בדיקת בטא שניה נמוכה, בבקשה עצות:(

liatile

New member
בדיקת בטא שניה נמוכה, בבקשה עצות:(

הי בנות, אני חושבת שאני על סף התמוטטות עצבים, בכי ומה לא. יש לי ניסיון רע, בקיצור נמרץ- שנה ניסיתי להיכנס להיריון באופן טבעי, זה לא קרה. התחלתי לקחת איקקלומין, נקלטנו בניסיון הראשון, וכמובן השמחה הייתה רבה. באמצע החודש הרביעי התברר שהעובר עם מומים, כך שנאלצתי לעבור הפלה. עברה מאז שנה בול (האבל עדיין לא כזה עובר), לא הצלחנו להרות באופן טבעי, בין לבין לקחנו הפסקה לטובת טיול באפריקה, ולא שמנו לב ועברה שנה!!התחלתי שוב איקקלומין (כדור אחד ביום), אני באיחור של שבוע במחזור. את הווסת הקודמת קיבלתי לפני 38 יום, (לפי מעקב זקיקים כנראה היה ביוץ ביום ה-12) שלשום עשיתי בטא, יצא לי רק 15, היום עשיתי יצא לי 37, אני חושבת שזה מאוד מאוד נמוך. זה הריון כימי? יש שק עוברי אבל הוא ריק? זה משהו חוץ רחמי? אומרים לי להמשיך לעשות בטות, אבל אני מפחדת!! יש לי טראומה קשה, והפרנויה חוגגת. בבקשה אשמח לדעתכן.

ככל הידוע לי בכל יום הבטא אמורה

להיות פי 1.5 עד 2. לפי החישוב הזה, ההכפלה היא בערך פי 1.5, כלומר זה תקין ובהחלט נראה מעודד. ליתר ביטחון הייתי עושה שוב בטא ביום ראשון. אם תמשיך להיות עלייה יפה, כלומר סביבות ה- 80, 90 אז זה מצוין ובקצב הנכון ואז כבר לדעתי אפשר להפסיק עם הבטא ולקבוע אולטרה סאונד לשבוע 6 (אני מבינה שאת עכשיו בשבוע 5...).
אני בזמנו, למרות שהבטאות שלי קפצו יותר, הייתי בלחץ ולא יכולתי לחכות לשבוע 6,7 אז בשבוע 4 הלכתי למרכז בריאות האישה ואמרתי שאני בהיריון ויש לי כאבי בטן ושיעשו לי אולטרה סאונד, העיקר לראות שק היריון ובאמת ראיתי, אבל זה לא מחייב המציאות שזה מה שיהיה בשבוע 5, לכן הייתי מחכה לשבוע 6 אם הבטא ממשיכה לעלות ואז גם אם לא רואים דופק, לא בלחץ אם רואים לפחות שק היריון וחלבון עוברי...

אני מאחלת לך בהצלחה ואשמח שתעדכני :)

gezers

New member
אני די משוכנעת שטעית בספירה ובמועד הביוץ

אין מצב ששלב לוטאלי (בין הביוץ לוסת הבאה) נמשך יותר מכ-14 יום. השלב הזה הוא החלק הקבוע במחזור החודשי. לכן רב הסיכויים שלא בייצת ביום ה-12 אלא יותר מאוחר מזה. (מעקב זקיקים בלבד לא יכול לתת הערכה אמיתית למועד ביוץ, כי יש מי שתבייץ עם זקיק 16 ויש מי שעם זקיק 26.. והבדל כזה בגודל הזקיק משמעו כ-5 ימים לדוגמא..
כדי לדייק בחיזוי מועד הביוץ יש להוסיף למעקב הזקיקים גם מעקב הורמונים בדם, רק שילוב של שניהם יכול לחזות נכון את מועד הביוץ.)
עליית הבטא שציינת היא נראית על פניו נכונה, הבטא אמורה להכפיל את ערכה כל 48 שעות, והיא אכן הכפילה ויותר.
נכון יעצו לך לעשות בדיקה נוספת בראשון כדי לזהות המגמה..
בהצלחה.

פנדה30

New member
בול מה שרציתי לכתוב. בהצלחה!

liatile

New member
תודה על התשובות, אבל אני חושבת

אני חושבת שאני בתחילת שבוע 6 לפי הטבלאות שסופרים מיום קבלת הווסת האחרונה (קיבלתי אותה ב-6 לפברואר), ואחרי שספרתי איזה עשרים פעם הבנתי שאני בתחילת שבוע 6 עם בטא 37 בעוד הטבלאות אומרות שצריך מעל אלפיים!! אני רחוקה שנות אור מהמספר הזה:( ההמתנה גומרת אותי, אני כבר מחכה לראשון שאוכל לעשות עוד בדיקת דם, ואז אני אספור את השעות לצהריים כדי לראות אם יש עלייה.

את טועה

החישוב של גיל הריון לפי וסת אחרונה מבוסס על הנחה של מחזור של 28 יום בו יש 14 יום עד לביוץ ו-14 יום אחרי הביוץ
אבל לפעמים יש 25 יום עד לביוץ ואז המחזור הוא של 25+14 (שלב לוטאלי הוא 14 יום) אז מחזור הוא 39 יום...
בקיצור- סופרים 14 יום מלפני הביוץ (אם יש ודאות של ביוץ) כתאריך פיקטיבי של וסת אחרונה כדי לחשב באיזה שבוע את
יש 2 אפשרויות- או שבייצת מאוחר ואז את עכשיו בשבוע 4 וזה ממש תקין
או שבייצת כמו שאת חושבת ואז ההריון ממש לא תקין
עצתי- תמשיכי מעקב בטאות- אם הן מכפילות לפחות פי 1.5 כל יומיים אז הכל בסדר. ברגע שמגיעים ל-1000 ניתן לעשות אולטראסאונד לראות שק הירון ברחם

tamamitt

New member
כמו שעינב הסבירה

לא סופרים לפי יום קבלת הוסת אלא מורידים שבועיים מהביוץ וזה נחשב ליום מחזור 1.
אצלך לפי מה שהבנתי בוצא מעקב זקיקים ללא בדיקות דם, ולכן יש שתי אפשרויות:
1. האופציה החיובית - הביוץ לא זוהה נכון ובעצם היה מאוחר יותר ואז הבטא היא תקינה.
2. הביוץ זוהה נכון וזה הריון לא תקין.
בכל מקרה עד כמה שידוע לי כאשר מקבלים איקוקלומין חשוב מאוד
לבצע מעקב יסודי אחרי הביוץ (כולל בדיקות דם) כדי לא לקחת איקוקלומין בטעות מתי שלא אמורים.
מאחלת לך שאופציה 1 היא הנכונה.
שלב התחלת הבטא הוא מאוד מותח. אצלי בדיקות השתן מאוד מאוד אמינות ומדויקות (אני קונה בוחטה בזול מאוד באינטרנט),
ולכן אני פשוט עושה אחת כל יום על הבוקר ורואה אם הפס מתחזק.
אבל זה נכון רק למי שיודעת שבדיקות השתן אמינות אצלה (ולמי שקונה אותן בזול - פחות משקל לבדיקה).

tamamitt

New member
בדיל אקסטרים ובאיביי

המשלוח בחינם. לוקח בערך חודש עד שמגיע, לכן אני קונה ממש המון, שיספיק לי לחצי שנה
בלי להגביל את עצמי בכלל. בד"כ כל הקנייה עולה לי גג 70 ש"ח, בשביל עשרות בדיקות.
באיביי מגיע קצת יותר מהר.
אם תצטרכי עוד עזרה אשמח לענות יותר במדויק.

שושונלה

New member
נכון גם בדילאקסטרים - אבל באיביי יש כאלה

שמגיעים מאנגליה ולא מסין ולכן מגיעים מהר יותר, תוך כמה ימים (הם מציינים שהמשלוח מהיר) ועולים רק קצת יותר, עדיין בזול.

ורד

liatile

New member
סליחה שלא ציינתי, אבל עשיתי בדיקות דם

6.2.13 קבלת ווסת (זה נחשב ליום הראשון לא?)
ימים 5-10 לקיחת כדור 1 של איקקלומין.
יום 11 אסטרדיול 492, לא ניתן למדוד פרוגסטרון פחות מ- 0.8
יום 12 אסטרדיול 352 פרוגסטרון פחות מ- 0.8 כך שלא ניתן למדוד
יום 13 אסטרדיול 163 פרוגסטרון 1.3

הרופא שלי אמר לפי הבדיקות שכנראה בייצתי בין היום ה-12 ל- 13. אני מאוד מקווה שזה קרה אחרי, אבל אני לא מבינה בזה כלום. וגם לא הבנתי את הספירה שהסברתן לי. מתי לדעתכן היה הביוץ? והמון תודה על התמיכה והזמן שאתן מקדישות כדי לענות לי. זה באמת עוזר.

tamamitt

New member
שוב מסכימה עם עינב לגבי הLH

ודווקא מבדיקות הדם האלה לא הייתי מנחשת שבייצת בימים 12-13, כי הפרוגסטרון נמוך וגם האסטרדיול נמוך.
אבל אכן בלי הLH קשה לדעת בוודאות.
האם זהו רופא פוריות או רופא נשים? לדעתי כדאי לעשות טיפולים כאלה רק אצל רופא פוריות.

gezers

New member
אהממ..

לא כתבת באילו יחידות הבדיקות. זה משמעותי. (באיזה מעבדה, מכבי או כללית גם יתן אינדיקציה..)
לא כתבת כמה זקיקים ראו ב-US ומה היה גודלם.
וכמובן שערכי LH היו מראים תמונה ברורה הרבה יותר.
בכל מקרה, רק בדיקה נוספת של בטא, וכאמור כדאי להוסיף בדיקת פרוג' ו-E2, יתנו לך מענה מה בדיוק קורה שם. הרי ממילא המטרה היא לא לזהות מתי היה הביוץ, אלא האם ההריון הזה מתקדם לאן שהוא..
תעדכני.

anguly

New member
מסכימה עם כל קודמותי

ממש לא נראה שבייצת בין יום 12 ל13
אמנם היתה נפילה של האסטרדיול אבל הפרוגסטרון עדיין לא עלה ויתכן וזה היה יותר מאוחר.
בכל מקרה שווה להמשיך במעקב ולראות לאן זה הולך.
אם זה טוב את תראי קפיצה בבדיקה הבאה.
אם זה לא זה ימשיך לדשדש.
בהצלחה

liatile

New member
עשיתי אתמול עוד בטא, עלתה ל-85 אבל יש חשש

שאולי מדובר בהריון חוץ רחמי. התקווה זה שהרופא טעה בתאריך הביוץ, ובייצתי יותר מאוחר, ובעצם מדובר בהריון צעיר יותר. הבעיה שברגע שהוא דיבר איתי על חוץ רחמי הפחדים התחילו לרוץ קדימה. מספיק עברתי הפלה (לפני שנה בול! בפסח!!) באמצע הריון, ועכשיו אני משקשקת. אני מחכה בלחץ לבטא הבאה, אני מנסה לשים לב לכל סימן מצוקה מהגוף שלי, וכמובן זה לא נכון פסיכולוגית, כי אם מדמיינים דברים בסוף הם קורים. אני מנסה לשמור על אופטימיות, אבל הבטא כל כך נמוכה!! השאלה מה מרגישים כשזה הריון חוץ רחמי. יש לי אי נוחות בכתפיים, אני לא יודעת אם הן תפוסות הוא כואבות, מדי פעם יש לי כאבים בצד אבל ממש בקטנה, אין דימומים, אין כאבים חדים, אבל מה אמורים להרגיש??

למעלה