בואו נדבר על הארגון היציג.....

cobico

New member
מי שבא וטען שהוא מייצג את כלל הנכים

הלוואי וזו הייתה הבעיה העיקרית ,,,, הרצונות של מר תשובה משליכים עלי והרבה יותר..... אז ?

ומה עם הרצונות של ההסתדרות, והרצונות של גופים שפועלים "בשם הנכים" כמו "בזכות", קליניקות שונות, "פורומים" כאלה ואחרים ועוד....

בא נסתום לכולם את הפה וגמרנו....

כל אחד יכול לבוא ולומר את רצונו בכנסת... זו הדמוקרטיה

אבל צריך שיהיה ארגון יציג שייצג את דעת הנכים - כזה שיחייב את התייחסותו של הממשל אליו ובחוק .....

הבעיה היא לא הארגונים יואל, אלא שאין מנגנון שיוצר דעה מחייבת וזה תפקידו של ארגון יציג.

למה האשמות גורפות יואל ... קראת ניירות עבודה?

מי שמקבלים את ההחלטות הם חברי הכנסת וחברי הממשלה ...... את זה תמיד כדאי לזכור

קוביקו תפנים אתה לא נבחרת לייצג אותנו!!

אתה רוצה קריירה פוליטית תצטרף ליש עתיד כמו הנכה שהתארחה פה לפני הבחירות והבטיחה...
לקיים זה כבר משהו אחר

ריטהלה

New member
ואני בעד ארגונים בלי קשר לארגון יציג

יש ערך גדול מאד לארגון המייצג סוג של לקות. המרכז מידע לגבי הבעיות המאפיינות את סוג הלקות הזו. המדריך את חברי הארגון אשר בחרו להיות חברים בארגון, בדרכם עם המימסד להשיג את זכויותיהם המיוחדות לסוג הלקות שלהם.
טוב שיש כתובת כזו. אין זה מתנגש עם הצורך לארגון יציג אשר יהווה את המיטריה הנחוצה לכל הנכים הכלליים. החברים בארגון היציג אינם נציגי ארגונים אלא חברים בזכות עצמם, על פי החלטת ממשלה, על פי בחירות של כלל ציבור הנכים ובמימון מתוך קיצבאות הביטוח הלאומי. ממש כמו ארגון נכי צה"ל או ארגון נכי עבודה ועוד.
אלא מה..... רבים מהאירגונים המטפלים בסוגי הלקויות או יותר נכון אלה העומדים בראשם, לא כולם, במקום לרכז כוחם בטיפול בחברי אירגונם, ולרכז מקסימום עזרה ומידע עבור סוגי הלקות בתחום טיפולם, מרכזים כוחות להאבק נגד ארגונים אחרים, להכשיל כל נסיון למאבק על זכויות גם במחיר של כשלון עבור כלל הנכים, והרווח היחיד שהושג עד היום - חוסר אימון מוחלט בארגונים.
לכן הויכוח כן ארגון לא ארגון מיותר ולא רלבנטי. עלינו להעריך ולרומם את אותם ארגונים המטפלים בחבריהם בנאמנות, בחום ובאהבה. ראו את ארגון אנוש המטפל בפגועי נפש. ראו את ארגון אנשים המטפל בפגועי שיתוק מוחין. יש עוד כאלו. כל הכבוד להם. ויש גם אחרים ששיכרון הכוח עלה להם לראש, ורצונם להוביל או להמליך עצמם ל"מלך" היא בראש מטרתם. אלה ממילא לא יצליחו לאסוף די חברים על מנת להישרד. איני דואגת להם.

yoelbeker

New member
ריטה לא מדובר בייצוג פרטני

מדובר בייצוג מול המדינה, כאשר הארגון היציג יהיה היחיד שייצג את הנכים מול המדינה בדיוק כמו ארגון נכי צה"ל וארגון נכי עבודה שגם להם סוגי לקויות רבים ושונים, הכוונה שהארגון ימפה את צרכי הנכים, לצרכים כלליים של כלל הנכים לבין צרכים יחודיים לליקויים מסויימים. ואתן דןגמא, למשל לא ידעתי שלנכי שיתוק מוחין יש בעיות עם טיפולי שיניים, או שיש קיצבת ליווי של 4 שעות בשבוע או חודש (לא זוכר), זה יהיה תפקידו של הארגון היציג. נכון אנו,ש ואנש"ים עושים עבודה טובה ובעיקרה פרטנית ועזרה לנכים, לא זו המטרה של הקמת ארגון יציג, יכול להיות שהצוות שיכין ובנה את הארגון היציג יחליט אחרת. אבל בתכנית שלי הארגונים השונים נשארים וממשיכים לטפל אישית בנכים ולא שכל ראש ארגון ירוץ לבדו לכנסת ולפעמים דרישתו מאבקו פוגע בשיכבה אחרת של נכים וליקויים.

batno1402

New member
אני שמחה שקובי כאן.

נעזרתי בו הרבה.
אני אמא של בחור נכה ואין לי הרבה מידע לגבי הזכויות.
אני לא מקושרת לאף אחד ואני שואבת מידע מהאנשים פה וגם מקובי.

היי רחלי

איתך הסליחה לתגובתך על העמותות והארגונים שאמורים להיות כאן בפורום לתת דו"ח אינני יודעת אם לבכות או לצחוק?וחלילה איני לועגת לך
פשוט הרושם שקיבלתי שיש בך תום...,כי באמת באמת הארגונים והעמותות אינם נזקקים לתמיכה או עזרה כל שהיא מהפורום...ובטח ובטח
לא לתת דו"ח "שוב משקרוב לצלחת לא חש את רעבונו של חברו"

לי באמת באמת מספיק לי הפורום נכון שבתחילה היו אי הבנות... אבל למדתי ושמחה שכך ,"כי מן הרע נולד הטוב" ומהטעויות למדים...כן כן מברכת על הקמת הפורום לפחות כאן יש מצב שיתיחסו אליי
המשך ערב נפלאאאאאאא לך

cobico

New member
אין כאן שום קונפליקט

1. אני מייצג בכנסת את הנכים שבחרו בארגון שלנו ותומכים בו. נבחרתי לתפקיד בבחירות דמוקרטיות.
2. מעולם לא באתי וביקשתי דברים בשם "כל הנכים" אלא בשמם של נכים החברים בארגון שלנו.
3. אני חבר הנהלה גם ב"משמר החברתי" וגם חבר בהמון פעילויות אחרות , כי אני כזה, אדם שמעדיף פעילות ועשיה. מה הקשר בין הבחירות האישיות שלי לתפקיד שאני ממלא.
4. אני אישית תומך בהקמת ארגון יציג כי זו דעתי הפרטית, וזו לשמחתי גם דעת הארגון.

שם הארגון שלך הוא הטעייה לציבור

ולכן בצדק חושבים שאתה מתיימר לייצג את כל הנכים.
בשם הארגון שלך יש טעם לפגם!

cobico

New member
מר וסרמן

את השם אישר רשם העמותות ..אם הוא היה חושב שיש בו טעם לפגם היה דורש שם אחר.
זה שלא לרוחך - עדיין אין בזה טעם לפגם
ורצוי שתסגל כתיבה ראויה - אם אתה רוצה לקבל התייחסות מכובדת.

אז עכשו אתה מעיר לסגנון כתיבתי

במקום להגיב עניינית.
זה שרשם העמותות מאשר לא אומר שהשם לא מטעה.
הרשם לא נכנס לסוגיה הזו,אלא אם יש תלונה.

בזה מיציתי להגיב לך,הבנתי את המסר והלך הדברים.

ערב טוב לכל גולשיי הפורום

היי קובי כן כן קראתי את "הצעתך להקים ארגון" ואני שואלת את כבודך: הכיצד בדיוק להקים ארגון ייצוגי? כשיש כל כך הרבה מאוד ארגונים ועמותות? שלדאבוני הם למעשה בעצם "פורמליים" שזה משרת אותם בלבד מניסיוני האישי...
אני כן דווקא בעד ארגון ייצוגי ,אך מהמילה יצוגי משתמע שוב כמו לכאורה... תקן אותי אם ואני טועה וחלילה וחס אל תקח את זה באופן אישי ,כי זאת תחושתי ואגב לגביי מימון הארגון שהנכים יממנו אין לי בעיה עם זה כלל, רק שרוצה באמת לקוות שלו וחלילה נתקלתי או אתקל בבעיה כל שהיא ובמיוחד בריוקרטית "יהיה לי אבא"... וכן יעשה הכל ע"מ לסייע לי

לצערי ולצערנו אכן יש בכנסת "נכים בתפקידים לא מבוטלים וכלל לא מביישים, אך הם כך בכל אופן מסתבר שדואגים לעצמם ולמקורביהם... "הנכה שמחוץ לתחום? אינו כלל מעניין אותו ...

אני הראשונה שאתן את ברכתי על הקמת ארגון יצוגי שיפעל לטובת הכלל,ואם ידרש תשלום עבור חברות גם לא תהיה לי בעיה ,כאשר התשלום יהיה סביר

בהצלחהההההההה קדימה לדרך הנה יש לך עוד עמית כאן מר יואל סומכת עליכם בעיניים עצומות שתעשו את מלאכתכם כמצופה ונדרש

yoelbeker

New member
תודה, אל תשדכי בינינו....

נפגשתי עם פקידים בכירים במשרד ראש הממשלה וביטוח לאומי בנושא ודיווחתי, נפגשתי עם חברי כנסת בנושא, דיווחתי, קובי לא יכול לרקוד על שתי חתונות, מצד אחד לנהל ארגון שמייצג את חבריו מול הרשויות ומצד שני לצעוק מעל כל במה ארגון יציג....לי באופן אישי זה מפריע, הטיפול במאבק של נכים להקמת ארגון יציג צריך לכלול אך ורק נכים "בתולים" שאינם שייכים לאף ארגון וחפים מכל אינטרס.

נתחיל מהאמצע פחות או יותר

1: גביית דמי חבר בארגון תיעשה ע"י הוראת קבע בבנק.
2: בחירת אישים מתאימים לתפקידים בארגון תהיה מתוך אלה שפעלו למען הנכים שלא במסגרת ארגון כלשהו. הסיבה לכך היא שלא בקלות תושג הסכמה של מנהלי מאות הארגונים לוותר על עמדת הכוח שלהם, ועד שכל הארגונים יבוטלו עדיין אנו זקוקים לבעלי הכישורים המתאימים. זה גם ימנע מצב של ניגוד אינטרסים.
3: כנראה שאין ברירה אלא להתחיל בהקמת הארגון ואח"כ יהיה למה להצטרף.

cobico

New member
ההצעה שלך מגוכחת....

אתה מבקש מהבוחר לא לבחור ראש ממשלה כי עשה ופעל ובשל שעשה ופעל הוא פסול ..... ירדת מהפסים.
מי אתה שתקבע מי יכול או לא יכול להגיש מועמדות .. מה אנחנו נמצאים בדמוקרטיה או במשטר מוסיליני?

ואתה מבקש ממני לסגל כתיבה?

לכתוב לאיש במעיל שחור ירדת מהפסים זה סגנון תרבותי?

למעלה