בגידה ?!

זה ברור לכולם שגברים לא מתייחסים לסקס באופן רגשי אלא כפעולה פיזית של פורקן בעיקר ושוכח מזה....ברוב המקרים.

אז בעצם למה סקס עם מישהי שהיא לא אשתי נחשב בגידה ?!
כשאני הולך למסאז׳ ויש שם החורה צעירה ונאה עם ידיים חמות שמטפטפת עלי שמן ועוברת על כל סנטימטר בגוף הכמעט-עירום שלי בידיים חשופות ומביאה אותי לפורקן....שאמנם הוא לא מיני אבל מאוד קרוב בתחושות.....זה לא נחשבת שום בגידה.

אבל אם אני אתנשק עם מישהי או שהיא תיגע בי רק באיבר אחד בכל הגוף....זה נחשב בגידה.

מישהו מסכים איתי ? או מתנגד ?

רק במאמר מוסגר אני אוסיף שהעובדה שבגידה צריכה להיות סוד וגם חצי מבצע צבאי הופכת את זה להרבה יותר מרגש. ואם היה מוצר לבגוד זה די היה מוריד לכולם מהריגוש שבזה.
אבל אותי מעניינת יותר הפילוסופיה שבעניין.

האם בגידה נחשבת בגידה כאשר לא מעורב רגש בעניין ?!
(ההסתרה עצמה היא לא בגידה לדעתי כי לכל אחד מבני הזוג יש גם עניינים פרטיים בנוסף לחיים המשותפים)

דיעות ?!

אבח"י

Well-known member
אם אתה מדבר על היבט פילוסופי של המושג בגידה, כדאי להתחיל בשורש, בגד /מעל - שניהם שורשים שבשדה הסמנטי שלהם מופיע לבוש - בגדים, מעיל, ומשניהם יוצאות הבגידה והמעילה.
למה הבגידה והמעילה באות דווקא משורשי הלבוש, הכיסוי? ויסולח לי על אטימולוגיה עממית לגמרי, אדם וחווה עת עמדו על גודל בגידתם באלוהים, התלבשו, הסתירו את ההוכחה לפעילות המינית שלהם.
לשון אחר - היות עירום, ללא כיסוי, חשוף לגמרי אינו מאפשר לסובייקט לפעול בניגוד לאמון שניתן בו, כי אמון הניתן באדם הוא למהות הזולת, האחר, ולכאורה אדם חשוף לגמרי. לכן, כדי להפר אמון, למעול או לבגוד עליו להתלבש, כי הפעולה משחיתה את צלמו הטהור. [ ביהדות, ויקיר יסכים אתי ] צלם האדם הראשון היה אור, עד שטינף הנחש, אדם קיצץ בנטיעות והולבש בכותנת עור.
הפרת אמון, בגידה, מעילה כפי שנכתב מעליי קשורה לא רק למין, למערכות יחסים אלא גם להתנהגות בעבודה, לסתם חברות, למדינה ולסודותיה.
ואחרון - לגבי הגוף כ"אתר" שהוא מערכת מורכבת ועשירה מאוד. השליט היחיד על הגוף צריך להיות הסובייקט. הוא היחיד שיקבע לגבי הגוף ולגבי מערכות היחסים השונות והמורכבות של האתר הזה.
אינני מסכים עם ההנחה שגברים מצטיינים ב"לזיין ולגמור" ורגשות אין. זו הכללה בעייתית שנלמדת מהשוואה לבעלי חיים אחרים, ואפילו ב"טבע" ישנם יחסים מונוגמיים לכל החיים. ישנם גברים רבים שללא קשר רגשי לא יצליחו לקיים יחסי מין, וישנן נשים רבות שאין להן בעיה לדפוק ולזרוק [ לגברים יש בעיה, ואז הם מצמידים להן שמות, שזו דרכה של הצנזורה החברתית ואופי פעולתו של הפיקוח החברתי והשליטה על מערכות הארוס והרבייה אצל האישה]. נאמנות היא הצהרת כוונות, שיש שני צדדים לקיומה. ר"ל, נאמנות מינית תירכש תמורת "שווה ערך" כלשהו. פעמים רבות אלימות היא "שווה הערך", פעמים אחרות "פיקוח חברתי" ופעמים לא פחותות הסכמה מלאה בין שניים לפחות במערכת.

alongrin100

Well-known member
זה ברור לכולם שגברים לא מתייחסים לסקס באופן רגשי אלא כפעולה פיזית של פורקן בעיקר ושוכח מזה....ברוב המקרים.

כשאני הולך למסאז׳ ויש שם החורה צעירה ונאה עם ידיים חמות שמטפטפת עלי שמן ועוברת על כל סנטימטר בגוף הכמעט-עירום שלי בידיים חשופות ומביאה אותי לפורקן....שאמנם הוא לא מיני אבל מאוד קרוב בתחושות.....זה לא נחשבת שום בגידה.

אבל אם אני אתנשק עם מישהי או שהיא תיגע בי רק באיבר אחד בכל הגוף....זה נחשב בגידה.

רק במאמר מוסגר אני אוסיף שהעובדה שבגידה צריכה להיות סוד וגם חצי מבצע צבאי הופכת את זה להרבה יותר מרגש. ואם היה מוצר לבגוד זה די היה מוריד לכולם מהריגוש שבזה.

(ההסתרה עצמה היא לא בגידה לדעתי כי לכל אחד מבני הזוג יש גם עניינים פרטיים בנוסף לחיים המשותפים)

דיעות ?!

למה בגידה? פשוט.
כי כשאתה ואשתך עמדתם מתחת לחופה, נדרתם נדרים והחלפתם טבעות - הסכמתם בינכם על מתווה מסוים, שהסעיף העיקרי בו היה בלעדיות אחד על השני.
לא רק שהסכמתם, אלא חתמתם על חוזה מחייב מול רשויות המדינה שיש לו השלכות כלכליות נרחבות על שני הצדדים.
איפה נכנסת פה המדינה?
כי כדי להתגרש (לפתוח את החוזה) אתה נדרש להתערבות המדינה בעניינך. בתי משפט לענייני משפחה, רבנות וכו'.

אז אל תקרא לזה בגידה - תקרא לזה הפרה חד צדדית של חוזה.
ואם אשתך תתפוס אותך - תתכונן לשלם והרבה.

ולגבי קיום מערכות יחסים מקבילות, תתפלא, אבל הרבה מאד זוגות פותחים היום את הנישואים שלהם.
תנסה להעלות את זה עם אשתך ואולי תופתע לטובה.

Yakir4179

Well-known member
למה בגידה? פשוט.
כי כשאתה ואשתך עמדתם מתחת לחופה, נדרתם נדרים והחלפתם טבעות - הסכמתם בינכם על מתווה מסוים, שהסעיף העיקרי בו היה בלעדיות אחד על השני.
לא רק שהסכמתם, אלא חתמתם על חוזה מחייב מול רשויות המדינה שיש לו השלכות כלכליות נרחבות על שני הצדדים.
איפה נכנסת פה המדינה?
כי כדי להתגרש (לפתוח את החוזה) אתה נדרש להתערבות המדינה בעניינך. בתי משפט לענייני משפחה, רבנות וכו'.

אז אל תקרא לזה בגידה - תקרא לזה הפרה חד צדדית של חוזה.
ואם אשתך תתפוס אותך - תתכונן לשלם והרבה.

ולגבי קיום מערכות יחסים מקבילות, תתפלא, אבל הרבה מאד זוגות פותחים היום את הנישואים שלהם.
תנסה להעלות את זה עם אשתך ואולי תופתע לטובה.
הבעיה היא שעם כל החוזים גם בחוזה נישואים , לא מדברים על זה שיש נטיות טבעיות לאדם שבגלל סיפור חיים וכו הוא לא מסוגל להיות נאמן לאחד , גם אם תחתים אותו בנוכחות שופט וכו !
מעניין מה החוק אומר על זה מבחינה משפטית בהליך גירושים שאם צד אחד לא מסוגל להיות נאמן מטבעו ואני נפגע מיזה וכו מה הדין בנושא?

אישון34

Well-known member

דיעות ?!
שום דבר הוא לא בגידה - באם הוא מוסכם.

אז אתה יכול לעשות הכל - ותאמין לי גם אישתך יכולה לעשות הכל.

אישוניאיש.
הייתי שמח לעשות משהו!

PoloMarco

Member
בגידה = בגידה באמון של בן/בת הזוג.
עם או בלי רגש, זה לא פרמטר לדעתי.

השאלה היא מה הציפיה ותיאום הכוונות מול בן/בת הזוג.

לכן גם קשר שהוא לא פיזי בכלל, רק התכתבויות, או וידאו... יכול להיות בגידה לכל דבר.

בגידה היא כל הפרה של אמון. מי שקובע האם אקט מסויים יחשב כבגידה הוא בת הזוג שלך ולא אתה....

סתם הערת אגב, אישית, הענין האסור או המבצע הצבאי לא עושה לי כלום מבחינת ריגוש בשונה מהרבה אנשים אחרים. מה שעושה לי את זה הוא ההנאה שלי ושל בת הזוג, האינטימיות והרגש.

Yakir4179

Well-known member
כל דבר שהוא התכתבות רומנטית ללא ידיעת בן הזוג זה סוג של בגידה, זיון מהצד ללא רומן נסלח יותר מרומן אסור ארוך,לכן שניהלתי קשרים רציניים , לא התקרצצתי עם נשים בשיחות בטלות, וגם דאגתי שלא ישלחו לי הודעות בפייסבוק עם גוון רומנטי גם מחול

Yakir4179

Well-known member
שאתה בקשר זוגי אתה אמור לכבד, לא טוב לא זורם ואין פתרון , ואין השתלות לעזור לעצמך אז ממשיכים הלאה

נסיך.333

Well-known member
מבלי להיכנס לרגשות, בגידה כנראה משהו שתעשה אבל שלא תשמח אם אשתך תעשה עם מישהו /י אחר /ת.

למעלה