בא לכם תרגיל קטן?

מצב
הנושא נעול.

s h i r i 1

New member
בא לכם תרגיל קטן?

בא לכם תרגיל קטן?
את התוכנית המצורפת מצאתי באתר למכירת נדל"ן בניו יורק. מייד שמרתי אותה מכיוון שחשבתי שיהיה מעניין לנסות ותכנן את החלוקה הפנימית של החללים בצורה אחרת... בואו נניח שמדובר בדירה לזוג צעיר שמצפה לילד ראשון בשנה הקרובה מה הייתם משנים? יום טוב לכולם... ולא, זה ממש לא בשבילי... אין מעלית בבנין והוא נמצא באיזור שאני פחות אוהבת

דירה

בא לכם תרגיל קטן?
את התוכנית המצורפת מצאתי באתר למכירת נדל"ן בניו יורק. מייד שמרתי אותה מכיוון שחשבתי שיהיה מעניין לנסות ותכנן את החלוקה הפנימית של החללים בצורה אחרת... בואו נניח שמדובר בדירה לזוג צעיר שמצפה לילד ראשון בשנה הקרובה מה הייתם משנים? יום טוב לכולם... ולא, זה ממש לא בשבילי... אין מעלית בבנין והוא נמצא באיזור שאני פחות אוהבת
דירה
כבר ממזמן לא ראיתי תכנון כלכך. אני מניח שהשירותים אינם ניתנים להזזה וגם לא מיקום הכניסה. הבעייתיות העיקרית מתחילה במיקום הכניסה שהופכת את המטבח לפרוזדור. ואפילו המעבר מהמטבח לחלל הגדול לא מאפשר רצף ארונות בכדי לחסוך פינה. לא סתם אין מערך ריהוט. חלל הסלון לא מאפשר שום הגיון של התארגנות וחדרי השינה הם כוכים. [מיטה עם שוליים]. אפילו אם ניקח בחשבון שיש איזשהו פער תרבותי, אני מאד מקווה שזה לא תכנון מייצג.

s h i r i 1

New member
תכנון מייצג?

דירה
כבר ממזמן לא ראיתי תכנון כלכך. אני מניח שהשירותים אינם ניתנים להזזה וגם לא מיקום הכניסה. הבעייתיות העיקרית מתחילה במיקום הכניסה שהופכת את המטבח לפרוזדור. ואפילו המעבר מהמטבח לחלל הגדול לא מאפשר רצף ארונות בכדי לחסוך פינה. לא סתם אין מערך ריהוט. חלל הסלון לא מאפשר שום הגיון של התארגנות וחדרי השינה הם כוכים. [מיטה עם שוליים]. אפילו אם ניקח בחשבון שיש איזשהו פער תרבותי, אני מאד מקווה שזה לא תכנון מייצג.
תכנון מייצג?
אני לא יודעת... הדירות במנהטן גרמו לי להלם תרבות בשל גודלן (או יותר נכון קוטנן) בעיני הדבר הבולט ביותר ברוב הדירות שיצא לי לראות הוא צמצום המטבח למידות לא הגיונות ותכנונו בצורה כזאת שבישול היא פעולה כמעט בלתי אפשרית (אין בכלל משטח עבודה). לדעתי זה יצר תרבות של אכילה ובילוי מחוץ לבית במקביל להזמנת המון אוכל מוכן. יש לי חבר שגר בדירת סטודיו, כשבאתי לבקר אותו, אחרי תקופה של כמה חודשים שגר בדירה, המקרר (מיני, אם תהיתם) היה עדיין ארוז בשקית...

שאלות בדבר התרשים

בא לכם תרגיל קטן?
שאלות בדבר התרשים
בהחלט אתגר מעניין! אך יש להבין מספר דברים קודם. א. לאן מובילה הדלת מחדר המגורים? האם יש שם שירותים? ב. מהו הכיס הסגור המקביל לכיס הזה? ג. האם קיימים עוד מקומות של צנרת מים וביוב בבית, מלבד השירותים? בברכה, אופיר

s h i r i 1

New member
הכיס שרואים בתמונה

שאלות בדבר התרשים
בהחלט אתגר מעניין! אך יש להבין מספר דברים קודם. א. לאן מובילה הדלת מחדר המגורים? האם יש שם שירותים? ב. מהו הכיס הסגור המקביל לכיס הזה? ג. האם קיימים עוד מקומות של צנרת מים וביוב בבית, מלבד השירותים? בברכה, אופיר
הכיס שרואים בתמונה
הוא נישה בקיר שאמורה לתפקד כארון (גינגימניה סימנה את זה בשרטוט שלה ב-? אני מניחה שלזה התכוונת). מאוד מקובל כאן שארון הוא בעצם דלת בקיר שמאחוריה נישה שבה מדפים או מתלה (או שילוב של שניהם). זה יוצר מראה אחיד לקירות וחוסך את הצורך בקניית ארון. לי לקח זמן להתרגל לזה... מאחר שיש לנו דלת כזו ליד הדלת של השירותים, קרה שניסיתי להיכנס לשם כשקמתי בלילה... לגבי צנרת וביוב, אינני יודעת מאחר שזו רק תוכנית של דירה, אין לי את כל הפרטים. בשביל האתגר, אפשר להניח שהשירותים ניתנים להזזה ואם רוצים יותר אתגר, נניח שלא...

דעתי

בא לכם תרגיל קטן?
דעתי
הדירה היא לא כל כך נוחה, לא מבחינת מיקום הדלתות ולא מבחינת מיקום האמבטיה והשירותים.אם אפשר לשנות את המיקום לפי זה
מה שעזתי זה קצת יותר הגיוני..

s h i r i 1

New member
מה שעשית הוא באמת יותר הגיוני, אבל

דעתי
הדירה היא לא כל כך נוחה, לא מבחינת מיקום הדלתות ולא מבחינת מיקום האמבטיה והשירותים.אם אפשר לשנות את המיקום לפי זה
מה שעזתי זה קצת יותר הגיוני..
מה שעשית הוא באמת יותר הגיוני, אבל
זו דירה בבית משותף ככה שהכניסה לדירה אינה ניתנת לשינוי, כמו גם מיקום החלונות (פגיעה בחזיתות) מה שכן ניתן לשינוי הוא החלל הפנימי של הדירה (שוב, לא הקירות החיצוניים)

Anin17

New member
שלום לכם!

בא לכם תרגיל קטן?
שלום לכם!
אני חדש פה... קבלו הצעה נחמדה וקלילה שמתאימה לאופי הניו-יורקי החדר השמאלי הוא החדר הורים כמובן ובקיר המשותף יבוא ארון על מנת לחסום רעשים מהאמבטיה החדר ימני חדר עבודה/ילדים כל השאר ברור פחות או יותר דרך אגב אני מעצב מטבחים ואשמח לחלק עצות וטיפים

אתה מזכיר לי

שלום לכם!
אני חדש פה... קבלו הצעה נחמדה וקלילה שמתאימה לאופי הניו-יורקי החדר השמאלי הוא החדר הורים כמובן ובקיר המשותף יבוא ארון על מנת לחסום רעשים מהאמבטיה החדר ימני חדר עבודה/ילדים כל השאר ברור פחות או יותר דרך אגב אני מעצב מטבחים ואשמח לחלק עצות וטיפים
אתה מזכיר לי
פעם, כשפתרתי תשבצים והייתה לי מילה ארוכה מדי... פשוט כתבתי קטן יותר. הדירה היא משהו כמו 50 מ"ר.

Anin17

New member
במבט שני אתה צודק...

אתה מזכיר לי
פעם, כשפתרתי תשבצים והייתה לי מילה ארוכה מדי... פשוט כתבתי קטן יותר. הדירה היא משהו כמו 50 מ"ר.
במבט שני אתה צודק...
אבל עדיין הרעיון והחלוקה אפשריים. לא שמתי לב למידות אז לקחתי כקנה מידה את הדלת הראשית שצריכה להיות 70 ס"מ אם תשים לב עומק של מטבח הוא 60 ס"מ המזנון בסלון הוא בעומק של כ- 30 ס"מ הטלוויזה שעליו יכולה להיות פלאסמה או LCD המקרר לא צריך להיות גדול במיוחד (זוג) המרווח בין ארונות המטבח לדלפק לפי חישובים צריך לצאת כ- 80 ס"מ - סביר לדירה הקטנה תיקנתי את עומק המטבח והספות הצמדתי לקיר כמה דברים ועכשיו זה אפשרי בהחלט בין הדלפק לקיר כמטר

Anin17

New member
טעות בקובץ../images/Emo163.gif

במבט שני אתה צודק...
אבל עדיין הרעיון והחלוקה אפשריים. לא שמתי לב למידות אז לקחתי כקנה מידה את הדלת הראשית שצריכה להיות 70 ס"מ אם תשים לב עומק של מטבח הוא 60 ס"מ המזנון בסלון הוא בעומק של כ- 30 ס"מ הטלוויזה שעליו יכולה להיות פלאסמה או LCD המקרר לא צריך להיות גדול במיוחד (זוג) המרווח בין ארונות המטבח לדלפק לפי חישובים צריך לצאת כ- 80 ס"מ - סביר לדירה הקטנה תיקנתי את עומק המטבח והספות הצמדתי לקיר כמה דברים ועכשיו זה אפשרי בהחלט בין הדלפק לקיר כמטר
טעות בקובץ

וגם מרים את הכפפה

בא לכם תרגיל קטן?
וגם מרים את הכפפה
החלל המרכזי של הדירה הוא 6X6 בערך. להוציא מזה 3 חדרים נראה יומרני. שיניתי את הפרוגרמה לזוג וגם פינת עבודה. האתגר הגדול הוא מיקום הכניסה והמעברים. בהצעה שלי בכניסה [שהזזתי קצת אבל לא חובה] השירותים עברו לקיר ממול [מתאווררים מעל תקרה מונמכת של הכניסה] החלוקה [למעט השירותים] היא בגובה של 220 ס"מ. [לשמר תחושת חלל] בדירת יחיד הייתי מוותר על חלוקה פנימית בקירות בחלל המרכזי ועושה חלוקה בריהוט בלבד.

הנה עוד פתרון../images/Emo13.gif

בא לכם תרגיל קטן?
הנה עוד פתרון

החללים הקטנים הם ארונות לבגדים וכדומה.. ואני אשים עוד אפשרות..בקרוב..

אמממ אבל..

הריבוע השחור הצמוד לחדר האמבטיה
הוא עמוד תמך, אי אפשר להזיזו.
אמממ אבל..
אי אפשר להגיע להסדר עם זה? אפשר להשאיר את העמוד ולעשות אותו אלמנט דקורטיבי {באמצע המטבח
} אבל הרעיון עצמו בסדר??

smanmaa

New member
משהו שאני עשיתי....

בא לכם תרגיל קטן?
משהו שאני עשיתי....
ואני גם חדש פה

מצב
הנושא נעול.
למעלה