בבקשה צריכה עזרה בשאלה :)

shira123410

New member
בבקשה צריכה עזרה בשאלה :)

שלום רב וערב טוב לכל חברי הפורום היקרים!!! אני פותרת שאלות משנים קודמות ואני מאוד אשמח אם תכוונו אותי:) השאלה היא על האזנה דיכוטית שמשמיעים בכל אוזן מילים שונות ואז מבקשים מהנחקר לומר מה הוא שמע בכל אוזן בנפרד (הנבדק לא ידע על איזה מידע ידרש לחזור במחקר לא נימצא הבדל במידת הדיוק שהתקבל בכל אוזן.(מחקר זה לא משקף את הממצאים שמידע מתקבל מאוזן ימין מדיוייק יותר מאוזן שמאל). 1. השאלה היא האם הממצא תומך או מפריך את מודל ברודבנט 2. שער כמה מילים יחזור כל ניבדק בעצירת ההקלטה 3.הצע דרך אחת שיוכל לזכור מילים רבות יותר עם עצירת ההקלטה. תשובות 1. ממצא זה מפריך את מודל ברודבנט כיוון שהסינון לא מתבצע כראוי המידע מאוזן ימין מתערבב עם מידע מאוזן שמאל לכן אין הבדל משמעותי במידת הדיוק.. 2. 2-4 מילים מכיוון שרמת הזיכרון היא לטווח קצר ומיכוון שההשמעה נעשתה ב2 האוזניים בו זמנית. 3. להתמקד בכמות קטנה יחסית של מילים לדוגמה 5 מתוך 10 המושמעים ובזמן שמושמעים ה5 שאנו לא מעוניינים לשמוע לחזור על המילים ששמענו בשיטה הפנולוגית(לחזור בקול רם). מאוד אשמח לעת אם אני בכיוון ואודה על תיקונים, האתר הזה מקסים!!! מאוד נהנת לבקר בו :):):)

rakefet27

New member
בקשר לשאלה

אני גם בדיוק עונה על השאלות האלו ואני לא סגורה עדיין אם הממצא תומך או מפריך

בקשר לשאלה ....

גם אני חושבת שזה מפריך ... משום שהפילטר עוסק רק במידע רלוונטי והמילים שנשמעו היו אקראיות כלומר לא סמנטיות , בבקשה תומרי לי מה את חושבת ....תודה מראש כמה מילים יזכור כל אחד , לא תלוי ברמת הזיכרון? הדרך לזכור יותר נשמעת לי נכונה אשמח לשמוע תגובה ממך או ממישהו אחר תודה

למעלה