בא לי להוריד סטירה למאבטח שלא הכניס אותה

dory30

Well-known member

Harrington

Well-known member
מנהל

בא לי להוריד סטירה למאבטח שלא הכניס אותה​

ממליץ בחום על סדנה להתמודדות עם כעסים בלתי נשלטים. זה נשמע מאוד לא בריא מה שכתבת כאן ואף יכול להיות מסוכן (מעבר להיבט הפלילי כמובן).

לגופו של עניין, אם אלו נהלי המקום, תואיל הגברת בבקשה להתלבש במקום לנסות להיכנס אליו חצי עירומה, ובא לציון ולקניון גואל.

R 1 3

Well-known member
ממליץ בחום על סדנה להתמודדות עם כעסים בלתי נשלטים. זה נשמע מאוד לא בריא מה שכתבת כאן ואף יכול להיות מסוכן (מעבר להיבט הפלילי כמובן).

לגופו של עניין, אם אלו נהלי המקום, תואיל הגברת בבקשה להתלבש במקום לנסות להיכנס אליו חצי עירומה, ובא לציון ולקניון גואל.
אני רואה שאתה מנוסה בקטע.. אבל לא עברת את מבחן הסיום כי - להביע את הרגשות בכתב
מעיד על בטחון ביכולת לשלוט בהן . הענין החמור הוא ניצול צעירה חסרת ישע.
אם מישהו היה תוקף את הבת שלך בת 15 לא היית לפחות חושב להרים עליו יד?
המאבטח תקף מילולית מינית תוך ניצול הדמוי האישי השברירי של מתבגרת את חזותה הלגיטימית.
אם היה מדובר בדמות אשה מוכרת נגיד סלבריטי - היה כובש את פניו בקרקע ולא מגייס את התסכול של היצר.
ברור שלמאבטח יש בעיה להתמודד עם פרץ היצרים שלו ומיני רגשי נחיתות שהוא סוחב על גבו.
יותר מזכיר את מקרה זדורוב שרצח צעירה בשרותים והיה בחזקת מורשע עד לפני כחודש.
האחד שיסף את גרונה של צעירה בסכין השני שיסף את כבודה העצמי לעיני כל ויצא ללא עונש.
רק בגלל שהיא צעירה שהוא לא יכול עליה.
מהמר שאם היו מחפשים בהסטורית הגלישה של המאבטח היו מוצאים עקבות של פונוגרפיה סוטה
כפי שאצל זדורוב מצאו חיפושים על שיסוף גרונות.

Harrington

Well-known member
מנהל
אם מישהו היה תוקף את הבת שלך בת 15 לא היית לפחות חושב להרים עליו יד?
מה שייך הנושא שלנו לתקיפה? אפשר לדון בנושא המהותי בלי למשוך אותו לקיצוניות מוגזמת ובלתי רלוונטית. איש לא תקף כאן את הבחורה ולא בטיח.
המאבטח תקף מילולית מינית תוך ניצול הדמוי האישי השברירי של מתבגרת את חזותה הלגיטימית.
לא, המאבטח לא תקף "מילולית מינית". לא זה ולא זה. הוא בס"ה אמר לה שהיא לא יכולה להיכנס בגלל לבוש לא צנוע. אין כאן לא התקפה, לא עניין מילולי, ולא עניין מיני.
ברור שלמאבטח יש בעיה להתמודד עם פרץ היצרים שלו ומיני רגשי נחיתות שהוא סוחב על גבו.
או שהוא פשוט אדם מתורבת.
יותר מזכיר את מקרה זדורוב שרצח צעירה בשרותים והיה בחזקת מורשע עד לפני כחודש.
נו, תיכף נמשוך גם את ארלוזרוב לדיון? בחייך.
סורי, אבל הפסקתי לקרוא כאן. כשתרצה להנפיק תגובה רצינית, תעדכן.

in bal1

Well-known member
יש לי שאלה אלייך.אם זו היתה הבת שלך היית מקבל את ההתנהגות שלה? לתת סטירה למאבטח שלדעתי סך הכל רצה לגונן עלייה אבל המסכן במקום שיגידו לו תודה,תכף תובעים אותו לדין.וכן אני יודעת זה לא מתפקידו להעיר לה על הלבוש שלה.

לאונידס

Active member
מותר לך שיבוא לך,
כל עוד אין לך כוונות לממש את הכוונה אז הכל בסדר,
אנשים סבירים יודעים שלאדם יש דחפים, חלקם לא מוסריים וחלקם לא חוקיים. אבל מצפים מהאדם שישלוט בדחפים האלה.
יש מגזרים שלא מצפים מאדם שישלוט בדחפים שלו ולכן מעבירים את האחריות לקורבן הפוטנציאלי, אתה לא נשמע לי כשייך למגזרים האלה.

RossieL

Active member
קראתי את תגובת דיזינגוף סנטר ונחה דעתי.
"אין בסנטר קוד לבוש מאחר ואנו לא כופים דבר על איש. מדובר בטעות אנוש של המאבטח"
אני חושבת שעשו מזבוב פיל בשביל קצת רייטניג.
ומכאן, שהתגובה שלך "קצת" קיצונית.
השומר טעה, כי קוד ה"צניעות" שלו שונה, מין הסתם, משל אחרים.
אבל מכאן ועד "להוריד סטירה למאבטח" .... בעדינות? לא פרופורציונאלי.

ובדילוג קל לתגובה הבאה שלך: "..אם הייתה לי בת, הייתי עומד על כך שלא תלבש את הלבוש הזה בשעות הערב ותצעד בו בסמטאות אפלות. אז יכול להתבצע אונס."
האם אתה רומז שבחורה שמתלבשת חשוף מזמינה אונס???

דורי, כל אדם זכאי להתלבש כפי שנראה לו.
לאיש אין זכות להחליט עבורו מה טוב/ יפה.
בהסתייגות אחת חשובה: אם למקום כל שהוא יש קוד לבוש, כמו מקומות עבודה שמחייבים להגיע במדים או בלבוש שאינו כולל מכנסיים קצרים/ גופיות/ חולצות ללא שרוולים, או מרכזים מסחריים שאוסרים כל כניסה בבגדי ים, והקוד הזה נכון לכלל באי המקום, הרי שאז ורק אז יש מקום לא לאפשר למי שאינו עונה על הקוד להיכנס למתחם.

כאמור, במקרה הנוכחי, זה לא המקרה.

dory30

Well-known member
יש לי שאלה אלייך.אם זו היתה הבת שלך היית מקבל את ההתנהגות שלה? לתת סטירה למאבטח שלדעתי סך הכל רצה לגונן עלייה אבל המסכן במקום שיגידו לו תודה,תכף תובעים אותו לדין.וכן אני יודעת זה לא מתפקידו להעיר לה על הלבוש שלה.
אנחנו בתל-אביב, לא בבית שמש ולא בטהרן. אם זה היה גבר, בחיים לא היו נטפלים אליו. אם הייתה לי בת, הייתי עומד על כך שלא תלבש את הלבוש הזה בשעות הערב ותצעד בו בסמטאות אפלות. אז יכול להתבצע אונס.

in bal1

Well-known member
אנחנו בתל-אביב, לא בבית שמש ולא בטהרן. אם זה היה גבר, בחיים לא היו נטפלים אליו. אם הייתה לי בת, הייתי עומד על כך שלא תלבש את הלבוש הזה בשעות הערב ותצעד בו בסמטאות אפלות. אז יכול להתבצע אונס.
דורי יקירי אל תיהיה תמים ונאיבי אם זה היה גבר היו אומרים שזה גובל בהטרדה מינית.
ולמה זה צריך להיות שחור או לבן? בית שמש טהרן.היא סתם רצתה להתריס להם היתה כוונה טובה.אבל כמו שאימי ז"ל היתה אומרת: הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות.

דיברגנט חדש

Well-known member
ממש לא נכון, מאבטחי המעלית בחוף הים, תמיד מחייבים גברים ללבוש חולצה אחרת הם לא נותנים להם להיכנס למיתחם המעלית.

dory30

Well-known member
דורי יקירי אל תיהיה תמים ונאיבי אם זה היה גבר היו אומרים שזה גובל בהטרדה מינית.
ולמה זה צריך להיות שחור או לבן? בית שמש טהרן.היא סתם רצתה להתריס להם היתה כוונה טובה.אבל כמו שאימי ז"ל היתה אומרת: הדרך לגיהנום רצופה בכוונות טובות.
תראי, המאבטח רוסי ואם הבנתי נכון לא דתי. אבל זה יכול ליצור תקדים, של קוד לבוש לא צנוע ומכאן הדרך להדתה סלולה כמו אוטוסטרדה. נהפוך ממדינה של הייטק למדינה של בטלנים אוכלי חינם. הייתי רוצה לדעת אם מישהו משרי הממשלה יכול להביע עמדה ערכית לגבי מה שקרה שם. מיכאלי יכולה להשתמש בשפה פמיניסטית כמה שבא לה, אבל היא שפנה מז--ינת. ראיתי את הבלוף שלה מקילומטרים.

דיברגנט חדש

Well-known member
נהפוך ממדינה של הייטק למדינה של בטלנים אוכלי חינם. הייתי רוצה לדעת אם מישהו משרי הממשלה יכול להביע עמדה ערכית לגבי מה שקרה שם.
ראית מי שרת המדע ואיך היא התבטאה?
אז תשכח מקידמה.
בינתיים, כפי שכתבתי בעבר, יש רק דגרציה מאז שממשלת ה"שנוי" עלתה לאוויר :(
אפילו, משה שם לב לזה.

dory30

Well-known member
אגב, נטע רודיך היא קרובת משפחה של המלחין המנוח אריק רודיך.

נ

נווהשאנן

Guest
להעיף סטירה לאדם שבקושי מרויח שכר מינימום להביא לחם הביתה ובעד זה הוא אמור לקפוץ ראשון על מחבל עם תת מקלע או סכין

dory30

Well-known member
להעיף סטירה לאדם שבקושי מרויח שכר מינימום להביא לחם הביתה ובעד זה הוא אמור לקפוץ ראשון על מחבל עם תת מקלע או סכין
אז שיחשוב לפני שהוא עושה דברים כאלה. מגיע לו.

נ

נווהשאנן

Guest
אז שיחשוב לפני שהוא עושה דברים כאלה. מגיע לו.
לא הבנתי. נגרם פה נזק כלשהו? משהו בלתי הפיך? בחורה עוכבה בכניסה לקניון. שומו שמיים. תשתה כוס מים ותירגע. יש צרות גדולות יותר

R 1 3

Well-known member
לא הבנתי. נגרם פה נזק כלשהו? משהו בלתי הפיך? בחורה עוכבה בכניסה לקניון. שומו שמיים. תשתה כוס מים ותירגע. יש צרות גדולות יותר
ברור שנגרם לה נזק - זו הערה פוגענית על רקע מיני גרועה בהרבה מהתיחסות של מעסיק לעובדת.
במיוחד שמדובר בדיזנגוף סנטר מקום הכי ליברלי שבנמצא שהיו בו תצוגות אופנה חצי ערומות עוד
מחודש הגאווה לאורך מסדרונות שלמים. מה גם שמדובר בימים חמים מנשוא ואנשים הולכים חצי ערומים.
תפקידו של המאבטח קשור אך ורק למנוע איום בטחוני או הדבקה מקורונה על הנמצאים במתחם.
לדעתו החזה הצעיר של ילדה מאיים על מישהו - שילך לטיפול. מה יותר מטלטל נערה מתבגרת
שדוחים אותה כי היא נראית מפתה מדי? מחר תתחיל ללכת כפופה כדי שלא יבחינו לה בציצים.

dory30

Well-known member
ראית מי שרת המדע ואיך היא התבטאה?
אז תשכח מקידמה.
בינתיים, כפי שכתבתי בעבר, יש רק דגרציה מאז שממשלת ה"שנוי" עלתה לאוויר :(
אפילו, משה שם לב לזה.
אל תטרח לי לכתוב לי, בגללך ובגלל הדג המסריח ימח שמו עזבתי את אקטואליה.

dory30

Well-known member
כחילוני ליברלי שגדל בת"א, מפריע לי שזה קורה בעיר שלי שצביונה נפגע. אם לך זה לא מפריע, תכתוב על משהו אחר.

dory30

Well-known member
מותר לך שיבוא לך,
כל עוד אין לך כוונות לממש את הכוונה אז הכל בסדר,
אין לי שום כוונה לאתר אותו ולהרביץ לו מכות רצח, אם זה מה שאתה שואל. אתה יכול להיות שקט ורגוע.
אנשים סבירים יודעים שלאדם יש דחפים, חלקם לא מוסריים וחלקם לא חוקיים. אבל מצפים מהאדם שישלוט בדחפים האלה.
אם הייתי עושה ואומר כל מה שאני רוצה, הייתי בכלא או בבית משוגעים.

למעלה