בוחרים את שירי העצים למצעד ט"ו בשבט

מי ישיר במקום נטע ארז?

אתן במדבר נטע ארז שיטה והדס ועץ שמן. אשים בערבה ברוש תדהר ותאשור יחדיו אלו המילים מי המבצע?

nitsansh

New member
איך נקבע סדר השירים ברשימה?

זה דבר שיש לו השפעה על התוצאות... לשירים בתחילת הרשימה יש יותר סיכוי להיבחר מאלה שבסוף...

יש זמרת בשם נטע ארז ששרה את שיר מס' 21?

וחוץ מזה, אני חייב לציין - הרבה מהשירים ברשימה לא עוסקים כלל בעצים ובט"ו בשבט (אפילו שמוזכר בהם עץ באיזושהי מילה בשיר), למשל 'לפנות ערב', 'עין גדי', 'אגדת אופליה' ו'במקום פרידה'

lexigali

New member
"נטע ארז" !! ../images/Emo6.gif ../images/Emo6.gif ../images/Emo6.gif

(ואני בכל-זאת מקווה שיצביעו לה
) ונכון באשר לתוכן השירים - זה די מאכזב שנבחרים שירים לא קשורים. אם יש נושא מוצע, הייתי מצפה שיתיחסו אליו ברצינות (וגם לגולשים). לא כל מה שמישהו זורק צריך להיכנס לרשימה. עוד דבר: יש שם שירים שלא הוצעו על-ידי הגולשים (כמו "תחת עץ האקליפטוס" בביצוע פקמ"ז. הרי זה לחן אחר מ"אחרית הימים". גם שמות השירים מאד לא מדויקים, וגם במצעד לפעמים מושמעים מבצעים אחרים מאלה שכתובים באפשרויות הדירוג. מורגש חוסר בעורך עם ידע "על אמת" בזמר עברי, ומצעדים שמבוססים על שירי כל הזמנים דורשים כזה הרבה יותר מאשר תוכניות אחרות. חבל.

nitsansh

New member
אני מקווה שהמדרגים יקחו בחשבון גם את תוכן

השירים, והקשר שלהם לנושא המצעד... אני מסכים איתך שדרושה פה עריכה מקצועית יותר... בשבילי זה רק המצעד השני, ובקודם לא היתה בעיה של הגדרת הנושא מכיוון שהקריטריון היה שם מחברת המילים... אבל אני מניח שזו לא הפעם הראשונה שבעיה כזו מתעוררת... אני מבין שקשה להגדיר בדיוק מה "שייך" לנושא ומה לא, וכפי שציינתי בשרשור אחר, נראה שמי שערך את הרשימה הוא מבית הלל וכלל לא מעט שירים ששייכותם לנושא היא גבולית... עד כדי כך שלגבי כמה שירים הייתי צריך לבדוק את הטקסט כדי למצוא את העץ שמסתתר בו...

yaakov41

New member
בחרתי באלה

שמספרם : 8-10-16-17-23-25-27-35-37-46 35- "בדומיית עצי שלכת" שיר שהצעתי. מבצע אותו ליאור ייני . ראיתי לאחרונה סרטון YouTube של ביצוע השיר עם ייני ומלוויו בתוך מין מערה. מקסים אותי הביצוע הזה. 17- "בצל כפות תמר" בביצוע עוזי מאירי, שמחתי לראות שמישהו הציע את השיר לפניי. שיר זה הוא מפנתיאון השירים העבריים האישי שלי. 23- "דרך ארץ השקד" בביצוע דודו זכאי. כמו בשיר 17 שמחתי על הצעתו וגם שיר זה בפנתיאון שלי. בעשור השנים האחרונות צלצלתי כ-5 פעמים לתוכנית השירים 'לילות משי כחול לבן' של רשת ג' והצעתי את השירים 'דרך ארץ השקד' ו'בצל כפות תמר'.

קנגרו10

New member
חבל שהשיר יחיד בו העץ מדבר לא נבחר

"אוי די כבר די לכם לשיר צעק פתאום הברוש.. לכו לישון כבר מאוחר כואב לי כבר הראש"

Pasta

New member
לא נכון:

נבחר "דבר אל העצים": "נעים מאד שמי ברוש ויש לי כאב ראש" (ויש שם עוד עצים מדברים)

למעלה