בדיקות גנטיות

• פותח הנושא tmaz
  • פורסם בתאריך

tmaz

New member
בדיקות גנטיות

מי רוצה להסביר לי איך הקטע של בדיקות גנטיות (לקראת הריון) הולך באוסטרליה? איזה מרזים גנטיים יש במלבורן? עם מי מתייעצים, האם ביטוח פרטי מממן וכו'. שנינו אשכנזים (מאזורים שונים של אירופה) ועדיין אין לי מושג מה כדאי לעשות ומה לא. תודה

2003simba

New member
הכי טוב, ללכת לGP

או לגיניקולוג ויתנו לך רשימת בדיקות גנטיות מומלצות. אני הבאתי איתי את הרשימה שקיבלתי בארץ ואמרתי שאני רוצה להיבדק לזה וזה וזה... אבל לכל רופא ולכל אדם יש העדפות שונות בקשר לזה! גם בקשר לתשלום תקבלי מידע מהרופאים, אני ממש לא זוכרת כבר... היה מזמן כמעט שנתיים... :) בהצלחה.

קרנונה24

New member
ממליצה לך להביא איתך רשימת בדיקות

שאת רוצה לבצע. כשאני הלכתי לבקש מה GP שלי בדיקות הוא שאל אותי איזה אני רוצה (והוא דווקא רופא מאוד מאוד יסודי)...קצת שונה מהארץ הייתי אומרת. X שביר למשל לא ממש הבינו למה אני מבקשת
אבל כל בדיקה שתבקשי יתנו לך ולכן אני ממליצה שאת תחליטי מה את רוצה ורק תגידי. לגבי עלויות אני רק יודעת שטיי-זקס עולה בסביבות 120 דולר (מחיר של לפני שנה + למי שיש מדיקר) ואין החזרים, כל השאר לא זוכרת... בהצלחה

קרנונה24

New member
X שביר זו בדיקה גנטית לכל דבר

אני עשיתי אותה והיא נכללת ברשימת הבדיקות שקיבלתי במעבדה (צריך לסמן X ליד כל בדיקה שרוצים לבצע) ו X שביר היה שם כמובן.

Noile

New member
וואלה, צודקת, טעות

שלי. חשבתי שזה כמו DOWN SYNDROME שעושים רק לתינוק, אבל לא כך.

ronboy

New member
אמנם אפשר לבדוק את העובר

אך כדי לוותר על הסיכון שכרוך בבדיקת העובר ישירות, מספיק לשלול את הימצאות הגן אצל אחד ההורים. הגן הזה, כמו אחרים, הוא גן רצסיבי, שרק אם הוא קיים אצל שני ההורים, הוא עלול לעבור בתורשה. לכן, שלילתו אצל אחד מבני הזוג מאפשרת שלילה של העברה לכל אחד מהעוברים של בני הזוג.

Noile

New member
מה שכתבת נכון לבנות

אבל לא לבנים. מכיוון שיש להם רק X אחד, אם הוא פגום הם עלולים לקבל את הסימפטומים של FREGILE X. מכך שלילה של FREGILE X אצל האם מספיקה, אבל לא אצל האב.

למעלה