בהמשך לדיון הישן שלנו לגבי השמנה ותוחלת החיים

בהמשך לדיון הישן שלנו לגבי השמנה ותוחלת החיים

התפרסם בידיעות מחקר חדש שמראה שתוחלת החיים דווקא גדלה אצל אנשים בעלי עודף משקל קל.
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4328141,00.html
אם מישהו יודע איך למצוא את המחקר המקורי - אשמח להפניה או לעותק.

איזה יפה היא

ואגב..היא לא ממש מייצגת, את יודעת

היא מאד יפה, ולמרות שהיא שמנה יש לה פרופורציות נהדרות..

גם דוגמניות רגילות הן לא מייצגות.

למרות שהן רזות בצורה חולנית, הן מאד יפות

יוסיא

New member
וזה הזמן לומר מזל טוב על חוק הפוטושופ שיצא

עכשיו יצטרכו לכתוב בגדול על התמונה ולא סתם בכוכבית אם היא נערכה בפוטושופ או לא.

ניצחון קטן למען שפיות ילדינו

יוסיא

New member
לא קראתי את החוק לפרטיו אבל נראה לי ש..

נראה לי שעל כל דבר מודפס אשר עומד מאחוריו מגזין כלשהו בעל שם, או סוכנות דוגמנות כלשהי, אני מאמין שחוק זה כן ייאכף בניגוד להרבה אחרים, מכיוון שמדובר בחיים של נערות/נערים.
בכל הנוגע לחומרים מחו"ל, אני מאמין שכל עוד זה יהיה תחת חסות כלשהי אז כן תהיה אכיפה, בנוגע לאינטרנט כמו שהאינטרנט.... ג'ונגל.

ורק שתדעי לך שאנחנו המדינה הראשונה שעשתה זאת, ממש חלוצים בתחום (לפי מה שהבנתי)

המחקר מתייחס ל-bmi

ולכן קשה להתייחס לזה כאבסולוטי...בגלל הבעייתיות של מדד ה-bmi..בחישוב ה- BMI אין התייחסות לאחוזי השומן בגוף לעומת מסת השריר.
למשל אשה יכולה להיות עם bmi תקין, אבל עם אחוזי שומן גבוהים מאד, דבר המעמיד אותה בסיכון לחלות במחלות הקשורות להשמנה, וזאת למרות ה- BMI התקין.

ככה זה סטטיסטיקה. שום דבר לא אבסולוטי.

אני מניחה שאפשר להגיד די בוודאות שאנשים עם BMI גבוה, יש להם אחוזי שומן יותר גבוהים בממוצע.
וגם התוצאות לגבי בריאות ותוחלת חיים הן בממוצע, אז זה בסדר.

ELIELI22

New member
BMI ארור

המצאה שפשוט קל לרופאים ולשאר האנשים למדוד.. לא צריך מכשור מתקדם למדוד אחוזי שומן..

מדד חובבני!

קטריס

New member
אני לעולם לא מתייחס ל-Ynet כאל מקור אמין

במיוחד בנוגע למחקרים "מדעיים" בתחום התזונה והכושר. כבר ראיתי שם כככל כככך הרבה איוולות עד שמצידי יפרסמו שם מחקר מדעי שקובע שאוויר הוא חיוני לבריאות ואני אלך לבדוק אותו במקורות אחרים לפני שאני אאמין.

מאיה1431

New member
יש הרבה מחקרים

יש לא מעט מחקרים שמראים שהטענה שהשמנה היא תמיד לא בריאה שנויה במחלוקת. עם זאת, פעילים למען זכויות אנשים שמנים יגידו שהשאלה האם השמנה בריאה או לא היא לא רלוונטית, משום שהפגיעה בזכויות האדם של אנשים שמנים, והביזוי השיטתי שלהם באמצעי התקשורת, לא יכולים להיות מוצדקים על ידי הטענה שהשמנה אינה בריאה.
בדיוק כמו שישאלו האם הומוסקסואליות היא לא בריאה. שוני במימדי גוף הוא גיוון אנושי שיש צורך לקבל אותו, ולא לנהל קמפיינים ציבוריים וחברתיים סביבו.
בנוסף, מחקרים היסטוריים מראים שלקמפיין נגד אנשים שמנים יש "היסטוריה", כלומר, הוא מופיע במדינות מערביות בזמן מסויים בהיסטוריה, כתגובה לקונפליקטים חברתיים מסוימים, ומאחוריו עומדות אג'נדות פוליטיות. מצרפת מאמר דיעה שכתבתי בנושא בהארץ.

היי מאיה

נראה לי שצריך לעשות הפרדה, בין היחס של החברה (וגם התקשורת, כלפי אנשים שמנים) לבין השמנה ככלל.
השמנת יתר אינה בריאה. נקודה. השמנת יתר גורמת למחלות לב, סוכרת, יתר לחץ דם, וכו..שלא לדבר על הסבל הרגשי שעובר אדם בעל משקל יתר.

לגבי קבלת החברה, מסכימה אתך שיש צורך בגיוון אנושי, וגם לגבי גישה מאד לא סלחנית לאנשים שמנים (אגב, בתקשורת את רואה את זה גם כאפליה נגד נשים לעומת גברים, לגברים "מותר" להיות שמנים, לנשים לא..רואים את זה בפרסומות, או בתפקידי תקשורת אלו ואחרים..). הנושא כאן הוא עצום, מלמדים אותנו ששמן הוא מכוער, שלא לדבר על המודלים שמשדרים לנו באופנה, שאם את לא חיה על חסה, כמעט אין לך זכות קיום, וזה המודל שנערות רבות חיות לפיו והופכות לאנורקסיות, או מינימום כל בחורה/אשה ממוצעת חיה עם הפרעות אכילה..(כמוני
).
אבל צריך ללמד שעודף משל משמעותי זה פשוט לא בריא. לא מכוער..לא מנודה..פשוט לא בריא.

לחיות עם עודף משקל משמעותי, ולחשוב שאין לכך השלכות פיזיות ? סורי, לא מסכימה עם זה. תראי מה קורה בארה"ב, תראי מה קורה באנגליה, דור שלם שחי על ג'אנק פוד עם בעיות משקל מזעזעות, שלא זז מהכורסא ואוכל אוכל מוכן..זוועה. פשוט לא בריא! אז לבוא ולהגיד אנחנו מזכויות האנשים השמנים, תנו לנו לחיות ומגיע לנו להיות מה שאנחנו רוצים? וואלה קשה לי לקבל..
בתור אחת עם בעיית משקל, אני חושבת שצריך לחנך לאוכל בריא, לחיים בריאים. ולא, אל תהיה שמן/שמנה כי זה מכוער ואף אחד לא יהיה אתך וכו..
זה הכיוון בכל אופן..

מאיה1431

New member
היי בייבי

תודה על התגובה:). אני חושבת שיש כל מיני זוויות אפשריות להתייחס לנושא, ואני בוחרת להתבונן בו דווקא מנקודת המבט של יחס החברה לשמנים. אני חושבת שהיחס הקיים בעייתי היום, ללא קשר לשאלה האם השמנה בריאה או לא. למשל, לחץ נפשי משפיע בצורה שלילית על הבריאות (דרך הורמוני לחץ). אז גם אם השמנה לא בריאה, לחץ וביזוי חברתי יפגעו בבריאות בנוסף על הנזקים לכאורה של ההשמנה. בנוסף, לחץ להרזות או מסרים שליליים כלפי אנשים שמנים, פעמים רבות גורמים להם לאכול יותר (בתור ילדים, כדי לעשות דוקא, וגם ילדים ומבוגרים, כדי להתמודד עם הלחץ והכאב). אז גם מהזווית הזו, עדיף קודם לשנות את יחס החברה לשמנים.

בזמנו כתבתי על המחקר הזה,שמראה שאפשר לשפר בריאות גם בלי לרדת במשקל:

One study compared two groups of fat women: one group was encouraged to diet and exercise, while the other was encouraged to eat a healthy diet, to listen to one's bodily cues, to engage in fun activities and to participate in a fat acceptance group. After one year, the health of the second group improved significantly, e.g. their blood pressure and cholesterol levels decreased (although they did not lose any weight). The participants of the first group lost weight but did not improve their health to a significant extent. Most of them eventually regained the weight they initially lost (Farrell, 2011).

אגב יש פורום גם בתפוז, שקשור לתנועה למען זכויות שמנים. נקרא "שמנות ויפות".

מאיה1431

New member
אפשר גם לקשור את זה לנושא הפורום- סומו

האם יש בתי ספר לסומו בארץ:)?

לא נראה לי, אבל

אין לי מושג גדול לגבי מתאבקי סומו, אולי טונג'ין חברי יוכל יותר לפרט...
מה שאני יודעת, אולי אני טועה - תוחלת החיים שלהם קצרה הרבה יותר מהממוצע ביפן, בגלל השמנת היתר.
אני חושבת שהבעיות שלהם לא מופיעות בזמן התחרויות, מפני שאז יש איזון מסויים בגוף בכלל מסת השריר וכו..אבל שהם מפסיקים את קריירת הסומו, הגוף יוצא מאיזון ואז מופיעות אצלהם כל הבעיות של השמנת יתר והם פשוט מתים.

אבל שוב..בטוח יש כאן אחרי שאולי יודעים יותר.

יש איגוד לסומו בראשות אלדד בן חורין

למיטב ידיעתי הוא מלמד במודיעין קרטה וסומו. אני חושב שהם מקיימים תחרות פעם בשנה.

למעלה