בהמשך לדיון מגינים ולאלו שלא נמצאים

gradar

New member
../images/Emo91.gif לקרוא ולהפנים ../images/Emo45.gif

מסכים עם כל מה שטיראן כתב ! לאחר כ- 17 שנים על אופנועי שטח וכ- 8 שנות רכיבה על אופניים, אני רואה את הדברים בדיוק כמו טיראן. גם בנסיון לפצח את גורמי הנפילה של אבי הועלה נושא ה"אופנה" כגורם מרכזי. ה"אופנה" משלב כניסה מהירה לספורט, הסחפות אחרי "אופנות" (קפיצות, טכניקה, רדיפה אחרי רוכבים מהירים, חוסר שיקול דעת וציוד ש"דורש"). כמו כל תחום ספורט האימון הנכון הנו במה שנקרה "זיכרון שריר", מושג שלקוח מהספורט המקצועי. מצב שלאחר שנות אימון רבות אין צורך לחשוב מה לעשות לפני מכשול או ח"ח בשעת נפילה. הגוף כבר יגיב בהתאם (נטישה של האופניים, כיוון צד הגוף לספיגה מירבית, גילגול תוך כדי הגנה על איברים חיוניים) ד"א התרגול הטוב ביותר הנו אומנויות לחימה, לצורך הנפילה וצורת העבודה עם הגוף בכללי. הנושא יותר מורכב מאשר חיבור קצר בפורום אבל הדגש הנו לא להיגרר אחרי אופנות ולחפש את מה שמנחם הגדיר כ-"האמת הפנימית" לפני כל מכשול או רכיבה. אכן ואני מאמין במה שטיראן כתב: רק כניסה איטית ומבוקרת לתחום תבטיח שרידות לאורך זמן. ה-רדר אמור מעתה "אני גבר - ירדתי ברגל"

malgami

New member
אני גבר=אין לי שבר!! (כנראה שאני

לא גבר כי לי יש שבר)

dyego

New member
מסכים עם מכובדיי!!!

אבל גם עם עם כך שמגינים נותנים תחושת בטחון בלתי מוסברת לחסרי הבגרות שביננו (כולל אותי). מאז ההתרסקות שלי במעינות אני רוכב כמעט תמיד ללא מיגון ולא נופל כי אני לא דוחף את המעטפות. אני מרגיש הרבה יותר טוב כך ושומר על עצמי יותר. לא הגיוני יתכן, ככה זה.......

anavot

New member
מי נסחף ומי מרמה את עצמו

1. אתה נובח על העץ הלא נכון, לרגע לא קראתי לרכב ללא מיגון. רק הפנתי את תשומת הלב לכך שבהרבה מקרים מיגון יוצר אשליה "של אני לא פגיע" ומונע את "המכות הקטנות" שמזכירות לנו שאנחנו כן במחיר קטן. 2. נורא נוח לספר לעצמנו ש "מי שנפצע זה בגלל שהוא רץ מהר מידי לאקסטרים" , "בגלל שהוא לא בסדר" וכדו'. אבל תפסיק לרמות את עצמך, המציאות שונה. תעקוב ותראה שגם הרוכבים המנוסים ביותר נפצעים הרבה. עובדה.

IcePack

New member
../images/Emo2.gif

טיראן אתה צודק - אני מכיר הרבה מקרים כמו שאתה מתאר, כולל אני. מעשה שהיה כך היה, חבר טוב משך אותי חזק לאופניים. קניתי HARO X3 ואחרי 4 חודשי רכיבות אורבן הייתי 1/5 שנה בחו"ל חזרתי וישר עברתי ל SC Bullit עם Boxxer באמת אופניים חבל על הזמן. אבל כאן אני מוצא את עצמי רוכב אורבן ברביעי ו DH בשישי ואני ביכלל לא רוכב שטח!!! תאר לך אחד ממסלולי השטח הראשונים זה DH אורה או חלילים - היום שאני נזכר זה נשמע לי מטורף - ריצה מטורפת אחרי מסלולי אקסטרים בלי להפנים טכניקות רכיבה. קפיצות של 2 מטר לפני שנה של קפיצות עד גובה מטר... ממש נסחפתי בלי מחשבה, חבר שלי היה יותר מוכשר אבל גם הוא התרסק לפעמים. אחרי שתי התרסקויות מדרופים (מיגון מלא) אחת נגמרה בצלקות בכתף והשניה בניתוח עצם בריח שבורה ורצועות מלאכותיות = ארבעה חודשים בבית
סוף סוף נפל האסימון - אבל לא נעלמה האהבה לרכיבה
הבראתי החלפתי לאופניי שבילים קלות וממש התחלתי מהתחלה רכיבות XC, עליות, סינגלים, גם ירידות, חברים, כיף ונוף.... הרמה הטכנית עולה בהדרגה - להתקדם בכיף בברכת רכיבות טובות ורבות לכולם

gontow

New member
אגב צוואר - שמתי לב שבקפיצות

שמתחילות להיות גבוהות (נגיד מעל מטר וקצת), אם אני לא מתכונן כמו שצריך (פיזית...), יש אפקט של Whiplash, שזאת מעין הצלפה של הראש לאחור, כמו בתאונת דרכים (אפשר לקרוא על זה כאן). שמעתי שחלק מקסדות ה-FF מגיעות עם "ביגלה", כרית תומכת לצוואר - וזה כנראה כדי למנוע את התופעה בקרב אלה שרכיבתם אגרסיבית במיוחד. בכל מקרה, נראה נכון - אי אפשר למגן את ה-כל, ותמיד יש משהו שעליו או שלא חשבנו או שאי אפשר למגן (יעידו על כך הזרת שלי והרגל של מריק). המיגון אינו תחליף לזהירות ולשיקול הדעת, ובכל מקרה - מרגע שמבינים שהמיגון איננו "הרמטי", אז ברור שאם כבר ליפול, אז עדיף עם מיגון - למרות שיותר כדאי שלא ליפול כלל (יש לי חבר שאומר שמי שלא נופל לא צריך מגינים).

alonaski

New member
../images/Emo13.gif נראה לי שאני עדיין מחזיקה בשיא

גובה הנפילה בקטלב! משהו בין 5 ל 10 מ'...
(צריכה לברר עם ארז אזרחי הוא היה אז המדריך הוא בטח זוכר יותר טוב ממני את הגובה המדוייק) עם נזק למשקפי שמש שלי שנשברו..
והייתי עם קסדת XC רגילה, מגיני ברכיים, ידיים וקאמל-בק בלבד. אולי יותר נכון לקרוא לזה "הדרדרות" ולא בדיוק "נפילה"... בכל אופן אם זה היה מצליח עוד כמה מטרים... הייתי יכולה להכריז על פתיחת ציר קיצור-דרך חדש לקבר שייח מרזוקי!

giladz

New member
אלונה זה לא שייח מרזוק

שיח מרזוק זה בצד שני של הכביש. גלעד

alonaski

New member
מוזר... כנס אחי, כנס... ../images/Emo8.gif

במפה אצלי לא מסומן קבר שיח' נוסף של שיח' מרזוק כביכול... אם ככה, איפה קבור השיח' מרזוק?... ואם אתה מכיר - מה הדרך הנכונה/האתגרית לרדת את הקטלב? מהשביל הירוק מהכביש - מעל לקבר דיר א שיח'? או לרכב על הכחול עד אליו?... יש לי תחושה ששיח' מרזוקי ודיר א שיח' זה אותו דבר אבל גם - היינו-הך!
ושאלה נוספת, אמר לי רוכב FR אחד שהוא מכיר מסלול DH בגבעת זאב!! מכיר אותו??? אם כן - תוכל להראות לי איפה הוא במפה?...

אני רוכב תמיד ממוגן: ברכיים ושוקיים

...מרפקים, כפפות וקסדה... תמיד... אתה לא יודע במה תתקל... גם ב XC פשוט וגם בסינגלים... ובנוסף: אחד הדברים שאני שם לב אליהם, אני לא אדם שמאמין בעין הרע, אבל ממש כמו איזה כוח עליון או קארמא מלמעלה... אחד הרוכבים, לפעמים זה גם אני, תופס יום שבו הוא פשוט נופל על כל שטות... מסיים רכיבה עם 3-4 נפילות, חלקן כואבות, חלקן פחות... למי שגופו חשוב לו, שילבש תמיד הגנה...

למעלה