בגלובס כותבים ש 80% ממניות אידיביז ירכשו

חגי

New member
בגלובס כותבים ש 80% ממניות אידיביז ירכשו

תמורת 826 מליון שקל.
איך זה מסתדר עם כך שנטען פה לא פעם שלמניות אידיביז אין כלל ערך?

אני זוכר בברור שאנשים הסבירו פה שיש כך וכך מזומן בקופת החברה וזה מה שיש לבעלי המניות. אני טענתי שלא לוקחים בחשבון את הערך של השליטה באידיבי בפתוח אבל גם אני לא חשבתי שזה יהיה שווה כל כך הרבה.

אז יש פה מישהוא עם הסבר?

הערך של אחזקות הוא הערך של פיתוח כי

פיתוח היא נכס של אחזקות. ומי שאומר שלפיתוח יש ערך, אז גם מבלי שהוא ירצה הוא גם אומר במקביל שיש לאחזקות ערך.

ysl21

New member
זה נכון רק אם לאחזקות אין התחייבויות

ומכיוון שיש לה, אז מה שאמרת לא מדויק, בלשון המעטה...

dw2322

New member
ברוך השב

אני לא יודע לאיזה 80% ו 826 אתה מתכוון. לפי הכתבה המצ"ב מגלובס מדובר על הקצאת 51% ממניות פיתוח תמורת 770 מלש"ח. משמעות הדבר היא שפיתוח, אחרי הזרמת הכסף, שווה בעצם בערך 1.6 מיליארד (900 של היום + 700 הזרמה).

למניות פיתוח בהחלט יש ערך - למניות אחזקות אין (חוב של 2 מיליארד מול נכס בשווי של 900 + קצת מזומן).

למה המניה (של אחזקות) עדיין שווה 270 מיליון שקלים? אין לי מושג. אם יש לך מניות אידיבי אחזקות אני מכיר מישהו שישמח להשאיל ממך (כדי למכור בשורט), ואפילו ישלם לך דמי השאלה מפולפלים (10% שנתי).

meir991

New member
תקרא טוב, לא 80% אלא 51%

תמורתן מוכן אלשטיין (ללא דנקנר) לשלם 770 מליון ש"ח.
אתה אכן זוכר נכון, ואנשים כותבים פה גם הרבה שטויות, אז מה? זה חדש לך? יש גם אנשים עם אינטרסים שונים....
ההסכמה הרווחת היום הינה שפיתוח שווה בסביבות 800-900 מליון שח לאחר תשלום החובות. זו חוות הדעת שהוגשה לבית המשפט לאחרונה.

לחגי - הכסף לא למחזיקי IDB אחזקות

אני חוזר למענך על הסבר שנתתי בעבר

בעל הנכס (מניות פיתוח) הם מחזיקי
אג"ח IDB אחזקות.
השווי שלהן ללא משקיע הוא נמוך
או אפס לדעת חלק מהמנתחים
ומעריכי השווי.

ולכן מסתמנת העסקה הבאה:
מחזיקי אג"ח אחזקות יוותרו
לטובת משקיע על חלק מהמניות
(שבכוונתם לתפוס דרך בית המשפט)
וישארו עם מיעוט המניות (פחות מ- 50%)
המשקיע יתחייב להזרים כסף ל- IDB פיתוח
ואז הסיכוי ש- IDB פיתוח לא תוכל לשרת
את חובה ירד מאוד וכתוצאה לכך המניות
הנותרות בידי מחזיקי IDB אחזקות יהיו
שוות משהו.
זה הרעיון עכשיו מתווכחים על המספרים
ועל זהות המשקיע.
בסופו של יום אם וכאשר יחולקו מניות
IDB פיתוח למחזיקי IDB אחזקות אזי
השווי של אותן מניות יקבע בשוק ע"י
היצע וביקוש ואיש אינו יודע בוודאות
כמה זה יהיה.

שיר ורד

New member
יש כרגע שתי עסקאות לכאורה על הפרק

אחת - ההצעה של דנקנר והחברה ביחד עם בעל השליטה בביגיאי. הצעה זו לא הגיעה לידי בשלות ולכן נדחתה באסיפת מחזיקי האגח. השופט נתן להצעה זו הזדמנות שניה בתנאי שתהיה הפקדת כספים במהלך שבוע זה (בסביבות 450 מיליון שח מתוכם 75 מיליון שיחולטו אם המציעים יסוגו מהצעתם). אם יופקדו הכספים הללו השופט יתן לחברה ארכה להגיש הצע מסודרת ואז תהיה הצבעה חזורת עליה ואולי היא תתקבל. בהצעה זו, בעלי מניות אחזקות נשארים עם 20% שליטה.
השניה - השתלטות של נושי אחזקות על נכסיה (מזומן ומניות פיתוח), החלטה זו אושרה בהצבעות ואם לא תבוצענה הפקדות כפי שפרטתי לעיל השופט צפוי לדון בתוצאות ההצבעה ובאישור ההחלטה ביום א הקרוב. בהסדר זה בעלי מניות אחזקות ישארו אולי עם שלד בורסאי.
במסגרת הדיון ביום א צפויה לידון גם תביעת ההשתלטות של נושי פיתוח, כדי למנוע את הסיכון שהשופט יאשר את ניסיון ההשתלטות מנסים נאמני אגחי אחזקות לסגור עסקה מהירה עם משקיע שתזרים הרבה מזומנים לפיתוח. לפי הפרסומים בתקשורת מתנהלים כרגע מגעים מול אלשטיין שביחד עם חברים ישקיע 770 מיליון שח במספר שלבים באידיבי פיתוח תמורת 51% ממניותיה, בעוד נושי אחזקות ישארו עם יתרת המניות והמזומן בקופת אחזקות.

למעלה