בוחרים את שירי העצים למצעד ט"ו בשבט

בוחרים את שירי העצים למצעד ט"ו בשבט../images/Emo70.gif ../images/Emo146.gif

הגיע הזמן לבחור את שירי העצים למצעד!
ביום שני ה-25 בינואר, בין השעות 15:00-17:00 ייערך ברשת ג' מצעד בסימן שירי עצים, לציון חג ט"ו בשבט הבא עלינו לטובה. אחרי שגולשי
הציעו מגוון עצום ומקסים של שירים בנושא, 50 שירים עלו לגמר וכעת הגיע הזמן להצביע ולבחור את 24 השירים שישודרו במצעד. אל תחכו - הצביעו לשירי העצים האהובים עליכם, כי ביום א' ההצבעה נסגרת: http://www.tapuz.co.il/reshetgimel/ קדימה!

מקווה שבאת יהיו 24 ולא 20 כפי שהיה השבוע!

בס"ד אף שגם לפי מצעד שירי לאה גולדברג נכתב כאן שישודרו 24 שירים, בפועל שודרו 20 בלבד! מקווה שזה לא יהיה כך גם הפעם!

Naama P

New member
גם הפעם יהיו עשרים שירים, מקסימום 21.

עכשיו התפקיד שלכם לבחור את השווים ביותר.

אני מקווה שיהיה זמן בסוף לשיר לא מדורג כפי

שהיה אצל גולדברג, ואז אני הייתי רוצה לשמוע יותר מכל את "שירו של אבא", ואם לא, אז את "ולס להגנת הצומח" שכתוב בו "אילנות".

Naama P

New member
מבטיחה שאם יהיה זמן

אכניס את "שירו של אבא". בחרתי בביצוע של נחמה הנדל כי הדיסק של חבורת בימות אבד. אני מקווה שזה בסדר, אשתדל להגיע אליו. נעמה

nitsansh

New member
צריך רק לקרוא את המילים...

בעיקר את הבית האחרון, אם הפזמון לא מספיק ברור...

nitsansh

New member
נו באמת...

למה חשבת שמתכוונת המשוררת בשורות: הסתכלו מה שקורה לי בדרך: כל אחד עובר - חוטף - קוטף - קולע לו זר ולמה מתיחסות השורות: רק עלי אין החוק משגיח רק עלי איש אינו שומר אם היא לא חיה ולא פרח... אז מה כן?

זה יכול להתייחס לכל אדם חסר הגנה

בס"ד המילים בפני עצמן לא חייבות להתפרש דווקא בהקשר מיני וגם לאו דווקא בצבא, אלא על פגיעה לא מוצדקת בכל אדם חסר הגנה שלא הזיק ולא פשע. אך כמובן נעמי שמר התכוונה דווקא לעניין ההטרדה המינית בצבא, ולכן זוהי כוונת המילים כאן.

nitsansh

New member
תמיד שרו את השיר זמרות, ולא במקרה...

גם לא במקרה נעמי שמר בחרה לכתוב דווקא איילת... זה מתחרז עם...

nitsansh

New member
להרבה אנשים זה היה ברור

ולמיטב ידיעתי, נעמי שמר אף פעם לא הסתירה את זה.

עדיין הרמז עצמו אינו ברור, והרבה אחרים באמת

לא הבינו. גם כשמדובר ברמז שאינו ברור לגמרי, יכולים להיות לא מעט אנשים שכן יבינו וזה מה שהיה כאן. ונכון שגם נעמי שמר לא הסתירה זאת, אך זה לא סותר את מה שאמרתי.

nitsansh

New member
זה תלוי באורך השירים ובמספר הפרסומות...

וגם בכמות הדיבורים... אולי אפשר קצת לצמצם בחלק הזה...

למעלה