בדיקת סיסי שלייה שהסתבכה...

בדיקת סיסי שלייה שהסתבכה...

בנות יקרות אני חסרת אונים וצריכה את התמיכה שלכן. שבוע 11+5 והיום הייתה בדיקת סיסי שלייה שבערך באמצע שלה התחלתי לדמם באופן מאסיבי וכמובן, הבדיקה הופסקה מייד. למזלי, אחרי כמה דקות שנראו כמו נצח, הדימום התמעט אבל עדיין קיים (אני 4 וחצי שעות אחרי) - דימום כמו של מחזור בערך. באוטרסואנד שבוצע תוך כדי התהליך, ראו שנוצרה הפרדות הקרומים בין צואר הרחם לשלייה. אח"כ באולטרסואנד שעשו אחרי שהדימום התמעט קצת נצפתה המטומה ואני מצטטת "...בין קרומין לשליה בקיר אחורי...". כחצי שעה לאחר הדימום המאסיבי, ראינו שהעובר בסדר, יש דופק והוא זז. קיבלתי הוראות לנוח בבית כי 72 השעות הקרובות הן קריטיות. וכאמור, עדיין יש דימום (אמרו לי שסביר שיהיה). אני פשוט לא מאמינה שזה קורה לי ! לפני חצי שנה הפסקנו הריון בשבוע 24 של תינוק בריא לחלוטין בגלל שהתפתחה לידה ככול הנראה כתוצאה ממי שפיר שעברתי - עכשיו, אמרו לא למי שפיר, כן לסיסי שלייה והנה, שוב אני בסטסטיסטיקה הרעה... אני לא מבינה מה קורה לי ??!! האם משהי עברה המטומה כזו וההריון שרד ? מה אומרים הממצאים האלה ?

rabit11

New member
מקווה כי הכל יעבור בשלום....

מאחלת לך הריון מוצלח!ותקין ושתעברי את המוטומה בשלום.. לפעמים לוקח קצת זמן עד שהבנות מגיבות ,ואני יודעת מניסיון אישי שכאשר נמצאים בלחץ זה נורא מתסכל עד שמגיבים לך..... לגביי, גם לי יעצו לבצע בדיקת סיי שילה עוד בהריון הראשון(כרגע אני כבר ב3) ולא ביצעתי, פחדתי כי באמת הסבירות שם שמשהו ישתבש גבוהה יחסית(באחוזים) כרגע זה לא עוזר...
ולהיות בצד הגרוע של סטטיסטיקה זה איום
תאמיני לי, זה קרה לנו בנושא אחר בהרין קודם... למעשה אני מאד משתדלת לעודד אותך ולקוות איתך כי הכל יבוא על מקומו בשלום! תכף יכנסו מעין ןעינב ובטוח יהיה להן יותר מידע רלוונטי. תמשיכי לעדכן....ראבי

../images/Emo52.gif לא הספקתי קודם

ממש מתנצלת
בנוסף, אני חושבת שזה בגלל ששאלת שאה ספציפית בסוף דבריך, ואני מניחה שלאף אחת כאן אין את התשובה. מה המצב כעת? לא הבנתי האם הבדיקה הופסקה לפני שנלקחה הדגימה. אם כן, זה מצער כפליים
הבדיקה הייתה נרתיקית או בטנית? אני מכירה מקרים רבים של המטומה ודימום בהריון (לאו דווקא על רקע סיסי שליה) שהסתיימו בלידה טובה במועדה, מאחלת שגם אצלך זה יהיה המצב
. אטולי הדבר הנכון עבורך זה להמנע מבדיקות פולשניות, אם אין ממש הכרח לבצע אותן (כלומר, לבצע את כל הבדיקות הלא פולשניות). מחזקת את ידיך, מייחלת לטוב ומחכה לעדכון.

מצטערת שלא ענו לך

אבל האמת היא שאיןיותר מדי מה להגיד חוץ מלקוות לטוב- וזה בהחלט אפשרי שיהיה טוב. מכירה נשים עם המטומות (לא מדיקורים) ששרדו ומחזיקות תינוק בבית. מקווה ומתפללת בשבילך תעדכני אם את רוצה

אני מודה לכן על ההתייחסות...

נכנסתי לפורום מייד אחרי הבדיקה והרגשתי צורך בתמיכה שלכן בכלל, לאו דווקא בתשובות לשאלות שלי. אני מבינה את הסלקטיביות וזה בסדר מבחינתי, סתם מבאס המצב ומבאס הכול. הדימום הפסיק רק כעבור בערך 20 שעות. הדיקור היה וגינאלי, הדימום התחיל במהלך הבדיקה כך שהבדיקה הופסקה ללא הנוזל/ מי שפיר ... אני במנוחה ומחר אראה את הרופא שלי ונעשה "הערכת נזקים".... מקווה ומתפללת לטוב, תודה על האיחולים שלכן.

בבדיקת סיסי שליה לא לוקחים מי שפיר

אלא עושים למעשה ביופסיה של השליה (דוגמים ממנה חתיכה). כרגע הייתי עוזבת את הבדיקות הפולשניות, עושה שקיפות עורפית, את בדיקת הדם שלה (לקחת בחשבון שיכולה להיות מושפעת מעצם הדימום) וממשיכה לסקירת מערכות טובה. תעדכני מחר.

למעלה