בדי כותנה איקאה

בדי כותנה איקאה

שלום יקרות! שבתי לי מחו"ל ישר לביקור באיקאה. מצאתי שם מבחר נאה של בדי כותנה חלקים בצבע ניטרלי- קרם, לבן..האם למישהי יש נסיון של רקמה על בדים אלו? אני מתלבטת אם לקנות...

bibu7

New member
כן, אני רקמתי על בד כזה

את הסוס, אם את זוכרת והייתי ממש מבסוטה מהבד.
רקמתי עם חוט מגליל ולא מדוללה ויצא ממש מדליק מבחינת התאמת הבד לחוט.

ממליצה, מה גם שהבד היה נורא זול וקניתי אותו לפני שהיתה לו מטרה

maybesure

New member
אני רקמתי על בד איקאה

אבל יותר קרוב במרקם שלו לקנווס. הוא עבה יחסית אבל נוח מאוד לרקמה. קניתי אותו עם הדפסת העלים כמובן, הוספתי את הפרפרים. יצא מזה תיק נהדר לקניות.

הגיע הזמן לבקר בחנות של איקאה

שני מטר וחצי מהבית והמון בדים.
הגיע גם הזמן לשלוף את מכונת התפירה שאני לא יודעת להשתמש בה ולהתחיל ללמוד.
אני ממש צריכה כריות לסלון ומכונת תפירה, בדים ורקמה מהירה יכולו לעשות את העבודה.
איך עושים את זה?
יש הדרכות ביוטיוב?
יש הדרכות ברשת?

ראית הדרכה טובה במיוחד?

אני מאותגרת מכונת תפירה.
מתביישת לספר אבל בתום קורס תפירה בסיס שהתקיים אי שם בעבר, רציתי להמשיך לקורס הבא והמדריכה אמרה שאני לא מתאימה לזה.
זה לא שנעלבתי. תפרתי מאז תחפושות לילדים אבל תמיד זה היה מחוסר ברירה ובדקה ה90 והכורח גרם לתחפושת להיווצר.
אין לי מושג איך עשיתי את זה.
להרגשתי אני לא יודעת לתפור אפילו תפר פשוט.
צריכה משהו מתקן להתחיל מחדש.

maybesure

New member
בואי אלי!!

מבטיחה לך שתצאי יודעת לתפעל מכונת תפירה ולתפור.
אחייניתי בת ה 9 למדה אצלי תוך מס' דקות לתפור.
את מוזמנת.

bibu7

New member
חצופה המורה הזאת

רק שתדעי לך שאני אף פעם לא למדתי מסודר, לא תפירה, לא רקמה, לא קרושה,
כל פעם שאני רוצה ללמוד אמנות חדשה אני מחפשת ברשת, מדפדפת בספרים והעיקר ניסוי ותהיה.
אם יש משהו שאני שונאת ומאוד מפריחע לי זה שמורה מוציא/ה את הרוח מהמפרשים לתלמיד/ה.
בתור מישהו שתמיד אמרו לה שיש לה פוטנציאל שהיא לא מנצלת אני מאמינה שכל בן אדם יכול לעשות הכל,

נכון כשאני מציירת הציור נראה כמו ציור של ילד בן שלוש עם בעיית מוטוריקה קלה וכשאחותי מציירת הציור נראה כמו מלאכת מחשבת אבל אני נהנית מהדרך ואני יודעת מה היכולות שלי.

colibri

New member
ורדה, כמה שזה מוכר...

המון שנים חשבתי שאני מאותגרת תפירה.
בבית הספר תמיד נשברו לי המחטים, החוט הפך לפקעת מאיימת שתקעה את כל המכונה, הכל היה עקום ומזעזע...
...עד שנהייתי אמא לשלוש בנות, וגיליתי שהשמלות יקרות מאוד.
לקחתי את עצמי לחברה שלי ואמרתי לה שאני לא עוזבת, עד שהיא מלמדת אותי לתפור.
והפלא ופלא: למדתי לתפור, ולהוציא גזרה, ומה לא... במשך שנים הייתי תופרת את כל השמלות של הבנות, וגם מתנות לבנות של גיסתי, ואת כל מה שצריך לבית - וילונות, כיסויי מיטה וכאלה...
כך שזה רק עניין של מוטיבציה ומדריכה מספיק סבלנית ונחמדה

ממצאים:

באיקאה נמצאו 4 סוגים של בדי כותנה בצבע ניטרלי-אוף וויט. ההבדל המרכזי ביניהם הוא עובי הבד. הדק ביותר מאוד "פושטי" ונותן תחושה מעט זולה. הבד השני עבה מעט יותר. הוא עדיין דק אבל יציב למגע, מתאים לדעתי לרקמה לאחר נסיון קצר, שמו:Ditte. הבד השלישי הוא בד עבה אך רך למגע, ארוג בצורה לא צפופה ואכן מתאים לרקמה,(על פי נסיון קצר) ולדברים עבים יותר - למשל מפות.שמו: Lenda. הבד הרביעי העבה מכולם צפוף מאוד ונותן תחושה נוקשה. לטעמי אינו מתאים לרקמה. מחירים: 29-45 ש"ח למטר.
אני קניתי את השניים האמצעיים, נראה לאן תוביל אותי המחט..

איזה לדעתך מתאים לכריות?

האם יש בצבעים נוספים?
דרך אגב, איך הסניף החדש? כמו הקודם או שונה במשהו?

הסניף החדש מעט שונה.

קצת מבלבל. צריך להתרגל. לדעתי הלנדה מתאים מאוד לכריות. כי הוא עבה, אך רך מעט. נדמה לי שיש גם בצבע קפה, אדום וכחול כהה.

למעלה