את הראשונה שתסעי..... אז הסר כל דאגה מליבך - אני לא נוסעת. אבל אותך אני בהחלט מבינה - יש לך אינטרסים כלכלים בתורכיה ואתה דואג להם בצדק.... יום טוף, אולגה 007

Rony999

New member
זה היה רק שאלה זמן....../images/Emo13.gif

פשוט ראו ובדקו וביקרו בכל אתרי הנופש התחליפיים והגיעו למסקנה שתורכיה הכי כדאית,הופעל לחץ על משרד ראש הממשלה לבטל את אזהרת המסע. אבל אני לא שולל את האפשרות שזה בהסכם קיזוז עם התורכים בתמורה להסרת הדרישה שלהם לפיצויים של הרוגי המשט.

goolgol

New member
היה מיותר לתת את האזהרה

סתם "כסת"ח" של המטה הזה שמפרסם אזהרות על ימין ושמאל ... השאלה אם בטוח לדוגמא לטייל באזורי השליטה הכורדית כי שם באמת מסוכן - ולא בגלל שאנחנו ישראלים.

טליה ג

New member
לא הייתי אומרת שמסוכן באזורים הכורדים

לא מומלץ אולי לטייל במחוז Hakkari, המובלעת הטורקית הגובלת באירן ועיראק, אזור שנתון למתיחות צבאית באופן קבוע, אבל בשאר המקומות אין מה לחשוש. הכבישים במזרח טורקיה מצויינים, ולא במקרה: טורקיה דאגה לתשתיות מתקדמות ונוחות, כדי לאפשר גישה נוחה לצבא ולמשטרה. ואכן בכל מקום יש נוכחות משטרתית וצבאית חזקה, ולעיתים קרובות מכוניות מתבקשות לעצור לצורך ביקורת צבאית. אני טיילתי לעומק במזרח טורקיה ולא הרגשתי כל פחד. הכורדים לא מתים עלינו, בלשון המעטה, וזה היה המצב גם לפני 12 שנה, כשיחסי ישראל-טורקיה ידעו את תור הזהב שלהם, אבל אין סיבה לפחוד. פשוט להנמיך פרופיל ולא להתבלט כישראלים שלא לצורך. יש לציין שהכורדים במזרח לא ראו מעולם ישראלים ואינם יודעים לזהות אותנו מרחוק, כך שכל עוד הם לא שואלים אותנו מאין אנחנו, הם גם לא יזהו. במלונות לעומת זאת לא נתקלתי מעולם בעויינות, למרות שידעו שם שאנחנו מישראל וביקשו לראות דרכונים. עם זאת לא מומלץ לנסוע בדרכים אחרי רדת החשכה, בשל פעילות המחתרת הכורדית באזור ובשל האפשרות להיקלע לפעילות צבאית כלשהי נגד המחתרת. כשביקרנו בעיירה Divriği שבנפת Sivas ורצינו אחרי השעה 16:00 להמשיך בדרכנו לארזינג'אן (נסיעה של ½ 3 - 4 שעות לפחות, בהתחשב בתנאים הטופוגרפיים הקשים), הזהירו אותנו שלא ניסע כבר היום, כיוון שלא נספיק להגיע לארזינג'אן עד רדת החשכה, ואז זה כבר מסוכן להסתובב בדרכים בשל פעילות ה-PKK (המחתרת הכורדית).

טליה ג

New member
אני לא חושבת שגם קודם נשקפה סכנה ממשית

לישראלים, ועובדה שלא שמענו כמעט על מקרים שבהם הותקפו ישראלים תקיפה פיזית, אבל האווירה הייתה בהחלט מפחידה ואף אחד לא רוצה לנסוע לארץ שבה ההמון הזועם מניף דגלי פלשתין וחמאס ושורף את דגלי ישראל. כיום אין הפגנות, הזעם בעקבות המשט שכך לגמרי, וישראלים לא נתקלים בעויינות. אבל נשאלת השאלה כמה זמן יימשך המצב הזה ומתי יגיע המשבר הבא. כל מעורבות צבאית של ישראל באזור וכל תקרית אלימה גורמת בכל פעם מחדש לגל שנאה מחודש (גם אם מדובר במיעוט, זה עדיין מפחיד), וגם ללא כל סיבה ארדואן תמיד מוצא עילה להשתלח בישראל. לגבי הוראות הבטיחות וכללי ההתנהגות של ישראלים, הם נכונים בהחלט, ולא רק לטורקיה בימים אלה. בשום מקום לא כדאי להתבלט כישראלים שלא לצורך, ותמיד רצוי להנמיך פרופיל.

למעלה