בדיקת סיסי שילייה ומי שפיר

פרפרית34

New member
בדיקת סיסי שילייה ומי שפיר

עוד כ3 שבועות בלי נדר אני אמורה לבצע בדיקת סיסי שלייה ולאחר מכן בדיקת מי שפיר. לפי הבנתי אפשר לבצע רק בדיקה אחת, דיינו או סיסי או מי שפיר. לשאלתי מה כדאי לבצע, את שני הבדיקות או אחת מהם ,מה הבדיקה היותר בטוחה . האם הבדיקות כואבות, ומתי מקבלים תוצאות באיזה שבוע מבצעים ובאיזה מכונים או בתי חולים באזור המרכז או השרון מבצעים לחברות מכבי תודה

אמאנחל

Member
מנהל
מבצעים רק אחת מהן

כי הן בודקות את אותו הדבר בדיוק. בסיסי שיליה יש סיכון רב יותר (במידה מועטה) והיא גם יקרה יותר לקופות החולים ולכן הן לא ששות לאשר אותה, אז אם אין סיבה מיוחדת לדאגה מבצעים את בדיקת מי השפיר. מבצעים אותה בשבוע 18 עד 20 להריון והתשובות מתקבלות אחרי כארבעה שבועות. כיוון שאת מעל גיל 35 זה לא עולה לך בכלל. אם את בוחרת למשל לעשות את הבדיקה באסותא את יכולה לבחור לך, על פי היום שבו את קובעת לעשוות את הבדיקה, את מי שיעשה אותה, ולקבל שירות בחינם מהמומחים הטובים שעולים כ 2000 ש"ח בפרטי.

judith4

New member
למיטב ידיעתי

אחת ממומנת על ידי משרד הבריאות (אם נכנסת להריון לאחר גיל 35), נדמה לי שאין מניעה לעשות את שתיהן, אם כי אין סיבה בד"כ. סיסי שיליה עושות אלה שיש להן סיבה מבוססת להזדרז לבדוק (כמו נשאות גנטית של שני בני הזוג, תוצאות שקיפות עורפית גבוהה ועוד), שכן היתרון הגדול של סיסיי שיליה, אם וכאשר, חלילה וחס, התוצאה חיובית לתסמונת שמחייבת סיום הריון - שאז יתכן שניתן לבצע גרידה ולא לידה מוקדמת שאינה חוויה נעימה כלל ועיקר. החיסרון הוא שיש פרמטר מסויים שנבדק במי שפיר שלא נבדק בסיסיי שיליה, והטענה שהסיכון להפלה גבוה יותר, זו כנראה טענה שקשה להוכיחה, שכן סיסיי שיליה מבוצעת בזמן בהריון שבו יש, בלי קשר, יחסית, הפלות רבות יותר - הטרימסטר הראשון. מי שפיר מבוצעת בשלב מתקדם יותר במהלך הטרימסטר השני (שלא נדבר על הטרנד לדחות את בדיקת מי השפיר לטרימסטר השלישי). שתי הבדיקות אינן נעימות (עשיתי את שתיהן), אך נסבלות. בשתיהן מחדירים מחט ארוכה כדי להוציא סיסיי שיליה/מי שפיר. מי שפיר עושים משבוע 17, כבר לא זוכרת מתי עושים סיסיי שיליה. סיסיי שיליה אמורה להיות מהירה, ובכל מקרה תמיד אפשר לשלם לפיש - אצלי בכל מקרה סיסיי שיליה לקח כמעט חודש (כך שלא ממש עזר מהירות ביצוע הבדיקה).

זואי11

New member
בנוסף, לעיתים נדירות כאשר בדיקת סיסי שיליה

מורה על בעיה, לא ברור האם הבעיה באמת אצל העובר או נובעת מסיבות אחרות, ואז יש צורך לבצע בהמשך גם דיקור מי שפיר. בעבר היו חששות כי הבדיקה עלולה לפגוע בגפיים של העובר. לגבי מועד הבדיקה: נהוג לבצע בדיקת סיסי שליה בין השבוע ה- 10 לשבוע ה- 13, אולם כדאי להיוועץ עם רופא מומחה בנושא כי ישנן תפיסות מעט שונות לגבי השבוע הרצוי (בתוך הטווח הזה) לביצוע הבדיקה.

gili1015

New member
סיסי שיליה

עד שבוע 15 גג. בכל אופן מבדיקה שאני עשיתי בזמנו סיסיי שליה עלולים לגרום גם למומים. בכדי לבצע סיסיי שליה צריך רופא מאוד מיומן מה שדי קשה למצאו לעומת מי שפיר

זואי11

New member
שיהיה בהצלחה ../images/Emo57.gif

ענו לך על רוב השאלות אך אני ממליצה להתייעץ עם רופא מומחה. אני בזמנו התייעצתי עם פרופ' ליפיץ טלפונית.

מירלה37

New member
היות ואני נמצאת באותו מצב כמוך החלטתי בסוף

לעשות מי שפיר, למרות שאצלי המצב די שונה ממך בגלל ההריון הקודם. היום שאני שוב בהריון קשה לי יותר לבצע סיסי שילייה בגלל כל הסיכונים הכרוכים בכך ולכן אחרי התייעצות מעמיקה עם שני רופאים החלטתי לעשות מי שפיר (כולי תקווה שהפעם הכל יהיה בסדר). סיסי שילייה עושים עד השבוע ה-13 ובתי החולים בכלל לא ממהרים לבצע אותה, היא מאד יקרה (מכירה נשים שמרוב שדחו אותן בסוף התפספס המועד והן נאלצו לחכות למי שפיר). שיהיה לך המון בהצלחה על כל החלטה שתקבלי

למעלה