בהוראות כביסה כתוב:''מים קרים'' (בלי סימן של

yamkachol

New member
בהוראות כביסה כתוב:''מים קרים'' (בלי סימן של

מעלות חום).
מעלות חום) האם הכוונה ממש קרים?
''אמרו לי'' שמים קרים זה מעלות חום גוף.
לא נשמע לי הגיוני.

לי נראה ש''קר'' הכוונה ללא חימום.
אשמח לשמוע תגובות.
תודה.

אל תתייחס להוראות אלא להרכב הבד

ואיך נראה לך.
אני מכבסת דברים על תוכנית "קולד" כשמדובר בבגדים עדינים במיוחד, אני פשוט נוגעת ורואה אם נראה לי עדין, או פריטים עם שני צבעים למשל כחול כהה ולבן.

yamkachol

New member
מדובר ב''פוטר'' - כתוב גם '' סחיטה עדינה''

האם הכוונה 600 במקום 800, או שאני לגמרי לא בכיוון?

פוטר הייתי מכבסת על 40 מעלות ו 400

סחיטה. ככה אני מכבסת את כל הבגדים שלי. רק מה שממש עדין! אני מכבסת על קולד וללא סחיטה כלל.
בינתיים לא נהרסו לי בגדים, בעבר בן הזוג היה מכבס על 30 מעלות ואני העליתי את הטמפ' ל 40 כי זה נראה לי מתנקה יותר ככה... אולי זה רק פסיכולוגי.
לרוב על כל הבגדים רשום לא לגהץ, כביסה ידנית וכו', ככה שאני לא לגמרי מתייחסת לזה. רק בגד שקניתי באלפי שקלים אני ממש בודקת את התווית שלו.

yamkachol

New member
חחח מענין. האם במקומי, שאין לי מהירות

נמוכה מ 400, היית משתמשת ב''בלי סחיטה''.

אם יש לך 400 הייתי סוחטת על 400, אם אין

לא הייתי סוחטת כלל, אלא סוחטת ידנית לאחר הסיום.
בעבר לא הייתי סוחטת כלל בגדים, רק בשנה + האחרונות אני סוחטת בגדים ורק על 400 סל"ד.
אני לא לוקחת סיכונים על בגדים.

בשמחה! תעשה בסוף מה שמתאים לך. כמו שכתבתי,

אני לא לוקחת סיכונים על בגדים ורוב הבגדים שלי חשובים ויקרים לי... טייצים ודברים פשוטים כן אסחט בלי חשש.

אני לא מבינה מה הבעיה פה, הבגדים שלי יקרים

ולקח לי המון זמן עד שהסכמתי בכלל לחשוב על סחיטה.. אני לא לוקחת סיכונים בבגדים גם אם זה אומר שיתייבשו יומיים על החבל.. אז היום אני כן סוחטת סחיטה קלה אבל מה שלא בטוחה לגביו סוחטת ידנית.
בעינייך זו הגזמה ובעיניי שיהרסו לי בגדים זה ביג נו נו.

אבל מדובר פה בפוטר!

אני מבינה מה את אומרת כשמדובר על בגדים עדינים או יקרים, אבל כשמדובר בטרנינג! לסחוט ידנית טרנינגים זה בעיני להיות עבד לבגד.

יש גם פוטרים יקרים ומאוד... ואני לא לוקחת

סיכונים כשלא בטוחה.
ויקר = יש גם מעל 600 ש"ח +++

dubit1234

New member
אם כתוב סחיטה עדינה, אז על האופציה הכי נמוכה

שיש למכונה או ללא סחיטה ואחרי שאת מוציאה מהמכונה תסחטי קצת ידנית.

פוטר? בסחיטה עדינה? איזה שטויות...

סתם כסת"ח של יצרני הבגדים. סתם. פשוט סתם.
את יכולה בשקט לסחוט על 1000 סל"ד.

dubit1234

New member
את יכולה לקחת אחריות אם יהרס לה?

יש הוראות יצרן ומומלץ להתייחס אליהם!

פוטר בדר"כ יש לכבס ב- 30-40 מעלות וכאן יש המלצה על מים קרים.
וכן, היא יש התייחסות לסחיטה עדינה, כדאי להזהר.
למה? כי כתוב!

אז נחמד שאת ממליצה, אבל אנשים מתייחסים ברצינות להמלצות שלנו

אני חולקת עלייך. לגמרי לגמרי.

"הוראות היצרן" כפי שהן מופיעות על בגדים תוצרת הארץ (וכן על בגדים מיובאים אבל זולים) הם לא יותר מאשר כסת"ח. אין מאחוריהן כלום, פרט לזה שאם תתלונני על פגם כלשהו הם תמיד יוכלו לומר לך שכיבסת שלא לפי ההוראות (ולכי תוכיחי...).
יצרנים שמכבדים את עצמם, בעיקר תוצרת חוץ, יכתבו הוראות כביסה שמתאימות לבגד, ולא סתם יזרקו את הוראות הזויות כי כך נוח. קחי לדוגמה את GAP, למשל (לא איזה פירמת יוקרה, נכון?) ואני בטוחה שעל הפוטרים שלהם כתוב שמותר לכבס במכונה, מותר מים חמים, מותר לסחוט ומותר לייבש במייבש. למה? כי זה פוטר.
הפרמטר היחידי שצריך להתייחס אליו בעניין זה הוא הרכב הבד. אני לא אומרת שאין בדים שייהרסו מכביסה במכונה/במים חמים מדי/מסחיטה אגרסיבית מדי/מייבוש במייבש. יש, בהחלט. אבל פוטר הוא לא אחד מהם. פוטר שהוא 100% כותנה (נדיר, אבל קיים) עלול להתכווץ מעט (כ- 3%) מכביסה חמה מדי או מייבוש חם מדי. פוטר שהוא תערובת של כותנה ופוליאסטר לא יתכווץ. אף אחד מהם לא ייהרס מסחיטה.
ולאור כמויות הפוטרים שאני מכבסת (3 ילדים כפול חליפה אחת ליום כפול 7 ימים בשבוע, פלוס בגדי הבית ובגדי הספורט שלי ושל בעלי) - כן, אני חושבת שאני יכולה לקחת אחריות על זה
.

אבל את לא יודעת איזה פוטר יש לה.. אולי זה

פוטר של מעצב על שזור בכל מיני דברים, אני לא כותבת מה שאני לא בטוחה בו. אם זה פוטר פשוט אז כן הייתי סוחטת על 400 אבל לאור זה שאין לי מושג במה מדובר, מעדיפה לא להמליץ על משהו שאח"כ יכול להרוס לה את הבגד.
נכון שיש לקחת המלצות בערבון מוגבל ואני תמיד אומרת את זה אבל כבר נתקלתי פה בנשים שהלכו באופן עיוור אחרי המלצה ואח"כ באו להתלונן.

למעלה