בג"ץ אישר: הפרופ' למתמטיקה לא יקבל פרס ישראל

דיברגנט חדש

Well-known member
עפ"י הכתבה כתוב שהוא פסל רק השנה, אם גלנט לא יתחרט ויקבל שנה הבאה את הפרס.
האם שנה הבאה שר החינוך יהיה מחויב לתת לו את הפרס?

Harrington

Well-known member
מנהל
בג"ץ אישר: הפרופ' למתמטיקה לא יקבל פרס ישראל

הכותרת מעט מטעה. בג"צ קבע שהשר יוכל לבדוק והעניק לו 30 יום לעשות כן. משמעות התקופה שנקבעה היא כמובן שביום העצמאות הקרוב, אכן גולדרייך לא יקבל את הפרס. אולם אין כאן שום קביעה שהפרופסור "לא יקבל את פרס ישראל". הנושא הזה עדיין פתוח וטרם הוכרע.

דיברגנט חדש

Well-known member
הכותרת מעט מטעה. בג"צ קבע שהשר יוכל לבדוק והעניק לו 30 יום לעשות כן. משמעות התקופה שנקבעה היא כמובן שביום העצמאות הקרוב, אכן גולדרייך לא יקבל את הפרס. אולם אין כאן שום קביעה שהפרופסור "לא יקבל את פרס ישראל". הנושא הזה עדיין פתוח וטרם הוכרע.
זה בדיוק מה שכתבתי בתוכן התגובה שהגבת עליה.

Harrington

Well-known member
מנהל
זה בדיוק מה שכתבתי בתוכן התגובה שהגבת עליה.
נהדר, מקסים ומרתק.
אלא שדיברתי, כפי שניתן ללמוד מקריאה מדוקדקת של אותיות הא-ב וסדרן הכרונולוגי בדברי, על הכותרת. כותרות זו שבחרת, מה לעשות, מטעה (ואני עדין).

דיברגנט חדש

Well-known member
נהדר, מקסים ומרתק.
אלא שדיברתי, כפי שניתן ללמוד מקריאה מדוקדקת של אותיות הא-ב וסדרן הכרונולוגי בדברי, על הכותרת. כותרות זו שבחרת, מה לעשות, מטעה (ואני עדין).
צר לי, שוב, הרמת לי להנחתה, אך לא אני בחרתי את הכותרת, אלא גלעד מורג
כדאי שתאמץ את מה שכתבת ותקרא בצורה מדוקדקת את האותיות הא-ב וסדרן הכרונולוגי. |נחמה|

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
צר לי, שוב, הרמת לי להנחתה, אך לא אני בחרתי אותה, אלא גלעד מורג
תרים, תנחית, מה שבא לך. השורה התחתונה: כאמור מהרגע הראשון, כותרת השרשור מטעה (בלשון המעטה). אם אתה כתבת אותה, מישהו אחר, השכנה ממול או הסבתא של הבת דודה של מחלקת התה, לא משנה את העובדה המאוד פשוטה הזאת.

מכאן ואילך אם תרצה להמשיך לשחק ולהתעלם מהנ"ל ולא להתייחס עניינית ושאר שטויות שגרתיות, אין לי אלא לאחל לך הנאה מרובה, אך תצטרך לסלוח לי שלא אשחק איתך הפעם (עייף קמעה, לא קשור אליך).
המשך יום שקט ונעים ואל נא תצפה לתגובה/קריאה שלי את דבריך בהמשך תת-השרשור הזה.

דיברגנט חדש

Well-known member
תרים, תנחית, מה שבא לך.
ברור שאעשה מה שבא לי, כי אין לך כל שליטה על מה שאעשה ואני אוהב שאתה יוצא |טמבל| בעל כורחך |נחמה|

השורה התחתונה: כאמור מהרגע הראשון, כותרת השרשור מטעה (בלשון המעטה). אם אתה כתבת אותה, מישהו אחר, השכנה ממול או הסבתא של הבת דודה של מחלקת התה, לא משנה את העובדה המאוד פשוטה הזאת.
בוודאי שמשנה מי כתב את זה, כי כותב הכתבה בחר בכותרת הזאת, מה גם שהיא נכונה כי, אכן, בג"ץ פסק את זה, רק הוסיף שאפשר לשנות את הפסיקה אם רוצים תוך חודש או בשנה הבאה.
מכאן ואילך אם תרצה להמשיך לשחק ולהתעלם מהנ"ל ולא להתייחס עניינית ושאר שטויות שגרתיות
דווקא, התייחסתי מאוד עניינית למרות הזלזול שלי בך.
אין לי אלא לאחל לך הנאה מרובה, אך תצטרך לסלוח לי שלא אשחק איתך הפעם (עייף קמעה, לא קשור אליך).
המשך יום שקט ונעים ואל נא תצפה לתגובה/קריאה שלי את דבריך בהמשך תת-השרשור הזה.
הרי אתה אף פעם לא עומד בזה, אז למה אתה ממשיך לבזות את עצמך? :)

אבנר ג

Well-known member
עפ"י הכתבה כתוב שהוא פסל רק השנה, אם גלנט לא יתחרט ויקבל שנה הבאה את הפרס.
האם שנה הבאה שר החינוך יהיה מחויב לתת לו את הפרס?
פרס ישראל במתימטיקה
הפך להיות פרס ישראל בפוליטיקה
השיטה של תיגמול כלכלי-חברתי מותנה בתמיכה במפלגה עבדה היטב בברה"מ והיום היא עובדת בסין
רק לא לשכוח שברה"מ כבר אינה קיימת

Harrington

Well-known member
מנהל
פרס ישראל במתימטיקה
הפך להיות פרס ישראל בפוליטיקה
השיטה של תיגמול כלכלי-חברתי מותנה בתמיכה במפלגה עבדה היטב בברה"מ והיום היא עובדת בסין
רק לא לשכוח שברה"מ כבר אינה קיימת
אין שום דרישה לתמיכה במפלגה ושום בטיח. מעולם לא היה וגם לא יהיה. אבל יש פער בין דרישה לתמיכה במפלגה כהגדרתך בקיצוניות יתרה, לדרישה להחרמת ישראל או מוסדות מסוימים בה. כאשר אזרח מחרים מוסדות ממוסדות המדינה ואף קורא לגורמי חוץ לעשות זאת ותומך בהם, השאלה אם ראוי לתת לאדם כזה את הפרס היוקרתי ביותר שהמדינה הזאת יודעת לתת, היא שאלה לגיטימית לחלוטין.

ayb1

Well-known member
אין שום דרישה לתמיכה במפלגה ושום בטיח. מעולם לא היה וגם לא יהיה. אבל יש פער בין דרישה לתמיכה במפלגה כהגדרתך בקיצוניות יתרה, לדרישה להחרמת ישראל או מוסדות מסוימים בה. כאשר אזרח מחרים מוסדות ממוסדות המדינה ואף קורא לגורמי חוץ לעשות זאת ותומך בהם, השאלה אם ראוי לתת לאדם כזה את הפרס היוקרתי ביותר שהמדינה הזאת יודעת לתת, היא שאלה לגיטימית לחלוטין.

אם יפסל האיש מלקבל את פרס ישראל למתמטיקה הפרס לו הוא זכאי כי כך קבעה ועדה ממלכתית מקצועית בתחום שנתמנתה לקבוע מי זכאי לפרס ישראל בתחום המתמטיקה השנה. זה יקרה רק עקב הבעת דעותיו הפוליטיות.

וכאן מתברר שמתבצע פיגוע אקוטי בחשיבותו ויוקרתו הבינלאומית של פרס ישראל פיגוע עצמי בלחץ הימין המתנחלי
(לפרס ישראל , בפרט במתמטיקה יש יוקרה בינלאומית רבה מאוד - כי בתחום המתמטיקה אין פרס נובל)
לצערי הרב זה פיגוע עצמי שמבצע משרד החינוך של מדינת ישראל בשליטת ממשלת ימין .

Harrington

Well-known member
מנהל
אם יפסל האיש מלקבל את פרס ישראל למתמטיקה הפרס לו הוא זכאי כי כך קבעה ועדה ממלכתית מקצועית בתחום שנתמנתה לקבוע מי זכאי לפרס ישראל בתחום המתמטיקה השנה. זה יקרה רק עקב הבעת דעותיו הפוליטיות.
עובדתית לא נכון. ים של אנשים עם דעות פוליטיות שמאוד לא תואמות את עמדת השלטון זכו בפרס ללא כל קושי. הבן אדם הזה הלך צעד נוסף ועשה מעשה.
וכאן מתברר שמתבצע פיגוע אקוטי בחשיבותו ויוקרתו הבינלאומית של פרס ישראל פיגוע עצמי בלחץ הימין המתנחלי
(לפרס ישראל , בפרט במתמטיקה יש יוקרה בינלאומית רבה מאוד - כי בתחום המתמטיקה אין פרס נובל)
פיגוע. לא פחות. מזל שלא הגזמנו :).
לחץ הימין המתנחלי? לא חושב שהימין המתנחלי בכלל שמע על האיש, על כך שהוא אמור לקבל את הפרס, או על פנייתו נגד המדינה ומוסדותיה, לפני ששר החינוך יצא בהצהרה בעניין :).
כך או אחרת כאמור מעלה, כאשר אדם פונה באופן מעשי נגד המדינה, בהחלט לגיטימי לקיים דיון בשאלה אם ראוי שהמדינה תעניק לו את הפרס. נורא פשוט. להכניס לדיון מילים גבוהות כמו "פיגוע" נשמע נחמד, פופוליסטי ויפה, אבל מעבר לכך שזה מוזיל את המילה פיגוע ואת משמעויותיה האמיתיות ומעבר לכך שזה סתם נשמע מגוחך, זה לא מוסיף שום ערך מיוחד לדיון רציני וענייני שאפשר לקיים בעניין.

דיברגנט חדש

Well-known member

הבורות שלך בלתי מנוצחת, אומנם אין פרס נובל במתמטיקה, אך ישנם 2 פרסים יוקרתיים לא פחות והיינם שווי ערך לנובל.
למען הסר ספק, אין לפרס ישראל במתמטיקה שום ערך לעומת תחומים אחרים שבהם ניתן פרס נובל.

evglev1

Well-known member
מנהל

קריאה לחרם היא לא דעה פוליטית אלא אקט פוליטי נגד המדינה.

אביב 2019

Well-known member
יששששששש
שמאלנים מי שעוכר ישראל לא יקבל פרס ישראל.

Critical Thinking

Well-known member
מקווה מאוד שהוא יישאר בתפקיד שר החינוך, אחרת זה שיתמנה יכול כן לתת לו.
טוב יעשה פרופ' עודד גולדרייך אם ידחה את הפרס בשתי ידים.

מדובר במצויינות ובהשגים נפלאים לארך כשני עשורים ובמוניטין עולמי אשר בעצם אמורים לכבד את מעניק הפרס יותר מאשר את מקבלו.
מקבלו כבר מוכר בעולם ואינו זקוק להכרה מממשלת אפרטהייד מתבהמת והולכת.

אשר על כן על פרופ' עודד גולדרייך להקדים ולקפח שוקיהם של קומיסריון התרבות, הקומיסר העומד בראשו, שודד קרקעות שכניו במושב עמיקם, וה- CM(*) הנאשם בפלילים, לשלול מהם כבוד אפשרי זה, ולהניח לכל השלושה לחבק בטלפיהם כדורגלנים אהבלים בועלי-קטינות פדויי-שבי מיוון ומקפריסין ושאר ארצות הגולה.

בקהלם אל יחד כבודו.

(*)CM - ראשי תבות Crime Minister

נערך לאחרונה ב:

דיברגנט חדש

Well-known member
טוב יעשה פרופ' עודד גולדרייך אם ידחה את הפרס בשתי ידים.
|בבקשה|, שייעשה זאת, אך אחד כמותו הוא חמדן עלוב ולא יוותר על שום פרס.
מדובר במצויינות ובהשגים נפלאים לארך כשני עשורים ובמוניטין עולמי אשר בעצם אמורים לכבד את מעניק הפרס יותר מאשר את מקבלו.
צר לי, מי שקורא לחרם אקדמי, המדינה לא רוצה תפוח רקוב בקירבה גם אם הוא עשוי מזהב.
מקבלו כבר מוכר בעולם ואינו זקוק להכרה מממשלת אפרטהייד מתבהמת והולכת.
מי שאין לו בית שקול להומלס ואחד כזה, אף אחד לא יכבד |נחמה|
אשר על כן על פרופ' עודד גולדרייך להקדים ולקפח שוקיהם של קומיסריון התרבות, הקומיסר העומד בראשו, שודד קרקעות שכניו במושב עמיקם, וה- CM(*) הנאשם בפלילים, לשלול מהם כבוד אפשרי זה, ולהניח לכל השלושה לחבק בטלפיהם כדורגלנים אהבלים בועלי-קטינות פדויי-שבי מיוון ומקפריסין ושאר ארצות הגולה.
עדיף לחבק כדורגלן ציוני, שאוהב את ארצו, עוזב את עיסוקו כשקוראים לו ומייצג את הנבחרת בגאווה, מאשר זבל שכולו מסריח כי לא התרחץ ואני מקווה שהבנת את המטאפורה.

נערך לאחרונה ב:

Critical Thinking

Well-known member
|בבקשה|, שייעשה זאת, אך אחד כמותו הוא חמדן עלוב ולא יוותר על שום פרס.

צר לי, מי שקורה לחרם אקדמי, לא רוצה תפוח רקוב בקירבו גם אם הוא עשוי מזהב.

מי שאין לו בית שקול להומלס ואחד כזה, אף אחד לא יכבד |נחמה|

עדיף לחבק כדורגלן ציוני, שאוהב את ארצו, עוזב את עיסוקו כשקוראים לו ומייצג את הנבחרת בגאווה, מאשר זבל שכולו מסריח כי לא התרחץ ואני מקווה שהבנת את המטאפורה.
מי שקורא...
יתרת המשפט אינה קוהרנטית

"חמדן עלוב"?
לא הוא בקש פרס. ויתורו על הפרס ישמוט הקרקע מתחת לטענתך.

"כדורגלן ציוני"?
אהבלים, בועלי-קטינות באתרי נופש, חובשי-כפה בעת מאסרם ומתעטפי דגל-ישראל בעת שובם מ"פדיון-שבויים"?
התחלת לחלק ציוּנים בציוֹנוּת, מה?!

דיברגנט חדש

Well-known member
מי שקורא...
יתרת המשפט אינה קוהרנטית
אכן, הוספתי את המילה 'מדינה'.
"חמדן עלוב"?
לא הוא בקש פרס. ויתורו על הפרס ישמוט הקרקע מתחת לטענתך.
באמת? אז למה הוא הגיש בג"ץ כנגד פסילתו?
"כדורגלן ציוני"?
אהבלים, בועלי-קטינות באתרי נופש, חובשי-כפה בעת מאסרם ומתעטפי דגל-ישראל בעת שובם מ"פדיון-שבויים"?
התחלת לחלק ציוּנים בציוֹנוּת, מה?!
בהחלט, מי שמייצג את הנבחרת בגאווה, שר את התקווה ועומד דום, הוא ציוני אוהב המדינה.
צר לי שאני לא מתייחס למקרה אנקדוטלי שאתה מייחס לכל הכדורגלנים כהצדקת טיעונך הפרובוקטיבי.

Critical Thinking

Well-known member
אכן, הוספתי את המילה 'מדינה'.

באמת? אז למה הוא הגיש בג"ץ כנגד פסילתו?

בהחלט, מי שמייצג את הנבחרת בגאווה, שר את התקווה ועומד דום, הוא ציוני אוהב המדינה.
צר לי שאני לא מתייחס למקרה אנקדוטלי שאתה מייחס לכל הכדורגלנים כהצדקת טיעונך הפרובוקטיבי.
לא פרופ' עודד גולדרייך הגיש בג"צ נגד גלנט.
ועדת השופטים היא זו שהגישה.

פטריוטיות היא מפלטו האחרון של הנבל (סמואל ג'ונסון)

למעלה