בגרות בביולוגיה-השוואת תשובות

בגרות בביולוגיה-השוואת תשובות../images/Emo41.gif

באריקאי בואו להשוות תשובות בחלק האמריקאי בשרשור

JuliaM1

New member
תשובות מהמורה שלי

א-1 ב-4 ג-3 ד-2 ה-3 ו-4 ז-2 ח-3 ט-2 י-4 יא-4 יב-1 יג-4 יד-2או 3 יש וויכוח...ואני מצאתי באינטרנט שיכול להיות בכלל1..תחשיבו כטעות יתר דיוק.. טו-2 טז-3 יז-1 יח-3 יט-2 כ-2 בשאלה 9 בפתוח:המורה שלי אמר שזה יחסי טריפה ואני אומרת שזאת דחיקה תחרותית-תחרות. מה אתם אומרים? ב8-בהתחלה הסובסטרט גורם מגביל (עד שהגרף מתיצב), אחרי שהוא התיצב האינזימים גורם מגביל (שחכתי לרשום בהמשך שגם הטמפ' רמת הPH וכו...) 7.א האינסולין-פועל בכל תאי הגוף אנזימי העיכול-תריסריון 7.ב אנסולין-ע"י הדם אינזימי העיכול-ע"י מערכת העיכול 2.לחץ אוסמוטי גבוה שואב את המים מהתאים...קרום התא נהרס עקב הכלור...התא משקיע אנרגיה להוציא את הנתרן-משאבת נתרן אשלגן.... 6.לא יודעת מה ההסבר אבל בריא יותר לאכול בלי החרקים (שמעתי אותו אומר למישהי)

harbor

New member
יד' - הסבר

קח סתם דוגמא למשוב שלילי של FSH ו עם אסטרוגן FSH עולה אז אסטרוגן עולה. אסטרוגן הוא התוצר. כאשר אסטרוגן-התוצר, עולה נפסק התהליך עד שיורד ריכוזו. אז זה 3

harbor

New member
שמתם לב שהשנה אפשר היה לטעות ב 3

אמריקאי ולא ב 2 ? :)

harbor

New member
ב-6 השאלה הייתה ממה אפשר להפיק

יותר אנרגיה היה צריך לרשום שהיה אפשר להפיק יותר אנרגיה מזה שלא נגוע בתולעת כי כשהתולעת אכלה מהתפוח היא הפכה חומר אורגאני לאנאורגאני ובגלל זה למי שאוכל את הפרי יש פחות אנרגיה.

Pulper

New member
אבל

החיות אוכלות גם את התולעת יחד עם הפרי, אז הן יכולות להפיק אנרגיה גם מהחומר האורגני שבתולעת עצמה..

thumbelita

New member
החיות יפיקיו יותר אנרגיה מפירות לא

נגועים כיוון שלא כל האנרגיה עברה לחיות, חלק ממנה ניצלו החרקים והיא השתחררה בצורת חום (לא יודעת אם זה גם אורגני הופך לאנאורגני)

Mori 4 Ever

New member
מישהו עשה את השאלון השני והשלישי?

הם היו ממש קשיםםם.. לי לפחות.

השאלון השני

האנסין היה קשה בטירוף. השלישי (לפחות בנושאי בחירה שאנחנו למדנו- רבייה, מיקרואורגניזמים וביוטכנולוגיה) היה פחות קשה.

למעלה