בואו נדבר קצת על כסף וקצת על

מצב
הנושא נעול.

קרלטון

New member
בוא אני אגיד לך ככה

אתה יודע כמה זמן אני כבר לומד?
ובאיזה רצינות אני לומד את זה? אני יכול לומר לך שאני לומד את זה באותה הרצינות שהשקעתי בתואר שלי אם לא יותר
בוא אני אגיד לך ככה
אני לא יודע על איזה דשא שכבת בסבבה כשהגיע הזמן להיכנס לשיעור באינפי או כמה בורקסים טחנת בקפיטריה כשכולם ישבו ולמדו מסדי נתונים
, אבל רמת הרצינות לדעתי צריכה של מחקר, לא של לימוד - זאת אומרת, לוקח תיאוריה, בודק אותה אחורה (אם זה לוקח 10 ניסויים או 1,000) אם לא עובדת פוסל אותה, אם עובדת בוחן אותה בזמן אמת, משפר ומתקן... כמה שיטות בחנת? כמה מודלים בדקת בתכלס? עבדת בצורה מתודית אפילו עם שיטה אחת? הצבת כללים ברורים למתי להיכנס ומתי לצאת ובדקת אם היא עובדת או לא? בשווקים שונים? תחת תנאים שונים? או שנכנסת ויצאת בצורה שרירותית? או שהסתמכת על מודל סטטיסטי שמישהו סיפר לך עליו בהודעה פרטית בלי לבדוק את הנתונים בעצמך? לזה אני מתכוון ב"ללמוד".

yair24

Member
למדתי הרבה תאוריה...

בוא אני אגיד לך ככה
אני לא יודע על איזה דשא שכבת בסבבה כשהגיע הזמן להיכנס לשיעור באינפי או כמה בורקסים טחנת בקפיטריה כשכולם ישבו ולמדו מסדי נתונים
, אבל רמת הרצינות לדעתי צריכה של מחקר, לא של לימוד - זאת אומרת, לוקח תיאוריה, בודק אותה אחורה (אם זה לוקח 10 ניסויים או 1,000) אם לא עובדת פוסל אותה, אם עובדת בוחן אותה בזמן אמת, משפר ומתקן... כמה שיטות בחנת? כמה מודלים בדקת בתכלס? עבדת בצורה מתודית אפילו עם שיטה אחת? הצבת כללים ברורים למתי להיכנס ומתי לצאת ובדקת אם היא עובדת או לא? בשווקים שונים? תחת תנאים שונים? או שנכנסת ויצאת בצורה שרירותית? או שהסתמכת על מודל סטטיסטי שמישהו סיפר לך עליו בהודעה פרטית בלי לבדוק את הנתונים בעצמך? לזה אני מתכוון ב"ללמוד".
למדתי הרבה תאוריה...
תראה בקשר ללימודים שלי בזמנו למדתי מאוד ברצינות. וגם עכשיו אני לומד ברצינות ולעומק. אבל בינתיים אני לא יכול להגיד שהצלחתי ליישם משהו ולהגיע להשג כלשהו בתחום של מניות חוץ מאשר מזל.

gkeidar

New member
שיטת קרלטון, אבל קצת יותר בגדול

איך לעשות 50 ש"ח ביום ממניות. בקלות
אין בעייה. תמצא פה אחד שטוען שאלרוב תעלה מחר ב-20% ותתערב אתו על 60 ש"ח שזה לא יקרה. להוכיח לך כמה הוא בטוח, הוא יתערב אתך בכיף על 60 ש"ח. מה זה 60 ש"ח. כלום. ככה כל יום תתערב עם מישהו אחר שהנבואה שלו לא תתגשם. למה שלא יתערב אתך, גם ירוויח מהמנייה וגם ממך, במקרה הגרוע הפסיד 60 ש"ח, מה רע? למה 60 ש"ח ולא 50? כי יש סיכוי קטן שהוא צודק וכך בתוחלת תרוויח 50 ש"ח ביום. אחרי שאתה מרגיש שאתה שולט בשיטה, תעבור לכתוב אופציות מעו"ף. אותו עקרון.
שיטת קרלטון, אבל קצת יותר בגדול
זקנה נכנסת לבנק ומבקשת לדבר עם המנהל... הוא מתפנה אליה והיא מראה לו שיש לה בתיק 100,000 במזומן והיא רוצה לפתוח חשבון... לשאלתו של המנהל מאיפה יש לה כל כך הרבה מזומנים ובמה היא עוסקת, היא עונה לו שהיא עוסקת בהתערבויות... לשאלתו של המנהל למה היא בדיוק מתכוונת, היא טוענת בפניו שהיא מוכנה למשל להתערב איתו שיפול לו מחר המה-שמו שלו... המנהל נבוך אך לאחר רגע הוא אומר לה שהוא על זה מוכן להתערב והם מתערבים על המאה אלף שיש לה בתיק והוא שם אותו בכספת לשמשמרת אחרי שהם חותמים על ההתערבות בנוכחות נוטריון ושומרים העתק (המקור בתיק). בערב המנהל בוחן לעצמו את המה-שמו בקפידה, רואה שהכל בסדר והולך לישון. בבוקר אחרי המקלחת הוא שוב בוחן את המה-שמו שלו בקפידה רבה, רואה שהכל בסדר, משפשף את ידיו בהנאה כשהוא חושב על הכסף שיעשה, לובש את מיטב בגדיו ויוצא לבנק. בצהרים כפי שהם סיכמו האשה נכנסת למשרדו אבל לא בגפה, אלא בליווי עורך-דינה ואחרי שיחה חולין קצרה מגיע רגע הבדיקה שבו המנהל אחרי שהוא נועל את הדלת וסוגר את הצילונים משלשל את מכנסיו ותחתוניו ומרשה לאשה לבדוק לו בידיה את המה-שמו. בתום הבדיקה ותוך שהמנהל טוען לנצחון בהתערבות, הוא שם לב שעורך-דינה של הזקנה חיוור לחלוטין וזקוק לכוס מים תוך חצי שכיבה על כורסת העור ברגליים שמוטות... לשאלתו של המנהל מה פתאום קרה לעורך-הדין, הזקנה עונה לו שהיא התערבה אתו על 200,000 שבצהרי היום יהיה לה את המה-שמו של מנהל הבנק בידיה ומראה לו כשתזזית שובבה בפניה את ההתערבות החתומה. הנ''ל הינו רק עוד דוגמא של התערבות לשם עשיית כסף בשיטת קרלטון...

לדעתי זה יתכן

חישובים לדעתכם כמה קל לעשות 50 שקל ביום ממניות? האם מישהו פה חושב שהוא מסוגל לעשות סכום כזה כל יום? כרגע לצורך העניין לא נדבר על גודל תיק ועל כמות הכסף שיש לכם, אלא רק על סכום פעוט של 50 שקל ביום...
לדעתי זה יתכן
אם אתה מרוויח יום אחד 100 זה מכסה את ה 50 שאתה אמור להרוויח ביום שלאחריו ?

yair24

Member
אני ארחיב קצת את המטרה

אז בקיצור מה שנאמר זה
שאתה פשוט שואל עם מישהו חושב שהוא יכול לשמור על יחס מסויים של רווח/הפסד
אני ארחיב קצת את המטרה
של הדיון הזה. בוא נבדוק נגיד אני מרויח 50 שקל ביום אז בחודש זה 1500 שקל, ובשנה זה 18000 שקל. עכשיו בוא נגיד שאני משקיע טוב שמצליח לעשות 10% שנתי לאורך זמן. זה אומר שיש לי 180000 שקל בתיק שלי. אם נגיד הייתי משקיע ממ שמצוין שעושה 20% שנתי לאורך זמן אז זה אומר שיש לי 90000 שקל בתיק. מה זה אומר? זה אומר שמי שיש לו פחות מ90000 שקל שלא יצפה מהבורסה שהיא תגרום לו להכפלת התיק אלא אם הוא בונה על זה שהוא מתכוון לעשות תשואות של 100% בשנה לאורך זמן.

אני חושב שקל מאוד לעשות 50 ביום

אני ארחיב קצת את המטרה
של הדיון הזה. בוא נבדוק נגיד אני מרויח 50 שקל ביום אז בחודש זה 1500 שקל, ובשנה זה 18000 שקל. עכשיו בוא נגיד שאני משקיע טוב שמצליח לעשות 10% שנתי לאורך זמן. זה אומר שיש לי 180000 שקל בתיק שלי. אם נגיד הייתי משקיע ממ שמצוין שעושה 20% שנתי לאורך זמן אז זה אומר שיש לי 90000 שקל בתיק. מה זה אומר? זה אומר שמי שיש לו פחות מ90000 שקל שלא יצפה מהבורסה שהיא תגרום לו להכפלת התיק אלא אם הוא בונה על זה שהוא מתכוון לעשות תשואות של 100% בשנה לאורך זמן.

yair24

Member
כן אבל מצד שני אני זוכר

כן אבל מצד שני אני זוכר
שאתה כתבת פה לא מזמן שקנית אופציות מעוף ובמקום למכור אותם ב140 שקל ולהרויח 20 שקל על כל אחת מהן מכרת אותן בהפסד והפסדת על כל אחת מהן סכום של 10 או 20 שקל... אז זה לא כזה פשוט תמיד לעשות 50 שקל ביום לא?

אתה מתבלבל- אני לא מתעסק עם אופציות

כן אבל מצד שני אני זוכר
שאתה כתבת פה לא מזמן שקנית אופציות מעוף ובמקום למכור אותם ב140 שקל ולהרויח 20 שקל על כל אחת מהן מכרת אותן בהפסד והפסדת על כל אחת מהן סכום של 10 או 20 שקל... אז זה לא כזה פשוט תמיד לעשות 50 שקל ביום לא?
אתה מתבלבל- אני לא מתעסק עם אופציות
מעוף בכלל... כתבי אופציה כן אבל לא אופציות מעוף ואני לא זוכר שאמרתי דברים כמו מה שאתה כותב. התבלבת קצת לא נורא

yair24

Member
אוקי אז אם טעיתי ואתה חושב שקל מאוד

לעשות 50 שקל ליום אז תספר לי איך תן קצת טיפים כי אני בשביל לעשות 50 שקל ביום צריך משהו כמו חצי מליון שקל ולשים אותם במק"מ. האפיק הזה בצורה כזאת נותן לי 50 שקל ביום. הבעיה היא שאין לי חצי מליון שקל...

המשקיע

New member
רוצה עשה 60% בחודשיים וחצי

לעשות 50 שקל ליום אז תספר לי איך תן קצת טיפים כי אני בשביל לעשות 50 שקל ביום צריך משהו כמו חצי מליון שקל ולשים אותם במק"מ. האפיק הזה בצורה כזאת נותן לי 50 שקל ביום. הבעיה היא שאין לי חצי מליון שקל...
כל מה שנשאר לו לעשות זה להישאר בחוץ עם כל הכסף 5 שנים ויש לו 9% שנתי :) אבל אני הייתי אומר שזה מזל של מתחילים וקשה לשמור לאורך זמן על תשואה של 9% שנתי. מה שכן אני מצפה מעצמי לעמוד בתשואה שנתית כפולה מזה בממוצע!

yair24

Member
אהת מצפה מעצמך לעמוד

כל מה שנשאר לו לעשות זה להישאר בחוץ עם כל הכסף 5 שנים ויש לו 9% שנתי :) אבל אני הייתי אומר שזה מזל של מתחילים וקשה לשמור לאורך זמן על תשואה של 9% שנתי. מה שכן אני מצפה מעצמי לעמוד בתשואה שנתית כפולה מזה בממוצע!
אהת מצפה מעצמך לעמוד
ב18% לשנה בממוצע לאורך זמן?

yair24

Member
ובקשר למה שכתבת זה נכון

ובקשר למה שכתבת זה נכון
אם הואי חכה 5 שנים הוא עדיין יוכל להגיד שהוא עשה 9% בממוצע בשנה, ואם הוא ימשיך בהשקעות כאלה רוב הסיכוים שלאורך זמן הוא ירד מה60% שעשה בחודשיים זה הרי ברור. הבעיה שלצאת מהשוק ל5 שנים *זה* הדבר המשעמם לא?

n u 1

New member
yair24

חישובים לדעתכם כמה קל לעשות 50 שקל ביום ממניות? האם מישהו פה חושב שהוא מסוגל לעשות סכום כזה כל יום? כרגע לצורך העניין לא נדבר על גודל תיק ועל כמות הכסף שיש לכם, אלא רק על סכום פעוט של 50 שקל ביום...
yair24
כאשר השוק במומנטום למעלה תקופה ארוכה - קל מאוד להרוויח בבורסה - וזה אפילו משעמם להרוויח כמו שאחד החברים אמר. אל תהיה מודאג - התקופה הרעה - דישדושים / מימושים - תגיע גם תגיע . לבינתיים - תהיה בפנים - ולא לשכוח - סטופ לוס .

חלסן

New member
כמה ימי חופש זה נותן ?

yair24
כאשר השוק במומנטום למעלה תקופה ארוכה - קל מאוד להרוויח בבורסה - וזה אפילו משעמם להרוויח כמו שאחד החברים אמר. אל תהיה מודאג - התקופה הרעה - דישדושים / מימושים - תגיע גם תגיע . לבינתיים - תהיה בפנים - ולא לשכוח - סטופ לוס .
כמה ימי חופש זה נותן ?

yair24

Member
אני מודאג רק מדבר אחד...

yair24
אני מודאג רק מדבר אחד...
שנזכרתי להיכנס מאוחר מדי... עכשיו כשהשוק כבר די מדשדש וכשכבר קשה למצוא את המניות שמזנקות 10-115% ביום...

כל מי שמחפש את הרווח היומי יפסיד

בטווח הארוך כי הוא נכנס ללחצים מיותרים. כשאתה עושה הרבה פעולות ומרוויח מס הכנסה שותף שלך ב 50% מהכסף כי אתה מוגדר סוחר, וגם לביטוח לאומי תשלם עןד 5%. כשאתה עושה מעט פעולות תשלם רק 20% מהכסף. ההפרש הוא 35% שלא להזכיר את העמלות התכופות לקזינו. בקיצור יאיר אם אין לך מליון דולר להימורים תמצא לך עיסוק יומי אחר.

yair24

Member
אתה חושב שאני סוחר יומי?

בטווח הארוך כי הוא נכנס ללחצים מיותרים. כשאתה עושה הרבה פעולות ומרוויח מס הכנסה שותף שלך ב 50% מהכסף כי אתה מוגדר סוחר, וגם לביטוח לאומי תשלם עןד 5%. כשאתה עושה מעט פעולות תשלם רק 20% מהכסף. ההפרש הוא 35% שלא להזכיר את העמלות התכופות לקזינו. בקיצור יאיר אם אין לך מליון דולר להימורים תמצא לך עיסוק יומי אחר.
אתה חושב שאני סוחר יומי?

מצב
הנושא נעול.
למעלה